“Берое”-”Литекс” 3:3, след като и двата тима повеждаха в резултата

*
„Берое“ обеща един необикновен мач, за да покани зрителите на стадиона под Аязмото през последните две седмици. Футболистите на двата отбора го направиха именно такъв, оцени срещата официалният сайт на клуба beroe.bg. Двубоят завърши 3:3, а два от головете паднаха в седем-минутното добавено време на зрелището. Данило Асприля откри за гостите в 34-та минута на мача. Игор Джоман изравни в 70-та минута. Радостта за беройци обаче трая кратко след като отново Асприля върна аванса на гостите в 74-та минута. След като се отличи с асистенция при първия гол, Исмаил Иса вкара и сам в 82-та и с това отново доведе резултатът до равен. В петата минута добавено време Елиаш направи резултата 3:2, но „Литекс“ успя да измъкне точката две минути по-късно чрез Елтон Дос Реис.

ФЕНОВЕТЕ НА „БЕРОЕ“

Мачът с „Литекс“ даде началото на кампанията на Национален фенклуб „Берое“ по случай 100 години организиран футбол в Стара Загора през 2016 година. Освен видимо увеличение на зрителите по трибуните благодарение на масираната кампания през седмицата в целия град феновете се бяха постарали и с доста красива пиротехника и дори заря. Преди мача пък деца от града изведоха двата отбора.

ИЗХОДНА ПОЗИЦИЯ

Преди този кръг „Литекс“ бе на втора позиция, докато „Берое“ заемаше третата, а само точка делеше двата тима.

СИЛНИ ПЪРВИ 10 МИНУТИ В МАЧА ЗА ДВАТА ОТБОРА

Във втората минута Страхил Попов проби от дясно и центрира в наказателното поле на „Берое“, където негов съотборник, сваляйки топката, я преодстави на Диого Виана, но последвалият му удар от границата на наказателното поле бе неточен.

В ответната атака Елиаш изведе Атанас Зехиров на стрелкова позиция в близост до границата на пеналта, но последвалият изстрел бе париран от Винисиус Баривиейра.

В 6-та минута Диого Виана центрира от пряк свободен удар, заложен на 30 метра от целта, но бранител в зелено изчисти топката далеч от вратата на беройци, предотвратяйки опасност.

Две минути по-късно Спас Делев изпълнява пряк свободен удар, центрирайки топката в наказателното поле, където тя е засечена с глава от Иво Иванов, но Винисиус Баривиейра улови без проблеми.

В 9-та минута Стивън Петков получи топката зад отбраната на гостите и я вкара директно във вратата на „Литекс“, но вторият асистент-арбитър маркира засада.

Последваха минути, в които беройци бяха по-активният отбор на терена, стараещ се да организира по-бързи и опасни атаки по посока на противниковата врата, но до чисти голови ситуации и пред двете врати не се стигна до 29-та минута.

Тогава Данило Асприля задържа топката в близост до флагчето на корнера, за да потърси впоследствие Страхил Попов, който центрира в наказателното поле, но Благой Макенджиев спаси без проблеми.

В 32-та минута Спас Делев отправи хубав директен изстрел от пряк свободен удар, заложен на 30 метра от целта, но топката бе отбита от стража на гостите в ъглов удар, след чието изпълнение обаче не се случи нищо опасно пред вратата на „Литекс“.

ГРЕШКА И ГОЛ ЗА „ЛИТЕКС“

Две минути по-късно Данило Асприля получи кълбото в половината на „Берое“, преодоля двама бранители на „заралии“ и с хубав изстрел от границата на пеналта откри резултата – 0:1.

В 38-та минута Георги Динков засече центрирана в малкото наказателно поле топка, но я изпрати встрани от целта.

Минута след това Владимир Зафиров сгреши в половината на „Берое“, от което се възползва Арсенио Нунеш, напредвайки с топката към наказателното поле на „заралии“, но същевременната намеса на сгрешилия Зафиров и предвидливата реакция на стража Макенджиев предотвратиха по-сериозна опасност пред вратата на домакините.

Георги Динков стреля от далечна дистанция в 41-та минута, но топката премина високо над рамката на вратата.

В 42-та минута след колективна грешка в средата на терена Бьорн Йонсен се озова с топката пред наказателното поле на беройци и стреля, но вратарят Макенджиев запази хладнокръвие и улови.

Диого Виана нахлу от ляво в наказателното поле в 45-та минута и стреля от малък ъгъл, но бе неточен.

СЛЕД ПОЧИВКАТА

В 47-та минута Атанас Зехиров проби от дясно и стреля по посока на вратата, но бе неточен.

Спас Делев изпълни пряк свободен удар, заложен на дъгата на наказателото поле в 52-та минута, но след рикошет в главата на Бьорн Йонсен кълбото мина малко над рамката на вратата.

В 54-та минута Спас Делев центрира от фаул на 30 метра от рамката на вратата, но отбраната на „Литекс“ действаше успешно и изчисти.

Неманя Милисавлевич проби от дясно и центрира в наказателното поле в 57-та минута. Там Игор Джоман получи кълбото и директно стреля към целта. Ударът му бе отразен от Винисиус Баривиейра, но не и по най-добрия начин, тъй като топката попадна директно в намиращия се в непосредствена близост Спас Делев, който обаче изпрати топката високо над вратата, а по-късно става ясно и че е бил в засада.

