“Берое” победи “Левски” с 1:0 под Аязмото

*
„Берое“ надигра и закономерно надделя с минималното 1:0 на тима на „Левски“ (София) в среща от XVIII кръг на първенството. Беройци показаха спортен дух и хакартер през всичките 90 минути, за да се поздравят с успеха, постигнат с единственото попадение на Спас Делев в 64-та минута, съобщи клубният сайт beroe.bg.

ИЗХОДНА ПОЗИЦИЯ

Преди изиграването на срещата „Берое“ заемаше четвърта позиция в класирането с актив от 27 точки, докато „Левски“ бе водач в подреждането с 34 пункта.

СИЛНИ НАЧАЛНИ МИНУТИ ЗА „БЕРОЕ“

Още в началните секунди на срещата Исмаил Иса бе изведен зад гърба на отбраната на „Левски“, но страничният арбитър маркира засада.

В 6-та минута Спас Делев изведе Исмаил Иса на отлична голова позиция, а таранът поведе топката и стреля от границата на наказателното поле, но кълбото премина покрай целта.

Две минути по-късно Спас Делев получи кълбото пред границата на наказателното поле, но се засуети и не успя да отправи директен изстрел към целта.

Секунди след това топката попадна в намиращия се на дъгата на наказателното поле Исмаил Иса, който стреля директно оттам, но бе неточен.

ИЗРАВНЯВАНЕ НА ПРИТЕЖАНИЕТО НА ТОПКАТА И РАЗМЕНЕНИ АТАКИ

В 17-та минута Роман Прохазка отправи удар от 20 метра, но Илко Пиргов улови кълбото без проблеми.

Две минути по-късно Георги Андонов стреля от дъгата на наказателното поле, но след рикошет топката попадна директно в ръцете на стража Боян Йоргачевич.

В 25-та минута Микел Бедоя центрира от ъглов удар в малкото наказателно поле, където Илко Пиргов остана под топката, а в непосредствена близост намиращия се Божидар Краев засече кълбото с глава, но то премина на метър покрай рамката на вратата.

В ответната атака отбраната на „Левски“ сгреши при върната топка към Боян Йоргачевич, от чиято грешка можеше да се възползва Исмаил Иса, но късмет не достигна на тарана да достигне до кълбото, за да играе с него.

В 29-та минута Мигел Бедоя нахлу отдясно в наказателното поле, навързвайки няколко бранители на „Берое“ след себе си, но при опита си да задържи притежанието на топката, той допусна тя да напусне пределите на терена.

Пет минути след това центрирана от ъглов удар топка в наказателното поле на „Левски“ попадна в Иво Иванов, но последвалият удар на капитана от непосредствена близост рикошира в бранител на „сините“ и топката напусна пределите на терена в ъглов удар.

В 41-та минута Живко Миланов центрира от дълбочина в наказателното поле на „Берое“, но там липсваше играч в син спортен екип, който да отиграе топката и следователно тя напусна терена в аут.

Три минути след това Роман Прохазка проби отдясно в центрира по земя към Омар Диаби, който обаче не отигра ситуацията по най-добрия начин и изпрати топката покрай рамката на вратата, без дори да застраши целта.

В 55-та минута Том засече с глава центрирана в малкото наказателно поле топка, но Боян Йоргачевич улови без проблеми.

Три минути по-късно Веселин Минев центрира към Лионел Китамбала, който засече топката с глава, но междувременно бе и в положение на засада, маркирана от страничния арбитър.

ТРУДЪТ НА БЕРОЙЦИ СЕ ОТПЛАЩА

След точно час игра Веселин Пенев центрира от пряк свободен удар, заложен на 30 метра диагонално от целта, а в наказателното поле Венцислав Василев надскочи всички и засече топката с глава, а Боян Йоргачевич улови кълбото точно на голлинията.

В 62-та минута Спас Делев проби на скорост по десния фланг, но вместо да стреля директно към целта, предпочете да комбинира с непокрития Елиаш, който отправи изстрел от движение, който обаче премина на сантиметри покрай рамката на вратата.

