Нова победа за зелено-белите: “Любимец” – “Берое” 0:4

STZAGORA.NET

„Берое“ победи с убедителното 4:0 „Любимец“ като гост. Заралии откриха головата сметка още в 13-та минута, а точен за пореден мач от началото на годината бе Георги Костадинов. Другите три попадения паднаха през втората част – Георги Андонов бе точен в 50-та минута, а влезлият като резерва на мястото на контузилия се Николай Чипев Жуниор Мапуку добави още две – в 54-та и 81-та минута на срещата.

„Берое“ бе далеч по-активният отбор през целия мач. Още в 3-та минута Салим Керкар бе фаулиран от ляво на атаката на „Берое“. Той центрира, но защитник изби топката в наказаетелното поле. Елиаш стреля от въздуха, но неточно.

В 6-та минута след изпълнение на пряк свободен удар вратарят на „Любимец“ Рашков изби в корнер, но съдията върна изпълнението, тъй като е нямало сигнал при центрирането. При второто изпълнение Атанас Зехиров центрира към първа греда, но защитата изби в ъглов удар. При изпълнението на корнера от Керкар следва сериозно разбъркване в наказателното поле на „Любимец“, но не се стига до удар.

Иван Вълчанов центрира в наказателното поле в 10-та минута, Георги Стефанов игра с топката в пеналта, но не успя да отправи удар.

Беройци откриха резултата в 13-та минута, когато Георги Андонов изведе на скорост в наказателното поле Георги Костадинов и халфът на „Берое“ се разписа за пореден мач от началото на сезона с удар по земя.

В 29-та минута Салим Керкар изведе Веселин Пенев, който центрира от дясно. Елиаш засече с глава към Георги Костадинов, който също с глава пробва удар по посока на вратата, но топката попадна в ръцете на Рашков.

Четири минути по-късно Елиаш получи топката на 23-24 метра фронтално на вратата и стреля без много подготовка, но кълбото мина на няколко сантиметра над рамката.

Албин Ходза центрира от пряк свободен удар в 39-та минута, но Николай Яначков засече с глава в наказателното поле, прашайки топката далеч край целта.

В 40-та минута двойно подаване между Салим Керкар и Георги Андонов завърши с центриране на французина в наказателното поле, но там нямаше кой да засече.

В продължението на първата част Салим Керкар центрира в наказателното поле, но Мапуку не успя да засече.

Второто полувреме започна като първото – с пълен териториален натиск за беройци.

Още в първите секунди след подновяването на играта Салим Керкар напредна от ляво и центрира по земя за Жуниор Мапуку, който обаче бе блокиран и не успя да засече.

Две минути след това Салим Керкар центрира от ляво, Елиаш засече с глава, но Рашков спаси.

В 50-та минута Елиаш пусна добър извеждащ пас за Андонов на границата на наказателното поле. Нападателят умело се измъкна от опеката на защитник и с плътен удар по земя в долния десен ъгъл покачи преднината на беройци.

След още четири минути „Берое“ вече водеше с 3:0. Борислав Стойчев напредна в половината на „Любимец“ и подаде в ляво към Салим Керкар. Французинът центрира, а от малкото наказателно поле Жуниор Мапуку се разписа.

В 56-та минута Борислав Стойчев напредна по левия фланг и центрира, но Рашков успя да избие преди Мапуку да играе с топката.

Четири минути по-късно Иван Вълчанов получи топката по десния фланг, напредна и стреля в близкия ъгъл, но Караджов изби.

В 73-та минута при многоходова акция за „Берое“ топката премина през Георги Андонов и Самир Аясс и стигна до Мапуку, който навлезе в наказателното поле, залъга бранител и центрира. Стефан Спировски свали за Самир Аясс, който стреля, но защитник успя да отбие кълбото преди то да застраши вратата.

Георги Андонов получи топката по дясното крило в 76-та минута, напредна в наказателното поле и останал сам срещу вратаря, реши да го залъже. При опита за финт нападателят падна на земята, но съдията реши, че няма нарушение от страна на Рашков и съответно не отсъди и дузпа.

В 80-та минута Жуниор Мапуку получи топката в наказателното поле и пробва центриране по земя, но нямаше играч на „Берое“, който да засече.

Четвъртият гол за „зелените“ дойде в 81-та минута, когато Веселин Пенев и Салим Керкар комбинираха по лявото крило. Последният центрира. Топката попадна в Жуниор Мапуку, който овладя и прати кълбото в долния ляв ъгъл за 0:4.

Домакините организаха бърза контраатака в 86-та минута. Топката попадна в Георги Вълчев, който стреля от границата на наказателното поле, но Караджов улови.

Три минути по-късно след множество подавания в наказателното поле на домакините Андонов стреля, но над вратата.

В последната минута на мача Георги Костадинов подаде към Керкар, който този път стреля, но над вратата.

В сряда, 9 април, „Берое“ посреща „Пирин“ (Гоце Делчев). Мачът е от 19 часа на стадиона под Аязмото.

„Любимец 2007″ (Любимец) – „Берое“ (Стара Загора) 0:4.

Голмайстори: 0:1 Георги Костаднов 13′, 0:2 Георги Андонов 50′, 0:3 Жуниор Мапуку 54′, 0:4 Жуниор Мапуку 81′

„Любимец“: 12. Радослав Рашков (к), 77. Николай Колев, 14. Георги Радев, 3. Емил Грозев (46′ – 28. Милен Кикарин), 11. Виктор Митев, 19. Албин Ходза, 8. Майкъл Тевия, 10. Георги Стефанов (58′ – 21. Илиян Капитанов), 17. Иван Вълчанов, 13. Никола Яначков, 9. Стефан Христов (78′ – 7. Георги Вълчев); неизползвани резерви: 1. Здравко Чавдаров, 15. Емил Аргиров, 5. Неманя Иванов; старши треньор: Войн Войнов

„Берое“: 12. Иван Караджов – 18. Атанас Зехиров, 6. Иво Иванов, 5. Борислав Стойчев, 28. Веселин Пенев – 70. Георги Костадинов, 27. Игор Джоман (63′ – 92. Стефан Спировски) – 13. Николай Чипев (21′ – 30. Жуниор Мапуку), 21. Елиаш (69′ – 8. Самир Аясс), 17. Салим Керкар – 7. Георги Андонов (к); неизползвани резерви: 22. Благой Макенджиев, 3. Владимир Зафиров, 15. Георги Динков, 88. Виктор Шишков; старши треньор: Петър Хубчев

Жълти картони: Николай Колев (5′ – груб фаул) ["Любимец"]; Иво Иванов (69′ – груб фаул) ["Берое"]
Главен съдия: Вихрен Манев (София)
Помощник съдии: Павлин Михайлов (София), Димитър Добромиров (София)
Четвърти съдия: Цветан Трифонов (София)
Дежурен делегат: Николай Лилов (София)
Стадион: Градски, Любимец