“Берое” победи “Ботев” Гълъбово с 3:1 в първата си контрола

„Берое“ започна 2014 година с победа, като се наложи с 3:1 над „Ботев“ (Гълъбово). Владимир Зафиров в 12-та, Атанас Зехиров в 31-та и Георги Андонов в 58-та минута бяха точни за „Берое“. Иван Тошев реализира за гостите в 77-та минута. В мача играха футболистите на проби Стефан Спировски (90 минути) и Цветан Чурлинов (60 минути). В последните 30 минути на терена се появи и Станислав Костов, който вчера напусна „Ботев“ (Пловдив) и се очаква до дни да подпише договор с „Берое“.

В 7-та минута Атанас Зехиров центрира от корнер на първа греда, но Цветан Чурлинов бе изпреварен от играч на „Ботев“ и топката излезе в нов корнер. След второто центриране Янко Вълканов изби, топката попадна в Костадинов, който пробва удар, но бе неточен.

Три минути след това „Ботев“ организира скоростна атака от дясно, което завършва с центриране. Георги Кирилов засече с глава, но топката срещна левия страничен стълб и не попадна в мрежата.

В 12-та минута „Берое“ реализира. Центриране от корнер на Николай Чипев на първа греда, където на скорост с глава засича Владимир Зафиров и бележи за 1:0.

В 20-та минута Николай Чипев центрира от пряк свободен удар в наказателното поле, но защитата на „Ботев“ (Гълъбово) изби.

Стефан Спировски подаде прекрасно за Атанас Зехиров зад защитата на „Ботев“ (Гълъбово) в 26-та минута. Мирослав Радев излезе и Зехиров пробва да го прехвърли с едно докосване, но топката мина на сантиметри встрани от целта.

В 28-та минута беройци организираха многоходова акция. Мартин Райнов подаде добре за Зехиров на границата на наказателното поле, той обаче се засуети и върна назад за Райнов, който пусна отличен пас в дясно за Костадин Стоянов. Сливналията центрира в наказателното поле, но защитата на „Ботев“ в крайна сметка изби.

Две минути по-късно Николай Чипев подаде за Мартин Райнов в средата на терена, той продължи за Спировки, който се освобожди от опеката на Иван Канев и пробва силен удар от дистанция, но не намери целта като топката мина на сантиметри покрай вратата.

Резултатът стана 2:0 в 31-та минута Николай Чипев изведе отлично Борислав Стойчев по десния фланг, който навлезе в наказателното поле и пусна успоредно на гол линията за Атанас Зехиров. Халфът бе точен за 2:0.

Мартин Райнов получи отлично топката в 34-та минута в наказателното поле от Николай Чипев изпреварвайки Янко Вълканов. Райнов пробва удар останал очи в очи с Радев, но вратарят прояви отличен рефлекс и изби.

След почивката „Берое“ продължи да владее играта. В 58-та минута резултатът стана и 3:0. Цветан Чурлинов изпревари защитник на „Ботев“, подаде назад за Зехиров, който намери Георги Андонов на дъгата пред наказателното поле, той стреля отлично и топката попадна в мрежата за 3:0.

В същата минута каращият проби Чурлинов отстъпи мястото си на Станислав Костов. Бившият футболист на „Ботев“ (Пловдив) разтрогна вчера договора си с „канарчетата“ и днес се присъедини към лагера на „Берое“. Очаква се до няколко дни да подпише договор с тима от Стара Загора.

В 65-та минута Иван Винков стреля без подготовка от дъгата пред наказателното поле, но топката мина над вратата.

В 77-та минута гостите стигнаха до почетен гол. Реджеб се измъкна зад защитата на „Берое“ и подаде за Иван Тошев, който отбеляза за 3:1.

Четири минути по-късно Самир Аясс върна за Станислав Костов, който стреля от разстояние, но Янко Вълканов блокира.

В 82-та минута Станислав Костов центрира от ляво за Георги Андонов, който стреля от движение, но Мирослав Радев спаси.

Три минути по-късно Станислав Костов напредна по фланга и центрира към Стефан Спировски, който пробва удар без подготовка, но бе неточен.

„Берое“ (Стара Загора) – „Ботев“ (Гълъбово) 3:1

голмайстори: 1:0 Владимир Зафиров 12′, 2:0 Атанас Зехиров 31′, 3:0 Георги Андонов 58′, 3:1 Иван Тошев 77′
„Берое“ (Стара Загора): 12. Иван Караджов (61′ – 1. Михаил Михайлов) – 4. Костадин Стоянов (55′ – 2. Илия Мунин), 5. Борислав Стойчев (50′ – 14. Игнат Дишлиев), 3. Владимир Зафиров (50′ – 6. Иво Иванов), 28. Веселин Пенев (50′ – 15. Георги Динков) – 18. Атанас Зехиров, 70. Георги Костадинов (54′ – 16. Самир Аясс) – 27. Цветан Чурлинов (59′ – 17. Станислав Костов), 91. Николай Чипев (61′ – 21. Елиаш), 19. Мартин Райнов (46′ – 7. Георги Андонов) – 92. Стефан Спировски; старши треньор: Петър Хубчев

„Ботев“ (Гълъбово): 85. Мирослав Радев, 18. Даниел Добриков, 14. Станислав Катранков, 10. Георги Вълев (46′ – 55. Исус Ангелов), 15. Пламен Димитров (46′ – 7. Иван Винков), 5. Янко Вълканов, 8. Иван Канев (46′ – 99. Иван Тошев), 13. Иван Тилев (46′ – 9. Джунейт Али), 11. Стефан Диков, 21. Георги Кирилов, 18. Валентин Кьосев (46′ – 22. Пламен Коларов); старши треньор: Койчо Иванов

жълти картони: Иво Иванов (88′ – разкарване на топката) ["Берое"]; Георги Кирилов (73′ – оспорване на съдийско решение) ["Ботев"]
главен съдия: Иван Пенчев (Стара Загора)
асистент съдии: Красимир Енев (Стара Загора), Николай Вачев (Раднево)
стадион: „Локомотив“, Стара Загора