Резултатите от IX Международен турнир “Самарско знаме” – Стара Загора 2014

Инна Ефтимова и Самюел Франсис (Катар – на снимката) станаха най-бързите атлети на международния турнир „Самарско знаме” в Стара Загора, съобщи bgathletic.com.

Шампионката на България се наложи на 100 м при жените с постижение от 11.40 сек (+1.1 м/сек). Тя бяга 11.52 сек в сериите на стадион „Берое” днес.

Подгласнички на Ефтимова станаха Карин Околие с 12.01 сек, както и Хайер Клади (Кат) и Радостина Стоянова с равно време от 12.28 сек за третата позиция.

Най-бързият спринтьор на българска територия – Самюел Франсис (Кат) с 10.03 сек, стана победител на 100 м при мъжете. Финалистите стартираха след три фаулстара и катарецът се наложи с 10.33 сек (-0.4 м/сек). В сериите той също даде най-добро постижение – 10.28 сек, което стана и рекорд на турнира.

Шампионът на България в спринта Денис Димитров финишира втори с резултат от 10.46 сек.35-годишният Йордан Йовчев зае третата позиция с 10.73 сек.

Катарците Тосин Огуноде и Еид Куари бягаха в сериите съответно 10.35 сек и 10.66 сек, но бяха изгонени заради фаулстартове на финала.

Ето и резултатите, обявени от bgathletic.com, без този на 400 м жени, който засега не е обявен, вероятно поради техническа грешка: