„Берое“ взе 3 точки от „Локо“ Пловдив под тепетата – 2:1

*
„Берое“ победи с 2:1 „Локомотив“ (Пловдив) като гост в мач от II кръг на „А“ група и излезе на втора позиция в класирането. Зелените стояха по-добре от добре наредените плътно в защита домакини през целия двубой. Игор Джоман откри за „Берое“ в 17-та минута. След пресилена дузпа за игра с ръка Мартин Камбуров изравни в 32-та минута. Старозагорци взеха своето в 77-та минута, когато след бърза контраатака точен бе Жуниор Мапуку.

СЪСТАВИТЕ

Петър Хубчев заложи само на една промяна спрямо мача с „Брьондби“. В титулярните 11 вместо Жуниор Мапуку започна Стивън Петков, който зае мястото на играч до 21 години, който по наредба от тази година трябва да започва като титуляр в мачовете от първенството.

НАЧАЛНИТЕ МИНУТИ

В четвъртата минута дойде първата опасност пред една от двете врати. Боне проби през защитата на гостите и стреля, но Макенджиев изби топката. Тя попадна в Камбуров, който опита да намери Карагерен, но защитата на „Берое“ се справи. В 10-та минута Веселин Пенев бе намерен по лявото крило с дълъг пас и центрира в наказателното поле, но отбраната на домакините изчисти.

Две минути след това след двоен пас между Зехиров и Божилов бе извършено нарушение срещу крайния бранител на „Берое“. Съдията отсъжда пряк свободен удар. Делев центрира, но защитата в черно-бяло се справи.

„БЕРОЕ“ ЗАСЛУЖЕНО ИЗЛИЗА НАПРЕД

В 17-та минута Спас Делев и Атанас Зехиров размениха подавания и бранителят навлезе в наказателното поле, където центрира по земя и Джоман реализира със силен шут.

Две минути след това след пробив на Джоман през центъра на отбраната и пас към Веселин Пенев, той центрира, но топката излезе в аут. В 20-та минута след страхотен пас на Стивън Петков топката попадна в Неманя Милисавлевич, който напредна и стреля силно от границата на наказателното поле, но кълбото премина на сантиметри от гредата. Две минути след това Йохан Ласиман намери Бирсен Карагерен, който стреля от ъгъла на наказателното поле, но топката премина над вратата. В 25-та минута Стивън Петков намери Атанас Зехиров по десния фланг, който премина през Стамов и навлезе в наказателното поле. Там Александър Тунчев изби топката, но реферът посочи удар от вратата. Пламен Крумов центрира в наказателното поле на „Берое“ в 28-та минута. Там топката бе засечена с глава от Бирсент Карагерен, но ударът му бе неточен. Доман стреля от далечна дистанция в 29-та минута, но бе неточен.

ДУЗПА ЗА „ЛОКОМОТИВ“ И ИЗРАВНЯВАНЕ

В 31-та минута Оливие Боне центрира в наказателното поле, където топката срещна ръката на Вецислав Василев. Реферът посочи бялата точка, а точен от нея бе капитанът на домакините Мартин Камбуров. Изравнителното попадение даде сили на домакините и те опитаха натиск, но беройци се справиха. В 34-та минута Стамов центрира, но Макенджиев улови. След това в 35-та минута Мартин Камбуров стреля от пряк свободен удар, но топката срещна стената. Малко по-късно пък след удар на Карагерен от дъгата пред наказателното поле топката мина над вратата. В 36-та минута Елиаш изведе Стивън Петков в предни позиции. Нападателят премина през Александър Тунчев, но падна на тревата. Минута по-късно Стивън Петков намери Спас Делев, който продължи за Атанас Зехиров. Националът на България навлезе в наказателното поле и стреля, но Теодор Скорчев улови. В 42-та минута след дълга топка за Георги Божилов в наказателното поле Стамов успя да изчисти в ъглов удар. След изпълнението нямаше опасност пред Скорчев. Дани Кики стреля от дистанция в 45-та минута, но бе неточен.

СЛЕД ПОЧИВКАТА

В 46-та минута Пламен Крумов центрира от фаул в наказателното поле на „Берое“, но защитата се справи. Елиаш намери Спас Делев пред наказателното поле в 48-та минута, а той пробва пас към Неманя Милисавлевич, който се включи, но бранител на домакините го изпревари. Спас Делев стреля силно директно от пряк свободен удар и успя да преодолее Скорчев, но топката премина на сантиметри от гредата. Боне стреля от дистанция в 53-та минута, но бе неточен.

В 55-та минута Жуниор Мапуку центрира в наказателното поле на „Локомотив“, където Георги Божилов свали топката за Игор Джоман. Той стреля от дъгата на пеналта, но бе неточен. Неманя Милисавлевич центрира от пряк свободен удар в 60-та минута, но топката мина високо над вратата.

