Преподаватели представиха достойно училището си – СУ “Иван Вазов”, и Стара Загора на международна конференция
- сряда, септември 27, 2017, 23:21
- Стара Загора
- Добавете коментар
STZAGORA.NET
*
Старозагорското Средно училище “Иван Вазов” се представи достойно на международната конференция “E-tools for E-Schools – Електронното образование и училището”, от главен учител Жулиета Петрова и старши учител Милена Христова. Жулиета Петрова взе участие в програмата с презентация, в която сподели своя собствен опит за работа с интернет-базираната образователна платформа u4ili6teto.bg и създаване на собствени ресурси и уроци с интерактивно съдържание.
“Вече четвърта година нашето училище е поело по пътя на интегриране на възможностите на електронното уеб-базирано обучение в класната стая – разказа Жулиета Петрова пред медията ни. – Благодарение на учителите по Информационни технологии в СУ “Иван Вазов”, които ползват платформата http://u4ili6teto.bg/souvazov/, училището ни се нарежда сред водещите в страната и зедно с ГПЧЕ “Ромен Ролан” сме единствените в Стара Загора, реално въвели Националната програма “Информационни и комуникационни технологии” (ИКТ) в образованието.”
Международната конференция се проведе на 25 септември 2017 г. в зала 42 на Националния дворец на културата. Неин организатор бе Центърът за образователни инициативи. Събитието бе част от проекта “E-tools for E-schools”, финансиран по Европейската програма Еразъм+, който се изпълнява в три държави – България, Италия и Гърция. На него бяха представени основните продукти, създадени в рамките на проекта – Уеб-базираната платформа www.e-teachers.eu и УебТВ канала www.e-teachers.eu/webtv, които ще улеснят съществено учителите в придобиване на знания и умения за използването на информационните и комуникационните технологии в учебния процес.
Обучителните курсове в платформата стъпват върху метода на отвореното дистанционно обучение. Те са подсигурени от над 35 видеоурока, всеки от които завършва с тест за самооценка, а преминаването от ниво в ниво става на основата на система за сертифициране. Към момента сертификати са получили над 350 преподаватели в трите страни.
Уеб-телевизионният канал предоставя на учителите широка гама от практически насочени педагогически идеи и инструменти, включително и възможности за директни предавания на живо от класната стая, каквито бяха реализирани в пилотното училище по проекта – 51-во СУ „Елисавета Багряна“ в София (http://www.e-teachers.eu/webtv/bg/the-school-of-the-future).
Конференцията сподели с аудитория не само резултатите от проекта, но и добрия опит на мрежата от т.нар. иновативни училища, поели вече по пътя на интегриране на възможностите на електронното уеб-базирано обучение в класната стая. Освен българският, бе представен и опитът на италиански и гръцки училища.
Сред участниците в програмата бяха и хора на бизнеса, които представиха свои модерни и актуални спрямо нуждите на училищата решения, каквито са електронният дневник и облачно-базираната класна стая с учебни ресурси и широки комуникационни възможности – https://classbg.online.