Деца от домовете премериха сили в зонален турнир в Стара Загора

STZAGORA.NET
*
IMG_0243IMG_0239Заместник-кметът Красимира Чахова награди днес победителите в зоналния турнир за Югоизточна България за деца, лишени от родителски грижи. Участваха 55 момичета и момчета от 4 дома за деца, на възраст от 12 до 18 години.

Състезанията по мини футбол, баскетбол 3/3 и лека атлетика се проведоха на спортните площадки в парк „Артилерийски“. Във всяка дисциплина бяха излъчени шампиони, а в комплексното класиране на най-високата стълбичка се изкачи отборът на Възпитателно училище интернат „Ангел Узунов“ от гр. Ракитово. Отборът на Центъра за настаняване от семеен тип – Стара загора се класира на второ място.

Организатори на турнира са Община Стара Загора и Българската спортна федерация за деца и младежи в риск. Турнирът е включен в годишния календар на федерацията. Държавният шампионат ще се проведе през м.ноември в София.