Таланти от Петрич и Разград с голямата награда от XVI Национален тракийски фолклорен събор „Богородична стъпка“

Стара Загора ДНЕС – STZAGORA.NET
*
Версия за смартфони >>>

IMG_5798IMG_5794Формация „Лудогорско настроение“ – ветерани към „Капански ансамбъл“ – Разград, е носител на Наградата на Кмета на Община Стара Загора на шестнадесетото издание на Националния тракийски фолклорен събор „Богородична стъпка“.

Отличието в детската възрастова група заслужиха талантите от ДТГ „Пирински ритми“ към Сдружение „Пирински ритми“ – Петрич. Призът им бе връчен от началника на отдел „Култура“ на Община Стара Загора Диана Атанасова.

Сърцатите изпълнители от Тракийско дружество „Георги Сапунаров“ и НЧ „Тракия 2008“ – Хасково, спечелиха както сърцата на публиката, така и Наградата на Съюза на тракийските дружества.

Високо бяха отличени и НЧ „С Тракия в сърцето 2021“ – те се върнаха във Варна с Наградата на Тракийско дружество „Одринска епопея“.

Старозагорците от НЧ „Настроение 2017“ тази година получиха Наградата на „Зонта клуб“.

В двата дни на престижния форум, който не само показва, но и съхранява любовта към тракийския фолклор и бит, провел се на 27 и 28 август, бяха отличени с плакети и медали и най-изявените деца и възрастни – индивидуални и колективни изпълнители. В курортното селище Старозагорски бани два дни се надпяваха и надиграваха над 3 хиляди участници.

СПИСЪК НА НАГРАДЕНИТЕ

ПЛАКЕТИ ЗА ПРИНОС В СЪХРАНЕНИЕТО И РАЗВИТИЕТО НА ФОЛКЛОРА – ВЪЗРАСТНИ

НЧ „Обединение 1913“ град Кърджали.
НЧ „Съзнание 1890“ с. Жълти бряг, община Стамболово.
НЧ „Пробуда 1906“ – танцов състав, град Кермен, община Сливен.
НЧ „Пробуда 1930“ с. Главиница, община Пазарджик.
НЧ „Пробуда 1914“ – клон с. Свирачи, град Ивайловград.
Формация „Лудогорско настроение“ – ветерани към „Капански ансамбъл“ град Разград.
НЧ „Св. СВ. Кирил и Методий 1924“ град Елена, община Хасково.
Сдружение „Пирински ритми“, град Петрич.
НЧ „Съзнание 1926“ град Белослав – за цялостно представяне.
НЧ „Васил Левски 1929“ с. Сталево, община Димитровград.
Клуб на пенсионера „Недялко Царев“ град Ямбол.
НЧ „Пенко Пенков 2013“ с. Узунджово, община Хасково.
НЧ „Селски будилник 1906“ с. Зетьово, община Чирпан.
НЧ „Светлина 1904“ с. Дунавци, община Казанлък.
НЧ „Просвета 1925“ с. Мечкарево, община Сливен.
НЧ „С Тракия в сърцето 2021“ град Варна.
НЧ „Христо Ботев 1941-Българка“ с. Българка, община Силистра.
ПК „Европейски гласове“, град Добрич.
НЧ „Родопски фар 1938“ град Кърджали.
НЧ „Митьо Станев 1929“ с. Малко Кадиево, община Стара Загора.
Тракийско дружество „Георги Сапунаров“ и НЧ „Тракия 2008“ град Хасково.
НЧ „Иванка Терзиева“, с. Богомилово, община Стара Загора.
НЧ „Христо Ботев 1927“, с. Пъстрен, община Опан.
НЧ „Гео Милев 1893“, град Раднево.
НЧ „Просвета 1928“, с. Държава, община Чирпан.
НЧ „Отец Паисий 1905“, с. Горно Черковище, община Казанлък.
НЧ „Христо Ботев 1927“, с. Левски, община Панагюрище.
ПК „Столетник“, с. Брани поле, община Родопи.
Тракийско дружество „Лазар Маджаров“, град Сливен.
Женска фолклорна група към НЧ „Антон Билкин 1929“, град Хисаря.
Сдружение „Любен Каравелов с Каравелово“, с. Каравелово, община Карлово.
НЧ „Христо Ботев 1952“, с. Старозагорски бани, община Стара Загора.
НЧ „Пробуда 1928“, с. Козирог, община Габрово.
НЧ „Сергей Румянцев 1909“, с. Капитан Димитриево, община Пещера.
НЧ „Просвета 1940“, с. Царевец, община Добрич.
НЧ „Захари Стоянов 1940“, с. Овчарово, община Добрич.
НЧ „Отец Паисий 1909“, с. Малево, община Чепеларе.
НЧ „Калиакра 1955“, с. Могилище, община Каварна.
НЧ „Васил Левски – Галата 1927“, град Варна.
Клуб на пенсионера „Радка Чаушева“, град Каварна.
НЧ „Искра 1923“, с. Челопечене, община Каварна.
Смесен вокален състав „Младежки сърца“ град Пловдив.
Женска певческа група за обработен фолклор към НЧ „Развитие 1891“, с. Козловец, община Свищов.
Десислава Благоева Андреева, НЧ „Просвета 1927 г.“, с. Еленино, община Стара Загора.
НЧ „Съзнателност 1899“, с. Овча могила, община Свищов.
НЧ „Паисий Хилендарски“, с. Гъбене, община Габрово.
НЧ „Пробуда-кв. Дебър-1905“, град Първомай, община Първомай.
НЧ „Пробуда 1931“, с. Чубра, община Сунгурларе.
НЧ „Христо Ботев 1897“, с. Розово, община Казанлък.
НЧ „Светлина 1927“, с. Тракия, община Опан.
Пенсионерски клуб „Свети Николай Чудотворец“, град Бургас.
НЧ „Просвета-1907“, с. Ръжево Конаре, община Калояново