Последваха минути на владение на топката от страна на зелените, но те не успяваха да пробият домакините, които бяха плътно наредени с 9 души в защита и разчитаха само на контраатаки. Именно при една такава контра в 75-та минута Мартин Камбуров намери Бирсен Карагерен, който стреля, Благой Макенджиев изби, а топката попадна в Боне, който прати кълбото над вратата от непосредствена близост.

„БЕРОЕ“ ОТНОВО ЗАСЛУЖЕНО НАПРЕД

Натискът на зелените даде резултат. В 77-та минута при бърза контраатака за „Берое“ Атанас Зехиров изведе Жуниор Мапуку зад отбраната на „Локомотив“, а нападателят преодоля Скорчев и прати топката в мрежата за 1:2.

В 82-та минута Спас Делев стреля от дистанция, но Теодор Скорчев улови. При добра атака за „Берое“ в 84-та минута Игор Джоман и Спас Делев не се разбраха в последния момент. В 85-та минута Димо Бакалов центрира, но Благой Макенджиев спаси. Минута след това Георги Андонов изведе Жуниор Мапуку на стрелкова позиция, но ударът на конгоанеца премина над вратата. В 89-та минута Веселин Пенев центрира след многоходова атака, но Теодор Скорчев улови. Милисавлевич стреля от дистанция в следващата атака, но неточно.

„Локомотив“ направи натиск в последните три минути. Първо Мартин Камбуров стреля от пряк свободен удар, топката рикошира в стената и изелзе в ъглов удар. Последва разбъркване и нов корнер. След ново разбъркване защитата се справи.

След това Мартин Камбуров бе намерен с дълъг пас в наказателното поле, но бе блокиран от Владимир Зафиров и Благой Макенджиев улови.

КЛАСИРАНЕТО

След победата „Берое“ се изкачи до второто място в класирането с актив от 4 точки, колкото имат и водачът „Монтана“ и „Литекс“. „Берое“ има по-лоша голова разлика от „Литекс“, но заради равенството с „Монтана“ в първия кръг заема втората позиция в мини класирането, което се прави между отборите с равни точки.

СЛЕДВАЩИЯТ МАЧ

Следващата седмица „Берое“ приема „Пирин“ на 2 август, неделя, от 21 часа.

СТАТИСТИКАТА

„Локомотив 1926″ (Пловдив) – „Берое“ (Стара Загора) 1:2

Голмайстори: 0:1 Игор Джоман 18′, 1:1 Мартин Камбуров 32′(д), 1:2 Жуниор Мапуку 77′

„Локомотив 1926″ (Пловдив): 1. Теодор Скорчев, 71. Пламен Крумов, 3. Александър Тунчев, 5. Кирил Котев (54′ – 5. Николай Димитров), 7. Георги Вълчев, 80. Оливие Боне, 89. Йохан Ласимант, 9. Дани Кики (68′ – 27. Димо Бакалов), 21. Бирсент Карагарен (76′ – 25. Крум Стоянов), 11. Мартин Камбуров, 18. Христо Стамов; неизползвани резерви: 16. Ясин Ел Каруби, 14. Айкут Янъков, 22. Ивайло Иванов, 19. Димитър Велковски; старши треньор: Христо Колев.

„Берое“ (Стара Загора): 22. Благой Макенджиев – 18. Атанас Зехиров, 24. Венцислав Василев (59′ – 3. Владимир Зафиров), 6. Иво Иванов (к), 28. Веселин Пенев – 27. Игор Джоман, 21. Елиаш – 20. Неманя Милисавлевич, 14. Георги Божилов (66′ – 7. Георги Андонов), 77. Спас Делев – 73. Стивън Петков (50′ – 10. Жуниор Мапуку); неизползвани резерви: 23. Илко Пиргов, 4. Венелин Филипов, 17. Иван Коконов, 9. Станислав Костов; старши треньор: Петър Хубчев.

Жълти картони: Бирсент Карагарен (12′ – груб фаул) [„Локо“ Пд]; Стивън Петков (23′ – груб фаул), Игор Джоман (63′ – тактически фаул), Жуниор Мапуку (67′ – игра с ръка) [„Берое“]
Главен съдия: Станислав Ставров (Велико Търново)
Асистент съдии: Георги Дойнов (Велико Търново), Милен Арабаджиев (Велико Търново)
Допълнителни асистент съдии: Георги Давидов (Велико Търново), Петър Доровски (София)
Четвърти съдия: Мартин Ангелов (София)
Дежурен делегат: Марин Раковски (София)
Съдийски наблюдател: Евгени Геров (София)

Още по темата: Отзиви след победата на „Берое“ в Пловдив – Пламен Липенски, Владимир Зафиров и Игор Джоман