„Берое“ победи с 5:1 „Верея“ във втората зимна контрола

„Берое“ победи с 5:1 съгражданите от „Верея“ във втората си контрола от зимната подготовка. Мачът се игра при лек снеговалеж на изкуственото игрище зад стадион „Берое“, което бе подготвено отлично за мача въпреки снега, изсипал се над Стара Загора през последните два дни. Два гола на Мартин Райнов, два на Георги Андонов и един на Самир Аясс донесоха победата за „зелените“. За „Верея“ точен бе Христо Габарев.

В 9-та минута символичните гости от „Верея“ излязоха напред в резултата. Александър Ангелов получи по дясното крило и върна назад към Христо Габарев, който нахлу в наказателното и се разписа за 0:1.

Беройци овладяха темпото в мача и до края бяха пълен господар на терена.

В 21-та минута атака за „Берое“ премина през Георги Андонов, който намери Мартин Райнов, той продължи за Николай Чипев. Новото попълнение на „Берое“ се справи с Атанас Любенов, центрира по земя, Спировски пропусна за Самир Аясс, който с удар от точката за дузпата бе точен за 1:1.

Пет минути по-късно резултатът стана 2:1. Николай Чипев центрира от дясно, Георги Динков засече с глава, вратарят на „Верея“ Григоров изби, но топката попадна в краката на Мартин Райнов, който от непосредствена близост направи резултата 2:1.

В 29-та минута Мартин Райнов изведе с хубав пас Самир Аясс сам срещу вратаря, но ударът му бе отразен от стража.

В 35-та минута Николай Чипев и Самир Аясс организираха атака за „Берое“, която завърши с пас през центъра за Георги Андонов, който с шут от наказателното поле направи 3:1.

В 44-та минута Георги Андонов изведе Зехиров по дясното крило, той напредна и центрира по земя, топката достигна до Самир Аясс, който от точката за дузпата я прати над вратата.

След почивката, в 49-та минута, Мартин Райнов центрира от дясно, но ударът на Атанас Зехиров бе блокиран от бранител.

Беройци се възползваха от грешка в отбраната на „Верея“ в 50-ата минута. Атанас Зехиров получи топката на дъгата пред наказателното и изведе Георги Андонов, който с прехвърлящ удар се разписа за 4:1.

В 69-та минута при бърза атака за „Берое“ топката достигна до Илия Мунин, който центрира от дясно. Аясс засече с глава от малкия пеналт, но не уцели вратата.

Три минути по-късно Мартин Райнов открадна кълбото от защитник пред наказателното поле, навлезе в него, стреля диагонално, но на сантиметри встрани от вратата.

Резултатът набъбна до 5:1 в 78-та минута, когато Самир Аясс отне топката пред наказталеното поле, финтира бранител, навлезе в наказателното поле и намери Мартин Райнов, който, останал очи в очи с Асен Желев, покачи на 5:1.

В 82-та минута Самир Аясс подаде на Георги Костадинов в наказателното поле, той пробва удар, но бе блокиран.

Две минути по-късно Елиаш изведе в коридор Атанас Зехиров сам срещу вратаря. Той вместо да пробва сам да завърши, потърси Мартин Райнов, но пасът бе неточен.

В 85-та минута Дончо Атанасов, който поддържа форма с „Верея“, стреля към вратата, топката обаче мина на сантиметри покрай вратата на Михаил Михайлов.

В края на мача „Берое“ организира прекрасна атака. След двойно подаване между Атанас Зехиров и Самир Аясс, последният се озова очи в очи с Асен Желев, навлезе в наказателното поле и пробва удар, но за малко не намери целта.

Следващата контрола на „Берое“ е на 1 февруари, а съперник ще е „Черноморец“ (Бургас). В следващите дни ще се уточни началният час на мача и мястото на провеждане и те ще бъдат обявени в beroe.bg.

„Берое“ (Стара Загора) – „Верея“ (Стара Загора) 5:1

Голмайстори: 0:1 Христо Габарев 9′, 1:1 Самир Аясс 21′, 2:1 Мартин Райнов 26′, 3:1 Георги Андонов 35′, 4:1 Георги Андонов 50′, 5:1 Мартин Райнов 72′

„Берое“ (Стара Загора): 22. Благой Макенджиев (57′ – 1. Михаил Михайлов) – 4. Матеус (46′ – 2. Илия Мунин), 5. Борислав Стойчев (46′ – 3. Владимир Зафиров), 14. Игнат Дишлиев (46′ – 5. Иво Иванов), 15. Георги Динков (57′ – 28. Веселин Пенев) – 16. Самир Аясс, 92. Стефан Спировски (57′ – 27. Игор Джоман) – 19. Мартин Райнов, 91. Николай Чипев (57′ – 70. Георги Костадинов), 18. Атанас Зехиров – 7. Георги Андонов; старши треньор: Петър Хубчев

„Верея“ (Стара Загора): Мирослав Григоров, Атанас Любенов, Милен Митев, Цветан Радев, Тодор Динчев, Якуб Идризов, Христо Габарев, Бирсент Карагарен, Михаил Михайлов, Стелиян Евтимов, Александър Ангелов (Асен Желев, Людмил Киров, Захари Димитров, Адриан Минчев, Васил Ботев); старши треньор: Петър Костадинов

Жълти картони: Стефан Спировски (33′ – груб фаул), Илия Мунин (60′ – груб фаул) ["Берое"]; Михаил Михайлов (39′ – груб фаул) ["Верея"]

Стадион: „Берое“ (Изкуствен терен), Стара Загора