Втора победа за “Берое”, този път като гост на “Славия” – 0:2

BEROE.BG

„Берое“ победи „Славия“ с 2:0 като гост в мач от V кръг на „А“ група. Попаденията паднаха през първата част. Венцислав Христов отбеляза втория гол в 43-та минута, а преди това направи асистенция за Салим Керкар при първото попадение в 17-та минута на срещата. Беройци бяха по-добрия отбор на терена през целия мач, и само късмета спаси „Славия“ от още попадения.

“Победата ни беше напълно заслужена, собено с играта през първото полувреме – коментира след срещата старши треньорът на “Берое” Петър Хубчев. – Имахме възможност и за още един гол. Тактически мисля, че надиграхме „Славия“. Второто полувреме го изиграхме повече тактически и с повече мисъл. В такива моменти обаче пак си пролича, че се огъваме. Трябва да бъдем малко по-настойчиви в моментите, в които противникът прави по-голям натиск. Знам добре възможностите на тези момчета и знам какво могат. Полека лека трябва да направим така, че да сме по-добре и като отбор и като индивидуалности. За отбор като “Берое” следващият двубой с “Хасково” е много опасен и много важен.”

ИЗХОДНА ПОЗИЦИЯ

„Славия“ започна убедително в първенството, но в последния кръг загуби от „Локомотив“ (София). След редица по-добри игри в мачовете, но пропуснати поради липса на шанс точки, „Берое“ пък се наложи над „Левски“ в предишния кръг.

СЪСТАВЪТ

Хубчев включи представилия се много силно в последните 30 минути срещу „Левски“ Владимир Зафиров в централната зона на защитата и изтегли зад нападателя Елиаш. Венцислав Христов отново бе по дясното крило, а на върха на атаката Жуниор Мапуку.

НАЧАЛОТО

Срещата започна равностойно с повече разигравания в средата на терена.

В 6-та минута след дълъг пас в половината на „Славия“ Салим Керкар продължи с глава към Жуниор Мапуку, който се озова на голова позиция и шутира от 15 метра диагонално, но ударът не затрудни Георги Петков, който се справи в ситуацията и улови.

Последва по една принудителна смяна и в двата отбора. Крум Стоянов замени Димитър Пиргов при домакините, а Атанас Зехиров се контузи в „Берое“ и на негово място влезе Георги Динков, което принуди Веселин Пенев да заиграе като десен бек.

В 14-та минута след центриране от пряк свободен удар на Салим Керкар топката бе изчистена от отбраната на домакините.

Минута след това Иван Вълчанов стреля силно от дъгата на наказателното поле, но топката премина над напречната греда.

В 16-та минута Венцислав Христов изведе хитро Жуниор Мапуку зад защитата на „Славия“, но конгоанецът, който пробва да преодолее технично пресрещащия го Георги Петков, стреля право във вратаря, пропиля най-чистото положение до този момент в срещата.

„БЕРОЕ“ ИЗЛИЗА НАПРЕД

„Зелените“ излязоха напред в резултата в 19-та минута, когато Венцислав Христов получи топката по десния фланг, премина през трима бранители в бяло и рейдът му завърши с хитър извеждащ пас към Салим Керкар, който се измъкна зад защитата и отблизо бе безпогрешен, преодолявайки Георги Петков за 0:1.

В 21-та минута Веселин Пенев стреля по земя от далечна дистанция, но Георги Петков бе пласиран добре и улови.

Мишел Платини стреля силно от пряк свободен удар в 23-та минута, но Благой Макенджиев спаси без проблеми.

В 29-та минута кълбото бе центрирано в наказателното поле на „Берое“, където Благой Макенджиев се извиси над всички и улови, а в последствие бе фаулиран.

ОЩЕ НАТИСК ЗА ГОСТИТЕ

Две минути по-късно след удар от пряк свободен удар на Венцислав Христов, заложен на 24 метра от вратата на Георги Петков, топката попадна право в обсега на стража на домакините, който я улови.

Веселин Пенев изсипа кълбото от пряк свободен удар в големия пеналт в 34-та минута, където Георги Костадинов опита да засече топката с глава, но бе неточен.

В 36-та минута Венцислав Христов центрира към Жуниор Мапуку, който засече с глава, но страничният арбитър вдигна флаг за засада.

ВТОРО ПОПАДЕНИЕ В КРАЯ НА ПОЛУВРЕМЕТО

В 43-та минута Елиаш получи топката в половината на „Славия“ и изчака намиращия се на десния фланг Венцислав Христов, който се откъсна от последния бранител в защитата на „белите“, навлезе в наказателното поле и технично от малък ъгъл преодоля Георги Петков за 0:2.

След почивката, в 51-та минута топката бе центрирана от пряк свободен удар в наказателното поле на „Берое“, но защитата изби. Елиаш поде контраатака, но топката му бе отнета. Джоман се включи да му помогне, но бе фаулиран от Бурзорг на 2-3 метра встрани от наказателното поле. След медицинската помощ за Елиаш, която се проточи над минута поради липсата на носилка, Венцислав Христов стреля от прекия свободен удар от ъгъла на наказателното поле, но топката попадна право в ръцете на Георги Петков.

РАВНОСТОЙНА ИГРА В ПОСЛЕДНИТЕ 30 МИНУТИ

В 61-та минута Елиаш пусна чудесен пас към Венцислав Христов пред наказателното поле, нападателят навлезе в пеналта и стреля по диагонал, но топката мина на сантиметри над вратата.

Четири минути по-късно Иван Вълчинов стреля от разстояние, но топката мина над вратата.

В 75-та минута Мишел Платини изпълни пряк свободен удар, заложен на 23 метра от вратата на Благой Макенджиев, но ударът му срещна стената от играчи, а при добавката топката бе уловена от стража на заралии.

Фернандо дос Сантос направи добър пробив в 83-та мунута през центъра на терена. Освободил се от двама бранители в зелено, той стреля от границата на големия пеналт, но Благой Македжиев улови.

Минута по-късно след многоходова акция за беройци с хитър извеждащ пас по въздух на Елиаш изведе Салим Керкар, но Георги Петков изпревари алжиреца и улови.

В 88-та минута славистите изпълниха заучено положение от пряк свободен удар. Жереми Манзоро центрира от пряк свободен удар вдясно от вратата на Макенджиев, но прекалено слабо и ударът на играч на „Славия“ от дъгата на наказателното поле бе неточен.

В продължението на втората част Салим Керкар центрира отлично отляво към непокрития в наказателното поле Димо Бакалов, който засече топката с глава, но не успя да я вкара във вратата за трети път.

Бижев стреля от пряк свободен удар фронтално на вратата на 30 метра във втората минута добавено време, но топката попадна право в ръцете на Благой Макенджиев.