ПЛАКЕТИ ДЕЦА

НЧ „Пробуда 1940“ с. Калипетрово, община Силистра.
НЧ „Настроение 2017“ – юношеска танцова формация.
Сдружение „Пирински ритми“ – детска танцова група „Пирински ритми, град Петрич.
НЧ „Зора 1872“ град Габрово – Мира Русинова и Дарина Въкленска.
Георги и Елица Иванови, град Белослав, община Белослав.
НЧ „Пробуда кв. Дебър 1905“ град Първомай – ДФПГ „Дебърче“.
Даная Атанасова и Иван Ангелов- дует, град Чирпан.
НЧ „Христо Ботев 1908“ с. Верен, община Братя Даскалови – цялостно представяне.
ШНП „Харманлийски славеи“ град Харманли.
ОШИ „Илия Аврамов“ град Нова Загора
Гайдарска школа „Христанов“ община Твърдица и община Гурково.
НЧ „Искра 1875“ с. Стоил войвода, община Нова Загора.
Дарина Христова – 11 години, НЧ „Искра 1875“ с. Стоил войвода, община Нова Загора.
Никол Михалик – 10 години, НЧ „Искра 1875“ с. Стоил войвода, община Нова Загора.
Стелиана Минчева – 7 години, НЧ „Искра 1875“ с. Стоил войвода, община Нова Загора.
Дует Десислава и Ренета Станчеви – 9 години, ОШИ „Илия Аврамов“ град Нова Загора.
Дует „Новозагорски славейчета“ – НЧ „Искра 1875“ с. Стоил войвода, община Нова Загора.

МЕДАЛИ ДЕЦА

Лъчезар Трифонов – 12 години – НЧ „Настроение 2017“ Стара Загора.
Никол Минчева – 10 години, НЧ Св. Св. Кирил и Методий 1931“ с. Малка Верея, община Стара Загора.
Жанина Гълъбова, НЧ „Св. СВ. Кирил и Методий 1931“ с. Малка Верея.
Мария Кънчева – 11 години, Стара Загора.
Лилия Линова – 13 години, град Асеновград.
Християна Спасова – 8 години, НЧ „С. Румянцев 1909“ с. Капитан Димитриево, община Пещера.
Ангелина Николова – 15 години, НЧ „С. Румянцев 1909“ с. Капитан Димитриево, община Пещера.
Дарина Стефанова – 5 години, НЧ „С. Румянцев 1909“ с. Капитан Димитриево, община Пещера.
Димана Демирева – 9 години, НЧ „Просвета 1920“ с. Маломир, община Тунджа.
Янимир Демирев – 9 години, НЧ „Просвета 1920“ с. Маломир, община Тунджа.
Вилиана Неделчева – 12 години, НЧ „Христо Ботев 1908“ с. Верен, община Братя Даскалови.
Вяра Добрева – 11 години, НЧ „Антон Страшимиров 1909“ с. Черганово, община Казанлък.
Стоян Димитров – 12 години, Гайдарска школа „Христанов“.
Даниел Димитров – 11 години, Гайдарска школа „Христанов“.
Николай Мечев – 12 години, Гайдарска школа „Христанов“.
Николай Костадинов – 12 години, Гайдарска школа „Христанов“.
Радостин Христов – 12 години, Гайдарска школа „Христанов“.
Петьо Палов – 18 години, Гайдарска школа „Христанов“.
Стилиян Мишев -9 години, Гайдарска школа „Христанов“.
Станимир Кръстев, НЧ „М.Захариев 1909“ с. Манолово, община Павел баня.

IMG_5949IMG_5929IMG_6169IMG_6026IMG_5823
#

сподели бутон


echo
Copyright © 2022 Стара Загора днес. Всички права запазени. ЗА КОНТАКТИ: E-mail: epdobreva@abv.bg Собственик и издател: "Ерима Трейд" ЕООД, Евгения Добрева.
Powered by уеб дизайн