“Берое” стартира в новото първенство с домакинско равенство срещу “Черно море”

Петър Хубчев разполагаше с всички свои футболисти без капитана Георги Андонов, който контузен пропусна голяма част от подготовката на тима и все още не е напълно възстановен за игра. Хубчев заложи на схема 4-3-3 като в защита действаха Атахнас Зехиров, Иво Иванов, Аласан Н’Диайе и Веселин Пенев. В халфовата линия играта се дирижираше от триото Костадинов, Елиаш и Аясс. Напред пък действаха Бакалов и Керкар по крилата и Мапуку в средата на терена.

При Александър Станков заради наказания отпаднаха Димо Атанасов, Георги Китанов и Бакари. По спешност за двубоя бяха възстановени Симеон Райков и Михаил Венков, които оформиха левия фланг. Новото попълнение Матиас Курер се контузи ден преди срещата, а при загрявката предвиденият да започне Живко Атанасов бе заменен заради травма от Слави Сталев в средата на отбраната на „Черно море“.

ПРЕДИ МАЧА

Старозагорският митрополит Галактион отслужи водосвет за здраве преди срещата и пожела на футболистите сезон без контузии и успешен завършек на първенството.

Централната трибуна на стадиона се напълни до краен предел, след като старозагорци са изпълнени с надежда за предстоящия нов сезон в елита.

Срещата започна с изпълнение на националния химн на Република България.

НАЧАЛОТО НА МАЧА

Срещата започна в по-спокойно темпо, като и двата отбора се опитваха да грешат по-малко. Скоро след началото „Берое“ овладя топката и започна да налага играта си. Гостите разчитаха на опасните контраатаки, които създаваха.

Във 2-та минута Салим Керкар проби по левия фланг. Алжирецът стреля от наказателното поле, но топката срещна тялото на бранител на гостите и излезе в ъглов удар. При последвалото центриране нищо опасно обаче не се случи пред вратата на Иван Караджов.

Пет минути по-късно Михаил Венков центрира отляво, но Веселин Пенев успя да изчисти с глава преди играч в син спортен екип да играе с кълбото. При последвалото центриране от ъглов удар топката попадна в Тодор Паланков, който веднага намери непокрития, но намиращ се в засада Георги Божилов. Той вкара топката във вратата, но страничният арбитър маркира нарушението на правилата.

ИЗРАВНЕНИ МИНУТИ

Последваха минути, в които беройци владееха топката, но липсваха опасни положения и пред двете врати.

В 23-та минута Салим Керкар центрира от пряк свободен удар, заложен на 25 метра вляво от вратата на „Черно море“, но отбраната на гостите се справи и изчисти топката.

Две минути по-късно Веселин Пенев изпълни пряк свободен удар вляво от вратата на гостите, като изсипа топката в малкия пеналт. Там най-съобразителен бе капитанът Иво Иванов, който засече с глава, но кълбото не намери целта, преминавайки на сантиметри вдясно от рамката на вратата.

След многоходова акция от страна на гостите в 30-та минута Георги Божилов бе намерен на дъгата на наказателното поле, но ударът му премина слабо покрай вратата на „Берое“.

Беройци направиха грешка в отбрана в 34-та минута, когато Иван Коконов стреля от границата на големия пеналт, но Иван Караджов се намеси в ситуацията и спря кълбото с крак, преди то да бъде изчистено от Веселин Пенев далеч от целта на заралии.

И ОТНОВО НАТИСК ЗА „БЕРОЕ“

Салим Керкар направи добър пробив в 38-та минута и опита да центрира в наказателното поле, но стражът Илия Николов улови топката.

В 42-та минута Веселин Пенев центрира от пряк свободен удар, заложен фронтално на 25 метра от целта, но защитата на „Черно море“ се справи и изби.

След груб фаул на Кирил Котев в 44-та минута „зелените“ получиха правото да изпълнят пряк свободен удар от идентично положение, но този път Веселин Пенев предостави топката на Димо Бакалов, чийто плътен удар срещна стената от играчи.

СЛЕД ПОЧИВКАТА

Двата отбора излязоха без промени в единадесеторките след полувремето.

Първата опасна атака бе за гостите. В 49-та минута при атака по десния фланг Тодор Паланков получи в лявата зона и стреля, но Иван Караджов изби в ъглов удар.

В 55-та минута Димо Бакалов получи перфектна възможност да открие резултата, след като топката му бе предоставена на метри диагонално от целта, но при удара му топката премина високо над напречната греда.

ГОСТИТЕ ПОВЕЖДАТ

„Черно море“ излезе напред в резултата в 57-та минута, когато при разбъркване в наказателното поле кълбото бе свалено за Стенио Дос Сантос, който от непосредствена близост се разписа за 0:1.

БЪРЗО ИЗРАВНЯВАНЕ

„Берое“ реагира бързо. Треньорският щаб направи корекции в състава, а в 61-та минута се стигна и до изравнителния гол. Атанас Зехиров центрира в наказателното поле, като топката премина между куп от играчи и рикошира в Стефан Станчев. Впоследствие кълбото влетя в мрежата на Илия Николов неспасяемо за 1:1.

В 69-та минута Георги Костадинов нахлу отляво в наказателното поле и бе фаулиран, но главният арбитър прецени, че нарушение няма и няма основание да отсъди 11-метров наказателен удар.

Три минути след това Атанас Зехиров изпълни пряк свободен удар на 25 метра диагонално на вратата, топката бе изчистена, но попадна право във Веселин Пенев. Той стреля зад границата на големия пеналт, но ударът му мина високо над целта.

ПОВЕЧЕ ПОЛОЖЕНИЯ ЗА „БЕРОЕ“, НО БЕЗ ГОЛ

В 74-та миниута Георги Божилов от гостите стреля от границата на големия пеналт, но топката не намери целта, преминавайки високо над рамката на вратата.

Две минути по-късно Атанас Зехиров проби отлично по десния фланг и потърси свой съотборник по земя в наказателното поле. С топката играха трима играчи в зелено, но нито един от тях не стреля към вратата и в крайна сметка кълбото попадна в ръцете на Илия Николов.

В 82-та минута Крис Гади получи кълбото в наказателното поле и стреля отблизо, но топката рикошира в бранител на гостите и напусна терена в ъглов удар. При последвалото центриране отбраната на „Черно море“ се справи и изчисти.

В триминутното добавено време Георги Костадинов засече с глава центрирана от Атанас Зехиров топка, но Илия Николов улови.

СЛЕДВАЩИЯТ МАЧ

Идната неделя „Берое“ отново е домакин от 20 часа, този път на „Ботев“ (Пловдив).