“Берое” надви и “Акулите” от “Черноморец” насред Бургас

“Берое” постигна четвърта поредна победа в News7 футболно първенство, след като взе своето и на стадион “Лазур” в Буграс, където се наложи с 1:0 над местния “Черноморец”. Единственият гол в мача вкара Георги Андонов в 54-та минута след груба грешка на Траян Дянков.

Над 100 привърженици на “Берое” подкрепиха любимците си в мача. Те през целия мач огласяха стадион “Лазур” и се чуваха доста по-силно от привържениците на домакините.

В 11-та минута Пламен Крумов центрира от пряк свободен удар на метър край тъчлинията към Борислав Стойчев, който засече с глава. Топката летеше покрай вратата, но и съдията бе вдигнал флагът за засада.

Две минути по-късно Игор Джоман отне топката от Тодор Паланков на десет метра пред наказателното поле. Французинът напредна сам, навлезе в наказателното поле и стреля, но Стоян Колев и защитник на “Черноморец” се намесиха добре и спасиха.

Дончо Атанасов получи добро извеждащо подаване в 14-та минута, но Стоян Колев внимаваше много и излезе пред наказателното си поле и с крак изби топката преди Атанасов да може да играе с нея.

В 22-та минута Георги Андонов пробва центриране от малък ъгъл, топката обаче мина над вратата.

Заради контузия принудително в същата 22-а минута се наложи да бъде заменен Венцислав Христов.

Амир Саюд получи отлично извеждащо подаване в 40-та минута от Елио Мартинс. Стоян Колев обаче бе излязъл напред и успя да избие удара, след като скъси дистанцията. Саюд обаче бе засегнат от шпагата на Георги Терзиев при удара и остана да лежи на терена.

В 42-та минута Елиаш напредна бързо отляво, навлезе в наказателното поле и върна назад за Елио Мартинс, който стреля от дъгата пред наказателното поле, но Стоян Колев отново се намеси решаващо и изби в корнер. След разиграването от него топката в крайна сметка стигна до Саюд, който стреля от границата на наказателното поле, но над вратата.

В 44-та минута Дончо Атанасов напредна добре и стреля, но след рикошет в бранител топката излезе в корнер, минавайки на 50 сантиметра край вратата.

Елио Мартинс напредна отляво и пробва центриране, но Стоян Колев отново бе на мястото си и боксира.

В 50-та минута Ванчо Траянов стреля от ъгъла на наказателното поле вдясно по атаката на “Черноморец”, но Иван Караджов бе на мястото си и улови.

Само минута по-късно отново Траянов опита своя шанс като след грешка на Елиаш се добра до топката и стреля в долния ляв ъгъл на вратата на Караджов, но стражът внимаваше и хвана кълбото.

В 54-та минута Георги Андонов бе изпуснат от защитата, която се опита да разиграе. Капитанът Траян Дянков пробва да подаде на свой съотборник в наказателното поле. Андонов внимаваше, пресече паса, пое си топката сам и пред малкото наказателно поле прати кълбото във вратата на безпомощния в тази ситуация Стоян Колев.

Две минути след гола треньорът на домакините Димитър Димитров–Херо бе изгонен от резервната скамейка след множество обиди срещу съдията.

В 61-та минута Дончо Атанасов напредна отляво и центрира към Георги Андонов, който в малкото наказателно поле остана на сантиметри под топката, за да я насочи с глава във вратата.

Минута по-късно след индивидуален рейд отдясно Давид Каядо шутира от границата на наказателното поле по земя, но Стоян Колев изби летящата в долния ляв ъгъл на вратата му топка в корнер.

В 70-та минута след центриране от корнер Преслав Йорданов игра с глава, но прати топката далеч от целта.

В 82-та минута при центриране на Игор Джоман в наказателното поле, Борислав Стойчев игра с глава, топката рикошира в тялото на играч на “Черноморец”, но реферите не видяха добре ситуацията и отсъдиха аут.

В 88-та минута Гаел центрира остро по земя, но Иван Караджов бе сигурен и улови в малкото наказателно поле.

Следващият мач на “Берое” е на 2 май, четвъртък, от 18:00 часа в Гоце Делчев срещу местния “Пирин”.

“Черноморец” (Бургас) – “Берое” (Стара Загора) 0:1

Голмайстори: 0:1 Георги Андонов 54?

“Черноморец” (Бургас): 12. Стоян Колев, 3. Георги Терзиев, 2. Траян Дянков (к), 20. Яни Пехливанов, 44. Венелин Филипов, 6. Тодор Паланков (79′ – 19. Станислав Дрянов), 15. Ванчо Траянов, 17. Крум Стоянов (33′ – 21. Александър Башлиев), 32. Исус Уатара, 92. Гаел Н’Лундулу, 9. Преслав Йорданов (79′ – 14. Милчо Ангелов); неизползвани резерви: 1. Ник Дашев, 7. Борислав Балджийски, 18. Орелиен Нжеитала, 37. Джереми Фо-Поре; старши-треньор: Димитър Димитров

“Берое” (Стара Загора): 73. Иван Караджов – 17. Пламен Крумов, 5. Борислав Стойчев, 6. Иво Иванов, 28. Веселин Пенев – 21. Елиаш, 27. Игор Джоман – 11. Дончо Атанасов (к), 71. Амир Саюд (46′ – 88. Давид Каядо), 7. Георги Андонов (85′ – 15. Георги Динков) – 10. Венцислав Христов (22′ – 29. Елио Мартинс); неизползвани резерви: 1. Теодор Скорчев, 2. Здравко Илиев, 18. Атанас Зехиров, 19. Мартин Райнов; старши-треньор: Петър Хубчев

Жълти картони: Александър Башлиев (90′+2′ – груб фаул) ["Черноморец"]; Георги Андонов (35′ – груб фаул), Елиаш (64′ – груб фаул), Игор Джоман (64′ – груб фаул), Иво Иванов (90′+5′ – реплика) ["Берое"]

Главен съдия: Асен Баялцалиев (София)
Помощник-съдии: Георги Караколев (София), Антон Терзиев (София)
Четвърти съдия: Валентин Станчев (Сливен)
Дежурен делегат: Красимир Кръстев (Сливен)
Съдийски наблюдател: Димо Момиров (Варна)