5:2 за “Берое” срещу “Локомотив” Пловдив под липите

*
(beroe.bg)

В един луд мач „Берое“ победи с 5:2 „Локомотив“ (Пловдив). След като Ясин Ел Харуби спря като последен Том беройци отбелязоха от дузпа в 13-та минута чрез Елиаш. Исмаил Иса покачи в 18-та, а девет минути по-късно Спас Делев направи 3:0. Макар и с 10 души, „Локомотив“ се върна в мача с голове на Мартин Камбуров в 53-та и 72-та от дузпа. „Берое“ обаче сложи точка на спора с голове на Станислав Костов в 87-та и Неманя Милисавлевич в 90-та.

ИЗХОДНАТА ПОЗИЦИЯ

„Берое“ влезе в мача като четвърти в класирането с актив от 39 точки, колкото имаше и намиращия се на трета позиция тим на „Славия“. „Локомотив“ бе на пето място с 31 точки.

СЪСТАВИТЕ

Две бяха промените в отбора на „Берое“ спрямо предния мач, в който „зелените“ победиха „Монтана“. Веселин Пенев се завърна в игра след като изтърпя наказанието си на мястото на Георги Динков, а Георги Божилов започна вместо Игор Джоман.

При „Локомотив“ Илиан Илиев заложи на същите стартови 11, които победиха „Славия“ с 3:1 миналата седмица.

СИЛНО НАЧАЛО ЗА „БЕРОЕ“

В 3-та минута Георги Божилов получи топката пред наказателното поле и я задържа няколко метра в краката си, преди обаче тя да бъде избита от бранител на гостите в ъглов удар. При последвалото изпълнение нищо опасно пред вратата на „Локомотив“.

Беройци организираха страхотна атака в 6-та минута. Исмаил Иса поведе и надбяга отбраната на „Локомотив“ и навлязъл в наказателното поле, предостави кълбото на Спас Делев, но последвалият удар на последния рикошира в бранител на „смърфовете“ и топката напусна пределите на терена в ъглов удар.

ДУЗПА, ЧЕРВЕН КАРТОН И ГОЛ

Ясин Ел Харуби фаулира в 10-та минута останалия очи в очи с него Том. Ангел Ангелов му показа директен червен картон и посочи точката за изпълнение на дузпа. Александър Витанов застана на вратата, а Димитър Велковски трябваше да напусне терена, за да стане смяната.. Елиаш откри резултата след точно изпълнение на 11-метровия наказателен удар, изпращайки топката силно в левия ъгъл на вратата.

Гостите се опитаха да се върнат в 16-та минута, когато бърза тяхна атака завърши с удар на Дани Кики, но Иво Иванов изчисти в ъглов удар без проблеми.

ВТОРИ ГОЛ ЗА „БЕРОЕ“

В 18-та минута Спас Делев проби по десния фланг и центрира майсторски в малкото наказателно поле, където отлично пласиран бе Исмаил Иса, който засече топката с глава, за да я изпрати в мрежата за 2:0.

3:0 ДО 30-та МИНУТА

Само девет минути след втория гол играчите на „Берое“ направиха преднината още по-убедителна. Неманя Милисавлевич центрира „по конец“ в наказателното поле на „Локомотив“, където иззад всички изскочи Спас Делев и отбеляза с глава за 3:0.

ГРЕДА

В 29-та минута Георги Божилов получи топката в малкото наказателно поле и стреля от непосредства близост до вратата, но топовният удар срещна страничната греда.

Две минути след това Пауло Телес стреля от средна дистанция, но бранител на „Берое“ успя да избие топката, промяйки траекторията ?, за да я изпрати извън пределите на терена в ъглов удар.

В 37-та минута Георги Божилов предостави невероятен пас в коридор между трима за Спас Делев, който стреля по диагонал, но изпрати топката над напречната греда.

В 40-та минута Крум Стоянов навлезе в наказателното поле на „Берое“, но Венцислав Василев с решителна намеса успя да изчисти кълбото от краката му.

Минута след това Мартин Райнов засече с глава центрирана в наказателното поле топка, но я изпрати покрай рамката на вратата.

СЛЕД ПОЧИВКАТА

В 48-та минута Спас Делев проби от ляво в малкото наказателно поле, където предостави топката на Елиаш, но вместо да стреля, бразилецът подаде на намиращия се зад него Исмаил Иса, но последвалият удар на „десетката“ на Берое бе избит в ъглов удар.

КАМБУРОВ БЕЛЕЖИ

Пет минути по-късно Веселин Марчев стреля от ъгъла на пеналта, а Благой Макенджиев парира, но топката попадна директно в Мартин Камбуров, който отблизо върна едно попадение – 3:1.

