Старозагорските ветерани се завърнаха с 11 медала от Балканиадата по лека атлетика за ветерани в Букурещ, Красимира Чахова е с 4 златни и 1 бронзов

STZAGORA.NEТ

С 6 златни, 3 сребърни и 2 бронзови медала се завърнаха представителите на клуба по лека атлетика „Берое“ от провелото се от 19-21 септември 2014 г. в Букурещ 24-то Балканско първенство по лека атлетика за ветерани. Рекордьор по отличия за България стана старозагорската състезателка Красимира Чахова, която спечели 4 златни и 1 бронзов медал.

Чахова е шампионка на 400 м с препятствия, 1500 м, и 2000 м стипълчейз във възрастова група 45. Останалите две отличия са от балканската щафета 800х400х200х100м и щафета 4х100 м, бронзов.

В първенството участваха 673 атлети от 12 държави. Българските щафети бяха съставени изцяло от състезатели на клуб по лека атлетика “Берое”: Красимира Чахова, Елена Миленова, Каролина Николова и Виолета Тотева. В индивидуалните надпревари отличия спечелиха Каролина Николова – златен медал на 800 м и сребърен на 400 м, Виолета Тотева – златен медал на 1500 м – и двете във възрастова група 40 г., Димитър Желев – сребърен медал на скок височина при 60-годишните, Койно Койнов – сребърен медал на копие и Елена Миленова – бронзов медал на троен скок при 45-годишните.

В генералното класиране по медали България се нареди на трето място след представителите на домакините от Румъния и Гърция.

Следващото, юбилейно, 25-то първенство ще се проведе през септември 2015 г. в Солун, Гърция.