В 63-та минута при заучено изпълнение на пряк свободен удар Спас Делев предостави топката на намиращия се дъгата на наказателното поле Атанас Зехиров, но последвалият му удар бе блокиран.

Минута след това Елиаш засече с глава центрирана от корнер топка, но Винисиус Баривиейра улови.

ХУБАВ ГОЛ НА ДЖОМАН, НО БЪРЗО ВЪЗСТАНОВЕН АВАНС ЗА ЛОВЧАНЛИИ

В 70-та минута Исмаил Иса проби по десния фланг, но вместо да стреля, предпочете да комбинира с останалия непокрит Игор Джоман. Французинът овладя кълбото около границата на наказателното поле и със страхотен шут се разписа в горния десен ъгъл на вратата, за да изравни резултата.

„Ловчанлии“ бързо възвърнаха преднината си в двубоя, след като Данило Асприля стреля от границата на наказателното поле, а топката заблуди стража Макенджиев и кълбото връхлетя в мрежата на беройци за 1:2.

В 81-та минута Исмаил Иса нахлу от ляво в наказателното поле и пробва центриране, но Винисиус Баривиейра бе на правилното място и спаси.

СТРАХОТНО ПОПАДЕНИЕ ОТ ИСА

Невероятна контраатака на беройци в 82-та минута завършва с още по-невероятно изпълнение дело на Исмаил Иса. Елиаш да Силва проби сред средата на терена между цели седем футболисти на „Литекс“ и по най-мастройски начин намери Исмаил Иса, който остана сам срещу стража Баривиейра и хладнокръвно възстанови равенството в двубоя – 2:2.

В 85-та минута Атанас Зехиров проби през центъра на терена, навързвайки цели петима бранители на гостите след себе си, но последвалият му удар рикошира в стража на „Литекс“ и топката напусна пределите на терена в ъглов удар.

Три минути след това Спас Делев центрира от пряк свободен удар, заложен вдясно на вратата, а в наказателното поле над всички извисен бе Иво Иванов. Капитанът засече топката с глава, но тя премнава покрай рамката на вратата.

В петминутното добавено време първо Неманя Милисавлевич стреля от ъгъла на наказателното поле, но Винисиус Баривиейра улови без проблеми. А след това Исмаил Иса бе изведен на стрелкова позиция, но не успя да пробие по най-добрия начин между двамата централни бранители на „Литекс“ и съответно да отправи силен удар към вратата на гостите. Кълбото бе насочено по земя и попадна в ръцете на Винисиус.

ОБРАТ СЛЕД ОБРАТА

И когато всичко изглеждаше ясно, паднаха още два гола.

В 95-та минута Спас Делев проби от дясно и центрира в малкото наказателно поле, където Елиаш деликатно докосна топката, за да я изпрати във вратата на „Литекс“ за 3:2.

Две минути по-късно обаче при центриране в наказателното поле на „Берое“ Елтон Дос Реис бе най-съобразителен и изпрати топката във вратата за 3:3.

СЛЕДВАЩИЯТ МАЧ

В следващия кръг „Берое“ гостува на „Лудогорец“. Мачът е на 27 ноември от 17:30 часа в Разград.

СТАТИСТИКАТА

„Берое“ (Стара Загора) – „Литекс“ (Ловеч) 3:3
Голмайстори: 0:1 Данило Асприля 34?, 1:1 Игор Джоман 70?, 1:2 Данило Асприля 74?, 2:2 Исмаил Иса 82?, 3:2 Елиаш 90’+5?, 3:3 Елтон Дос Реис 90’+7?

„Берое“ (Стара Загора): 22. Благой Макенджиев – 18. Атанас Зехиров, 6. Иво Иванов (к), 3. Владимир Зафиров (51? – 27. Игор Джоман), 28. Веселин Пенев – 15. Георги Динков, 21. Елиаш – 20. Неманя Милисавлевич, 73. Стивън Петков (51? – 10. Исмаил Иса), 77. Спас Делев – 7. Георги Андонов (66? – 70. Том); неизползвани резерви: 23. Илко Пиргов, 24. Венцислав Василев, 4. Венелин Филипов, 14. Георги Божилов; старши треньор: Петър Хубчев

„Литекс“ (Ловеч): 31. Винисиус Баривиейра, 16. Страхил Попов (к), 69. Елтон Дос Реис, 5. Рафаел Перес, 3. Антон Недялков, 93. Петрус Бумал, 70. Данило Асприля, 15. Кристиян Малинов, 77. Арсенио Нунеш, 7. Диого Виана (56? – 23. Иван Горанов (77? – 88. Никола Колев)), 11. Бьорн Йонсен (68? – 9. Георги Минчев); неизползвани резерви: 30. Евгени Александров, 28. Пламен Гълъбов, 10. Хенри Рохас, 99. Кирил Десподов; старши треньор: Лауренциу Регекампф

Жълти картони: Спас Делев (31? – игра след съдийски сигнал), Иво Иванов (60? – спречкване), Георги Динков (90? – груб фаул) [„Берое“]; Антон Недялков (37? – груб фаул), Бьорн Йонсен (60? – спречкване), Рафаел Перес (79? – груб фаул) [„Литекс“]