“Берое” с нулево реми срещу “Ботев” (Пд)

*
„Ботев“ (Пловдив) щастливо измъкна 0:0 от „Берое“ в Стара Загора в мач от VI кръг на „А“ група. Редовен гол на „зелените“ бе отменен за втори пореден мач за несъществуваща засада. Мачът се игра при доста силен дъжд. С това „Берое“ продължи серията си от 20 години без загуба от „Ботев“ в Стара Загора. Двубоят бе и 14-ти поред за „зелените“ без поражение в „А“ група. Тимът на Петър Хубчев не е вкусвал неуспехът от 11 април 2015 година насам в елита.

ИЗХОДНА ПОЗИЦИЯ

„Берое“ влезе в мача като четвърти в класирането с актив от 9 точки. С четири по-малко бе „Ботев“, а това му отреждаше 8 място.

СЪСТАВИТЕ

Получилият контузия през седмицата Атанас Зехиров и самоотлъчилият се от отбора Жуниор Мапуку останаха извън групата на „Берое“ за днешния мач. Вместо тях започнаха Венелин Филипов в защита и Георги Андонов в нападание. Вместо Том сред стартовите 11 беше Елиаш.

НАЧАЛОТО

В 3-ата минута Неманя Милисавлевич центрира от ъглов удар, но защитата на „Ботев“ се справи и изчисти.

Минута след това Георги Божилов предостави топката на откъсналия се от отбраната на гостите Георги Андонов, който успя да центрира, но бранител на „Ботев“ изби в ъглов удар. Нищо опасно не се случи след последвалото изпълнение.

В 11-ата Стивън Петков проби по левия фланг и центрира в наказателното поле, но там липсваше играч в зелено-бяло, който да играе с топката и отбраната на „Ботев“ овладя.

Александър Колев стреля от дистанция в 13-ата минута, но ударът му бе слаб и не затрудни стража Благой Макенджиев.

В 16-ата минута Даниел Генов изпълни пряк свободен удар, центрирайки топката в наказателното поле, но капитанът Иво Иванов же извисен над всички и изчисти с глава.

В 23-ата минута отбрата на „Берое“ изпусна Йордан Христов да центрира от дълбочина в наказателното поле, където, обаче, Благой Макенджиев бе неприкосновен и спаси.

В 27-ата минута след удар на Георги Божилов от далечна дистация премина на метри покрай целта.

РАВНОСТОЙНА РАЗМЯНА НА ПОЛОЖЕНИЯ

Серкан Юсеин отправя добър изстрел от 25 метра в 31-ата минута, но Благой Макенджиев бе отлично пласиран и изби в ъглов удар.

Три минути след това Неманя Милисавлевич проби от ляво и пробва нещо средно между удар и центриране, но топката мина на сантиметри над целта.

В 37-ата минута Неманя Милисавлевич центрира от пряк свободен удар в наказателното поле на гостите, но там над всички бе Виктор Голас, който улови и веднага постави началото на контраакция, завършила с изстрел на Даниел Генов от 23 метра, но Благой Макенджиев прояви страхотен рефлекс, избивайки кълбото.

В 41-ата минута Стивън Петков центрира от ъгъла на пеналта, но в малкото наказателното поле липсваше играч на „Берое“, който да засече кълбото и то напусна пределите на терена в аут.

При многоходова акция в 43-ата минута топката премина през Веселин Пенев, Георги Андонов и Георги Божилов. Атаката завърши с удар на последния от границата на наказателното поле, но Виктор Голас бе добре пласиран и изби.

В добавеното време на втората част Георги Божилов напредва през центъра на терена и стреля от дъгата на пеналта, но е неточен.

НАТИСК ЗА „БЕРОЕ“ С НАЧАЛОТО НА ВТОРАТА ЧАСТ

„Берое“ започна много активно второто полувреме. И бързо се настани трайно в половината на гостите

В 49-ата минута след бърза контраатака последва дълго подаване към Стивън Петков, който успя хитро да намери Георги Андонов, който падна в наказателното поле на гостите, но главният рефер остави играта на продължи.

Минута след това след силен изстрел на Веселин Пенев от 25 метра топката премина над рамката на вратата.

В 52-ата минута Венелин Филипов центрира от десния фланг в наказателното поле, където в близост до далечната греда бе Стивън Петков, но сантиметри разделиха крилото на „Берое“ да играе с кълбото.

Минута след това при повторно взаимодействие между Венелин Филипов и Стивън Петков последният засече топката с глава, но бе неточен.

В 55-ата минута Игор Джоман получи кълбото в наказателното поле, където се освободи от бранител на гостите и пробва да стреля към вратата, но ударът му бе париран.

В 62-ата минута Георги Андонов се озова зад гърба на отбраната на „Ботев“, но се засуети и вместо да стреля, върна топката назад към Елиаш, който от своя страна намери веднага Неманя Милисавлевич. Сърбинът стреля диагонално от 13 метра, но Виктор Голас спаси.

Игор Джоман отне топката в средата на терена и проби през центъра на атаката, след което веднага намeра непокрития в ляво Стивън Петков. Младокът стреля плътно по диагонала, но единствено добрата реакция на Виктор Гoлас предотврати попадение във вратата му.

В 69-ата минута Милен Гамаков стреля плътно от 28 метра, но Благой Макенджиев прояви страхотен рефлекс и изби в ъглов удар.

В 75-ата минута Спас Делев изпълни страхотно пряк свободен удар, заложен на 25 метра от целта, прехвърляйки стената от играчи, но топката премина на около метър покрай целта.

ОТМЕНЕН ГОЛ

За втори пореден мач напълно редовен гол на „Берое“ бе несправедливо отменен от реферите за засада. В 77-ата минута Спас Делев изпълни перфектно пряк свободен удар на 30 метра от вратата, топката влезе във вратата, а страничният арбитър маркира засада, въпреки че намиращия се в нападение Елиаш не се намираше в такава, а и в допълнение не игра и с кълбото.

В 82-ата минута Неманя Милисавлевич стреля технично от границата на пеналта, но топката премина на сантиметри над напречната греда.

След бърза атака Том подаде към Станислав Костов, който центрира в 87-ата минута към намиращия се на отсрещния фланг Спас Делев, който със странична ножица потърси рамката на вратата, но топката премина на около сантиметри вляво от нея.

В последната минута на редовното време Даниел Генов стреля от пряк свободен удар на 24 метра фронтално на вратата, но прати топката високо над целта.

В първата от четирите добавени минути на втората част Лазар Марин проби от ляво и центрира по земя в наказателното поле, където, обаче, Благой Макенджиев бе пласиран отлично и улови.

В последната минута от продължението Спас Делев центрира от корнер, но защитата на „Ботев“ изби.

СЛЕДВАЩИЯТ МАЧ

В следващият кръг на 29 август 2015, събота, от 20 часа „Берое“ гостува в Ловеч на „Литекс“.