Културен афиш 17-23 април 2017 г., Община Стара Загора

STZAGORA.NET
*
17 април (понеделник)

Концерт на Представителен Общински Духов оркестър
11.00 ч. парк „Пети октомври“

„Да запеем, заиграем на Великден на мегдана“ – фолклорен празник с народно веселие на НЧ „ Железник -1988“
16.30 ч. кв. Железник

„Страшни смешки, смешни страшки за герои със опашки“ по Недялко Йорданов, постановка на ТС при НЧ „Кл. Охридски“, с художествен ръководител Стефан Борисов
16.00 ч. и 18.00 ч. НЧ „Климент Охридски“

18 април (вторник)

Дванадесети маратон „Четяща Стара Загора”
Стара Загора, 3–28 април 2017
Програма за деня:

„Басните – извор на мъдрост чрез словото”. Четене на басни от Езоп, Лафонтен и български автори.
Изработване на подвързия за книга и книгоразделители в часовете по изобразително изкуство.
СУ „Максим Горки“ – 1.,2.,3.,4. класове

Служители и приятели четат заедно.
10:00 часа, с. Хрищени – Кметство, Кооперация, аптека

Библиотечен филиал „Августа Траяна” на гости в СУ „Христо Ботев”. Драматизация по приказката „ Който не работи, не трябва да яде” и четене на любими приказки от Братя Грим.
12:00 часа, СУ „Христо Ботев”

Литературно четене в часовете по БЕЛ – ЗИП:
ОУ „Георги Райчев” 5.,6.,7.,8., класове

„Православие“ – концерт на октет за източно православна музика „Свети Йоан Дамаскин“, с участието на Ивайло Джуров и хор при НУМСИ „Христина Морфова“
18.00 ч. Художествена галерия

Графичен форум 2017
18.00 ч. Зала „Байер“

Великденски концерт – премиера на новия албум „The Rag Waltz Time“ на братя Владигерови. С участието на: Александър Владигеров (тромпет, флюгелхорн), Константин Владигеров – (пиано), Димитър Карамфилов (контрабас), Стоян Янкулов – Стунджи (барабани)
18.30 ч. РБ „Захарий Княжески“

19 април (сряда)

Дванадесети маратон „Четяща Стара Загора”
Стара Загора, 3 – 28 април 2017
Програмата за деня:

„Лесно ли е да си библиотекар?“ – Запознаване с професията на библиотекаря и среща с библиотекар от Регионална библиотека „Захарий Княжески”.
СУ „1.,2.,3.,4. класове СУ „Максим Горки“

„Приказки любими” – четат всички първокласници от 1.а, б, в, г, д класове.
„Малкият принц” на А. С. Екзюпери – четат учениците от 4.б клас, а 4.в клас – Старогръцки легенди и митове.
8:00 ч. СУ „Иван Вазов”

Библиотечен филиал „Августа Траяна” и старозагорската поетесата Мария Донева гостува на децата от подготвителните групи.
9:00 ч ЦДГ № 23 „Кипарис”

1г и 4г класове: За гатанките.
9:40 – 10:15 ч. ОУ “Кирил Христов”, класни стаи

В подготвителната група, във 2г клас и 2в клас (в 10:20 ч.) четат любими приказки от цял свят, а във 2а и 2б класове – приказките на Джани Родари и „Небивалици” на Доналд Бисет.
9:40 ч. СУ „Иван Вазов”

„Прочети и сподели от любима книга”.
11:00 ч. с. Хрищени – ОУ „Христо Ботев”

Литературна среща на учениците от 5 а, б, в, г клас с гостуващата детска писателка Яница Маринова.
12:40 и 14:00 ч. ІІ ОУ „Петко Р. Славейков”

Десетокласници четат одата „Раковски” на Иван Вазов и говорят за любимите си книги.
12:45 ч. ПГЕТ „Георги Раковски”

Литературно четене на произведения от любими български автори
14:00 ч. Дамска секция „Гергана” към пенсионерски клуб „Петко Рачов Славейков”

Литературно състезание по изразително четене на приказки от сборника „Приказен свят” мужду учениците от вторите класове.
14:15 ч. V ОУ „Митьо Станев” – библиотека

Среща с поезията на Мария Донева, организирана от НЧ „Н. Лилиев“.
18:00 Кафе-ресторант „При кмета”

Изготвяне на постери на тема: “Аз имам три причини да чета, а ти?”
СУ „Максим Горки“, 10-ти класове

„Нашите любими приказки“ – четене и драматизация с учениците от 1б и 3б класове
12:00 ч. II ОУ „П.Р.Славейков“, актова зала

Великденска изложба на Дамско дружество „Райна Княгиня“ при НЧ „Кл. Охридски“
14.00 ч. НЧ „Климент Охридски“

Премиера на книгата на Александър Чобанов “Неотминало” с Пътуващите книги на Стара Загора
18.00 ч. Къща музей „Гео Милев“

„Казанова“ – мюзикъл от Георги Костов, режисьор Огнян Драганов, текст Юрий Дачев
19.00 ч. Оперен театър