В 64-та минута Неманя Милисавлевич центрира от пряк свободен удар, а Иво Иванов засече топката триково с пета, но бе неточен, изпращайки я встрани от целта.

Пауло Телес стреля от 22 метра в 66-та минута, но изпрати топката покрай рамката на вратата.

Малко след това Георги Сърмов стреля от пряк свободен удар, заложен на 25 метра от целта, но топката премина на около метър покрай вратата, пазена от Александър Витанов.

В 70-та минута страхотен изстрел на Веселин Пенев от 30 метра затрудни стража Витанов, но той все пак успя да улови кълбото.

ДУЗПА И ГОЛ – 3:2

Веселин Марчев нахлу в наказателното поле в 71-та минута, където бе фаулиран от Венцислав Василев и главният арбитър Ангел Ангелов посочи точката за изпълнение на 11-метров наказателен удар. Мартин Камбуров бе точен от дузпата, след като вкарва топката вдясно от Благой Макенджиев.

В 79-та минута Георги Сърмов изпълни пряк свободен удар, заложен на 24 метра от целта, но след рикошет в стената от играчи топката напусна терена в ъглов удар.

Многоходова акция от страна на „Берое“ в 82-та минута завърши с изстрел на Георги Божилов от дъгата на наказателното поле, но той изпрти кълбото на около метър встрани от вратата.

В 84-та минута бърза контраатака на беройци завърши с центриране на Георги Божилов в наказателното поле, но защитник на гостите изчисти с глава в корнер.

КОСТОВ БЕЛЕЖИ – 4:2

В 87-та минута Том проби отлично по десния фланг и центрира в малкото наказателно поле, където Станислав Костов майсторски прати топката в мрежата за 4:2.

5:2 – МИЛИСАВЛЕВИЧ

В последната минута от редовното време Неманя Милисавлевич с майсторски изстрел изпрати топката от ъгъла на наказателното поле директно в мрежата на „Локомотив“ за 5:2.

СЛЕДВАЩИЯТ МАЧ

В сряда „Берое“ ще се опита да обърне общия резултат в полуфиналите за Купата на България в своя полза с гостуване на ЦСКА на стадион „Българска армия“.

СТАТИСТИКАТА

„Берое“ (Стара Загора) – „Локомотив 1926“ (Пловдив) 5:2

Голмайстори: 1:0 Елиаш 13?(д), 2:0 Исмаил Иса 18?, 3:0 Неманя Милисавлевич 27?, 3:1 Мартин Камбуров 53?, 3:2 Мартин Камбуров 73?(д), 4:2 Станислав Костов 87?, 5:2 Неманя Милисавлевич 90?

„Берое“ (Стара Загора): 22. Благой Макенджиев – 13. Емин Ахмед, 6. Иво Иванов (к), 24. Венцислав Василев, 28. Веселин Пенев – 70. Том, 21. Елиаш (65? – 8. Георги Сърмов) – 11. Неманя Милисавлевич, 14. Георги Божилов (88? – 87. Бенджамин Морел), 77. Спас Делев (62? – 9. Станислав Костов) – 10. Исмаил Иса; неизползвани резерви: 23. Илко Пиргов, 71. Илия Миланов, 15. Георги Динков, 17. Педро Маркес; старши треньор: Пламен Липенски

„Локомотив 1926“ (Пловдив): 16. Ясин Ел Харуби – 71. Пламен Крумов, 3. Александър Тунчев, 15. Иван Иванов, 25. Крум Стоянов – 77. Стефан Велев, 18. Мартин Райнов (46? – 10. Веселин Марчев) – 9. Дани Кики, 20. Пауло Телес (83? – 23. Емил Гъргоров), 19. Димитър Велковски (12? – 12. Александър Витанов) – 11. Мартин Камбуров (к); неизползвани резерви: 6. Кирил Котев, 7. Георги Вълчев, 17. Ванчо Траянов, 21. Бирсент Карагарен; старши треньор: Илиан Илиев

Жълти картони: Исмаил Иса (11? – реплика), Венцислав Василев (72? – груб фаул) [„Берое“]; Мартин Камбуров (34? – реплика), Дани Кики (45’+2? – груб фаул), Иван Иванов (78? – груб фаул) [„Локомотив“]
Червени картони: Ясин Ел Харуби (10? – фаул като последен в отбрана) [„Локомотив“]

Главен съдия: Ангел Ангелов (София)
Асистент съдии: Димитър Стоилов (Кюстендил), Николай Стайков (София)
Допълнителни асистент съдии: Станислав Ставров (Велико Търново), Стоян Денев (Велико Търново)
Четвърти съдия: Петър Стойчевски (София)
Дежурен делегат: Владимир Николчев (София)
Съдийски наблюдател: Георги Нарлев (Силистра)