Чирпанското училище “Яворов” победи в областните състезания на младите огнеборци

На Градския стадион в Чирпан се проведоха ХV-те областни състезания “Младежки противопожарни отряди „Млад огнеборец” – Стара Загора”.

В надпреварата взеха участие 5 отбора от областта: СОУ „Железник” – Стара Загора, СОУ „Екзарх Антим І” – Казанлък, СОУ „П.К.Яворов” – Чирпан, СОУ „Васил Левски” – Гълъбово и СОУ „Хр.Ботев” – Павел баня.

Състезателите премериха сили в две дисциплини: „Бойно разгръщане от състезателна пътека” и „400 метра щафетно бягане с препятствия.” Всички отбори проявиха старание и вложиха сили и умения в напрегнатата надпревара за първото място, чиито носители от Младежките противопожарни отряди ще представят област Стара Загора в ХV-те републикански състезания МПО „Млад огнеборец” от 6 до 9 юни 2014 г. в курортния комплекс „Албена”.

Победители в комплексното класиране с 992,7 точки стана отборът на домакините от СОУ „П.К.Яворов” – Чирпан, второ място зае отборът на СОУ „Екзарх Антим І” – Казанлък, трети се класираха младите огнеборци от СОУ „Васил Левски” – Гълъбово. Като най-колоритен се отличи отборът на СОУ “Железник” Стара Загора – в почти пълен женски състав, което е прецедент в дългогодишната традиция на състезанието.

Мероприятието завърши с тържествено награждаване, като победители са всички, взели участие в него и докоснали се до професията „Пожарникар”!