„Сватбената рокля на Бети“ от Анна Петрова
Режисьор Невена Митева.
Спектакъл на Драматичен театър „Гео Милев“ – Стара Загора
19.00 ч. Драматичен театър

Първа Национална младежка джаз сцена 2017 – Стара Загора.
Тържествено откриване с концерт на ученици и преподаватели от НУМСИ „Христина Морфова”, гр. Стара Загора.
19.00 ч. РБ „Захарий Княжески“

Първа Национална младежка джаз сцена 2017 – Стара Загора.
Концерт на вокален ансамбъл „Спектрум“ и акапелна формация „Христина Морфова“.Специален гост: Академик Кирил Тодоров, във връзка с неговия 80 – годишен юбилей
20.00 ч. РБ „Захарий Княжески“

20 април (четвъртък)

Дванадесети маратон „Четяща Стара Загора”
Стара Загора, 3-28 април 2017
Програмата за деня:

Представяне на лично творчество и поставяне на постери с авторските произведения във фойаето на I етаж. СУ „Максим Горки“ – 1.,2.,3.,4. класове
Четене на любими детски произведения с ученици от 1. до 7. клас.
Библиотеката при НЧ „Изгрев–1921“, с. Кирилово

Създаване на клуб „Азбукарче”- приятели на книгата в 1.а клас.
8:00 – 8:35 ч. ОУ “Кирил Христов”

Верижно четене на „Малкият принц” от А. С. Екзюпери в 4.а клас.
8:20 ч. СУ „Иван Вазов

Приказни гатанки – четат в 1.в и 3.в.
8:55 – 10:20 ч. ОУ “Кирил Христов”

Библиотечен филиал „Августа Траяна” гостува на децата с творческа работилница и четене на книжката „Приказки от оная гора” на Мая Дългъчева.
9:30 ч. ДГ № 2 „Зорница

Маратон на четенето в 4.а и 4.в клас.
9:40 – 10:20 ч. ОУ “Кирил Христов”

4-та група от ЦДГ № 11 „Загоре” гостува на децата от 13-тя ясла с драматизация на приказката „Дядо вади ряпа”.
10:00 ч. Детска ясла № 13 в кв. „Кольо Ганчев”

Децата от 3а, б, в, г класове четат любими откъси от „Том Сойер” на Марк Твен.
10:10 ч. СУ „Иван Вазов”

„Час на приказката в училищната библиотека”
10:30 ч. ІІ ОУ „Петко Р. Славейков”

Торба с приказки – четат 4а и 4в клас.
Празник на любимата книга – 4б клас.
10:40 – 11:20 ч. ОУ “Кирил Христов”

„Да споделиш прочетеното с приятели е удоволствие”.
11:00 ч. с. Хрищени

Литературно четене с презентация на тема: “Аз обичам художествената литература”.
12:30 ч. СУ „Христо Смирненски“

Конкурс за есе на тема „Защо обичам книгите” в 4.е клас.
15:10 ч. II ОУ „П. Р. Славейков“

Бърканици в приказките „Небивалици” на Доналд Бисет – четат учениците от 2д клас.
15:30 ч. СУ „Иван Вазов”

Библиотека „Родина” ви представя: Ренета Инджова и книгата й „Phildelphia Regalis. Корени и цвят”.
18:00 ч. Регионален исторически музей – ІV експозиционно ниво

Час по четене в училищната библиотека – 2.а, 4.в класове.
10:30 ч. II ОУ „П. Р. Славейков“

Кръгла маса „Духовно болнично обгрижване – проблеми и практики“.
Организатори: Област Стара Загора, Старозагорска митрополия, Община Стара Загора, Тракийски университет Стара Загора, Сдружение „Приятели на Русия и православния свят“
10.00 ч. РБ „Захарий Княжески“

„Старозагорските читалища – мост между епохи, времена и нрави“ – документално – веществена изложба за създаването на читалищната дейност
11.00 ч. Регионален исторически музей

Първа Национална младежка джаз сцена 2017 – Стара Загора.
Уъркшоп „Основи на импровизацията“ с водещ Петър Салчев – преподавател в АМТИИ – Пловдив
11.00 ч. Камерна зала „Христина Морфова“, НУМСИ „Христина Морфова“

Първа Национална младежка джаз сцена 2017 – Стара Загора.
Прожекция на филма „Птицата“- за живота на популярния музикант Чарли Паркър
14.00 ч. Международен младежки център – конферентна зала

Първа Национална младежка джаз сцена 2017 – Стара Загора.
Концерт на ученици и преподаватели от НУМСИ „Панчо Владигеров”, гр. Бургас и концерт на студенти и преподаватели от АМТИИ, гр. Пловдив.
19.00 ч. РБ „Захарий Княжески“

Празник „Денят на Земята“
17.00 ч. Обсерватория „Юрий Гагарин“

„Голямото надлъгване“ от Рей и Майкъл Куни
Режисьор проф. Андрей Аврамов
17.00 ч. Драматичен театър

