“Берое” отнесе “Любимец” с 5:0. Хеттрик записа капитанът Георги Андонов

Въпреки загубата на шансове за първата седмица „Берое“ не пречупи духа си и го доказа днес с категоричното 5:0 над състава на „Любимец“. „Зелените“ бяха господарите на терена през всичките 90 минути. С хеттрик се отличи капитанът Георги Андонов, а по едно попадение добавиха Елио Мартинс и Атанас Зехиров.

Още във 2-та минута Атанас Зехиров проби отдясно и пробва остро центриране към Николай Чипев, но новото попълнение на заралии не успя да засече кълбото, което попадна в намиращия се на другия фланг Веселин Пенев. При повторното центриране Елио Мартинс се размина с топката и тя напусна терена след контакт с бранител на гостите. При ъгловия удар Атанас Зехиров изсипа кълбото в пеналта, където Борислав Стойчев го засече с глава, но над целта.

Пет минути по-късно Елио Мартинс изведе по десния фланг Атанас Зехиров, който от своя страна центрира към намиращия се на малкия пеналт Георги Андонов, но ударът с глава на капитана бе неточен.

Георги Андонов стреля от пряк свободен удар от 18 метра в 12-та минута, но топката премина над рамката на вратата.

Три минути след това Николай Чипев центрира късо към Георги Костадинов, но полузащитникът на старозагорци се размина на сантиментри с кълбото.

В 18-та минута капитанът Георги Андонов изведе отлично Атанас Зехиров в коридор, полузащитникът на „Берое“, останал очи в очи с Рашков, предпочете да подаде към Елио Мартинс, но португалецът се размина с кълбото, пропилявайки едно от най-чистите положения в двубоя.

120 секунди след това „Берое“ успя да открие резултата, след като най-съобразителен в наказателното поле бе Елио Мартинс. Атака, започнала от Георги Андонов, премина през Николай Чипев, който пусна към Веселин Пенев. Той центрира кълбото в малкия пеналт на гостите, където Самир Аясс го свали към Елио Мартинс, който отблизо направи 1:0.

При следващата атака на зелено-белите Георги Андонов пробва удар от 25 метра, но вратарят на гостите Радослав Рашков успя да избие кълбото в ъглов удар. При последвалото изпълнение защитата на „Любимец“ се справи и изчисти кълбото.

В 26-та минута отново капитанът на „Берое“ бе главното действащо лице, след като стреля от подобна дистанция, но този път топката не намери рамката на вратата.

Шест минути след това Николай Чипев центрира от корнер към Георги Андонов, който засече с глава, но стражът Рашков изби в нов ъглов удар. При последвалото изпълнение в наказателното поле куп от играчи се размина с кълбото.

В 37-та минута резултатът бе удвоен след перфектно организирана атака по левия фланг на заралии. Елио Мартинс подаде към Самир Аясс, който от своя страна изведе по левия фланг Веселин Пенев. Бекът на домакините постави топката върху главата на капитана Андонов, който бе точен за 2:0.

Пет минути след началото на втората част Елио Мартинс намери навлизащия отляво в наказателното поле Самир Аясс, който центрира към Атанас Зехиров, но ударът на последния от въздуха премина над целта.

Младен Стоев изпълни пряк свободен удар, заложен на 20 метра от вратата на Иван Караджов, в 54-та минута, но кълбото премина над целта.

Две минути след това Атанас Зехиров проби на скорост по десния фланг на атаката, след което центрира към Георги Андонов, който овладя кълбото с гърди и с плътен изстрел покачи на 3:0.

В 62-та минута резултатът стана 4:0 след чудесно проведена атака през Георги Андонов. Капитанът намери по десния фланг Атанас Зехиров, който, останал сам срещу Рашков, стреля в далечния ъгъл на вратата – 4:0.

Минута по-късно Елио Мартинс нанесе плътен изстрел по земя от дъгата на наказателното поле, но топката не намери целта.

В 69-та минута Салим Керкар центрира от пряк свободен удар отляво на атаката на домакините. Топката попадна в Георги Андонов, който от 7 метра оформи своя хеттрик с мощен изстрел с глава – 5:0.

Десет минути след това Салим Керкар центрира от фаул към Георги Андонов, който потърси намиращия се на точката на дузпата Иво Иванов. Централният бранител на домакините пробва удар от въздуха, но неточно.

До края на двубоя беройци не създадоха нови положения и се разделиха при убедителния резултат 5:0.

В следващия 26-ти кръг на „А“ професионална футболна група възпитаниците на Петър Хубчев гостуват на „Черноморец“ в Бургас. Мачът е на 9 март, неделя, от 17:15 часа.

„Берое“ (Стара Загора) – „Любимец 2007? (Любимец) 5:0

Голмайстори: 1:0 Елио Мартинс 20′, 2:0 Георги Андонов 37′, 3:0 Георги Андонов 56′, 4:0 Атанас Зехиров 62′, 5:0 Георги Андонов 69′

„Берое“: 12. Иван Караджов – 2. Илия Мунин, 5. Борислав Стойчев, 6. Иво Иванов, 28. Веселин Пенев – 70. Георги Костадинов, 18. Атанас Зехиров (67′ – 18. Атанас Зехиров) – 29. Елио Мартинс, 8. Самир Аясс (61′ – 21. Елиаш), 13. Николай Чипев (64′ – 17. Салим Керкар) – 7. Георги Андонов (к); неизползвани резерви: 22. Благой Макенджиев, 3. Владимир Зафиров, 92. Стефан Спировски, 27. Игор Джоман; старши треньор: Петър Хубчев

„Любимец“: 12. Радослав Рашков (к) – 28. Милен Кикарин, 6. Росен Колев (57′ – 14. Георги Радев), 3. Емил Грозев, 11. Виктор Митев (43′ – 15. Емил Аргиров) – 4. Петър Альошев, 8. Майкъл Тевия – 20. Илиян Капитанов, 10. Младен Стоев, 17. Иван Вълчанов – 77. Николай Колев (72′ – 19. Албин Ходза); неизползвани резерви: 1. Здравко Чавдаров, 22. Георги Стефанов, 9. Стефан Христов, 7. Георги Вълчев; старши треньор: Войн Войнов

Главен съдия: Христо Ристосков (Сандански)
Асистент-съдии: Николай Марков (Сандански), Велислав Миленков (Благоевград)
Допълнителни асистент-съдии: Атанас Димитров (Сливен), Валентин Станчев (Сливен)
Четвърти съдия: Антоан Георгиев (Сливен)
Дежурен делегат: Йордан Андонов (Благоевград)
Съдийски наблюдател: Йордан Гулев (Пловдив)