Само след още минути трудът на беройци най-накрая се отплати, след като Спас Делев бе изведен на чиста голова позиция зад отбраната на „Левски“, напредна няколко метра и останал сам срещу стража Йоргачевич насочи топката директно в долния десен ъгъл на вратата, за да открие резултата – 1:0.

В 70-та минута Исмаил Иса бе изведен на чиста голова позиция зад гърба на защитата на гостите, преодолявайки чисто последния в отбраната Аймен Белаид, но в решаващия момент сгреши и стреля директно в Боян Йоргачевич.

СИЛНИ МОМЕНТИ И ЗА „СИНИТЕ“, ЗА ДА СЕ ВЪРНАТ В ДВУБОЯ

В 78-та минута Лионел Китамбала получи топката в наказателното поле на беройци и стреля към целта, но ударът му бе безобиден и не затрудни стража Илко Пиргов.

В ответната атака Спас Делев получи топката на дъгата на наказателното поле, откъдето директно нанесе удар по посока на целта, но бе неточен.

В 81-та минута Радослав Цонев центрира в малкото наказателно поле, където Георги Костадинов засече топката с глава, но изпрати кълбото над рамката на вратата.

СЛЕД ТОЗИ ДВУБОЙ

Беройци остават на четвърто място в класирането с актив от 30 точки, плътно преследвайки лидерите в таблицата.

В СЛЕДВАЩИЯ КРЪГ

„Берое“ приема „Монтана“ в двубой от XIX кръг на първенството. Срещата ще се състои на 6-и декември от 16:30 часа.

„Берое“ (Стара Загора) – „Левски“ (София) 1:0

Голмайстори: 1:0 Спас Делев 64′

„Берое“: 23. Илко Пиргов, 6. Иво Иванов (к), 7. Георги Андонов (50′ – 14. Георги Божилов), 10. Исмаил Иса, 13. Емин Ахмед (55′ – 24. Венцислав Василев), 15. Георги Динков, 21. Елиаш да Силва, 27. Игор Джоман, 28. Веселин Пенев, 70. Евертон Джилио-Том (69′ – 9. Станислав Костов), 77. Спас Делев; Hеизползвани резерви: 22. Благой Макенджиев, 3. Владимир Зафиров, 17. Иван Коконов, 20. Неманя Милисавлевич; старши треньор: Петър Хубчев

„Левски“: 29. Боян Йоргачевич, 3. Аймед Белаид, 8. Джереми Де Нойер, 10. Мигел Бедоя (64′ – 45. Владимир Гаджев), 11. Оумар Диаби (50′ – 9. Лионел Китамбала), 12. Божидар Краев (75′ – 21. Радослав Цонев), 14. Веселин Минев (к), 15. Роман Прохазка, 20. Живко Миланов, 30. Максимилиан Карнер, 70. Георги Костадинов; неизползвани резерви: 24. Александър Любенов, 4. Мики Орачев, 25. Александър Александров, 55. Йордан Милиев; старши треньор: Стойчо Стоев

Жълти картони: Игор Джоман (31′– нарушение), Том (66′ – нарушение), Станислав Костов (86′ – нарушение), Илко Пиргов (90′ + 2′ – бавене на играта) [„Берое“]; Максимилиан Карнер (33′ – груб фаул), Лионел Китамбала (51′ – груб фаул), Роман Прохазка (67′ – груб фаул), Владимир Гаджев (84′ – невъздържана реакция), Живко Миланов (90′ – груб фаул) [„Левски“]

Главен арбитър: Ивайло Стоянов (Петрич)
Асистент-арбитри: Мартин Маргаритов (Пловдив), Емил Вангелов (Петрич)
Допълнителни асистент-арбитри: Георги Кабаков (Пловдив), Боян Славков (Пловдив)
Четвърти арбитър: Велислав Миленков (Благоевград)
Делегат на БФС: Красимир Кръстев (Сливен)