“Берое” с първа загуба в Словения срещу “Динамо” Тбилиси (Грузия)

“Берое” допусна първа загуба в Словения. Днес от 19 часа българско време възпитаниците на Ивко Ганчев се изправиха срещу четвъртия в грузинското първенство “Динамо” (Тбилиси).

Старозагорци бяха по-добрият тим през целия мач, но през първото полувреме на два пъти гредата спаси грузинците от попадение след удари на Елио Мартинс. При първия си точен удар в 24-ата минута Гиоргий Папава даде преднина на “Динамо”, а в първата минута след подновяването на играта Алберт Ягуе покачи на 0:2. В 67-ата минута Елио Мартинс върна едно попадение с глава.

Подробно за развоя на срещата четете в beroe.eu

На 28 юли от 18,30 часа българско време “Берое” среща сръбския “ОФК Белград”.

Публикация в официалния сайт на “Берое” beroe1916.com:

Първа загуба за “Берое” на словенска земя с 1:2 от “Динамо” (Тбилиси, Грузия)

„Берое” претърпя първа загуба на словенска земя с 1:2 от „Динамо“ /Тбилиси, Грузия/. В 6 -тата минута зелено-белите създадоха първата опасност пред вратата на „Динамо”, след като Елио Мартинс засече топката с глава, тя се удари в горната греда и излезе в аут. В 12-тата минута Тодор Христов центрира от корнер, Мартинс надскочи защитата на грузинците, но топката отново срещна горната греда. 3 минути по-късно Елиаш Да Силва центрира остро към Антонио Ливраменто с глава, удари коженото кълбо, което мина над вратата и не успя да открие резултата. Противно на очакваното в 25 –та минута Папава от „Динамо” вкара за 1:0, но остана съмнение за засада. В 33-тата минута за трети път Мартинс нацели горната града със силен шут от 25 метра. До края на полувремето резултатът остана непроменен.

След подновяване на играта в 48-та минута Ягуе от „Динамо” покачи на 2:0. В 65-та минута Тодор Христов бе заменен от Иван Горанов. В 68-та минута Давид Каядо напредна по лявото крило и центрира към Мартинс, който насочи с глава топката и тя влезе в мрежата за 1:2. Двойна смяна предприе старши-треньорът Ивко Ганчев в 70–та минута. От игра излезе Педро Еудженио, а влезе Здравко Илиев, Елиаш отстъпи мястото си на Стефан Велев. 10 минути преди края на срещата бе извършена тройна смяна – излезе Димитър Везалов, а влезе Мирослав Енчев, Веселин Пенев отстъпи на Деудоне Овона, Мартин Райнов замени Антонио Ливраменто. Последната възможност за беройци дойде в 81–та минута, когато Каядо подаде на Мартин Райнов, който шутира, но вратарят на грузинците спаси. Така „Берое” загуби с 1:2 от „Динамо”.

Стартов състав на „Берое”: Кирил Акалски, Педро Еудженио, Димитър Везалов, Владимир Зафиров, Веселин Пенев, Алберто Лузейро, Елиаш Да Силва, Тодор Христов, Антонио Ливраменто, Давид Каядо, Елио Мартинс.