„Солени стихове“ – нова стихосбирка на Димо Василев. Представя Трифон Митев
18.00 ч. НЧ „Климент Охридски“

21 април (петък)

Дванадесети маратон „Четяща Стара Загора”
Стара Загора, 3-28 април 2017
Програмата за деня:

„Да пазим земята – нашия дом”- мултимедийна презентация, посветена на международния ден на земята. Четене на произведения за България.
СУ „Максим Горки“ – 1.,2.,3.,4. класове

Верижно четене на учениците от ОУ “Отец Паисий” . От 1. до 4. клас четат приказките на Ангел Каралийчев /по повод 115 год. от рождението му/, а горните класове четат ” Бай Ганьо” на Алеко Константинов.
8:30 ч. НЧ “Възраждане – 1927″, с. Калояновец

Маратон на четенето в 3.е клас.
8:50 – 9:30 ч. ОУ “Кирил Христов”

Маратон на четенето с членове на читалището и читатели на библиотеката.
10:00 ч. НЧ „Стефан Генчев – 1901”, с. Хрищени

Маратон на четенето в 3.в и 3.г клас.
10:40 – 11:20 ч. ОУ “Кирил Христов”

Детският отдел на библиотека „Родина” представя ИК „Точица” и гостуващата детската писателка Зорница Христова.
11:20 ч. ІХ ОУ „Веселин Ханчев”, 2.а, 2.б, 2.в класове

В Клуб на пенсионера звучат песни и стихове на Недялко Йорданов.
11:30 ч. НЧ “Възраждане 1927″, с. Калояновец

Литературно четене на тема “Аз чета в училищната библиотека”.
12:30 ч. СУ „Христо Смирненски“, училищна библиотека – 2.,3.,4. класове

Драматизация по романа „Гордост и предразсъздъци” по повод смъртта на Джейн Остин. Участват преподаватели по български и английски език и ученици от 8., 9. и 11. Класове.
12:30 ч. Търговска гимназия „Княз Симеон Търновски”, актова зала

Драматизация на приказки от Асен Разцветников с участието на ученици от 2.а и 4.в класове.
12:45 ч. ІІ ОУ „Петко Р. Славейков”

Ден на Земята с децата от ЦДГ „Светлина”.
17:30 ч. РБ ”Захарий Княжески”, зала първи етаж

Юбилеен концерт на катедра „Дървени духови инструменти“ при НУМСИ „Хр. Морфова
18.00 ч. НЧ „Климент Охридски“

Премиера на книгата на Елена Денева – ” Благословени върхове на пръстите”. Представя Виолета Христова
18.00 ч. Къща музей „Гео Милев“

Тържествено награждаване на отличените участници в Национален литературен конкурс „Писма до себе си“ и откриване на фотоизложба „Маскарадните игри през моя обектив 2017“.Организатори: Център за подкрепа за личностно развитие и Община Стара Загора
18.00 ч. зала Младежки дом

22 април (събота)

Дванадесети маратон „Четяща Стара Загора”
Стара Загора, 3-28 април 2017
Програмата за деня:

Четящ автобус до Калофер, Сопот и Копривщица на Търговска гимназия „Княз Симеон Търновски” Четене на произведения от Ботев, Вазов, Каравелов и Дебелянов – сборна група от 9. – 11. Класове.
„С песен от извора“ – Втори фестивал за забавна песен и танц на фолклорна основа
11.00 ч. НЧ „Климент Охридски“

Симфоничен концерт–матине
11.00 ч. Оперен театър

Концерт „Верея и приятели“, с участието на Общински фолклорен ансамбъл „Загоре“, детско – юношески фолклорен ансамбъл „Загорче“, АНТП „Зорница“ –мъжка певческа група и детски танцов състав при НЧ „Климент Охридски“, танцова група „Несебър, представителен ансамбъл за автентичен фолклор „Дълбоки“ при НЧ „Развитие -1878“, с. Дълбоки
18.00 ч. Оперен театър

23 април (неделя)

Дванадесети маратон „Четяща Стара Загора”
Стара Загора, 3-28 април 2017
Програмата за деня:

Включване на учениците от начална степен в кампанията: „Мама, татко и аз четем”.
СУ „Максим Горки“ – в книжарниците на Стара Загора

2г клас представят приказките на Андерсен.
13:30 ч. II ОУ „П. Р. Славейков“

„Яйцето“ от Борис Априлов. Куклен спектакъл за деца.
11.00 ч. Куклен театър

Общонародна инициатива „Хора за хората“
17.30 ч. Парк „Пети октомври“

„С песен от извора“ – Втори фестивал за забавна песен и танц на фолклорна основа. Гала – концерт.
18.00 ч. НЧ „Климент Охридски“
#jun



spodelime.com


echo
Copyright © 2017 Стара Загора днес. Всички права запазени. ЗА КОНТАКТИ: E-mail: epdobreva@abv.bg Собственик и издател: "Ерима Трейд" ЕООД, Евгения Добрева.
Powered by уеб дизайн