“Берое” взе осма поредна победа над “Ботев” Пловдив с 1:0 под Аязмото

BEROE.BG
“Берое” отново спечели “Битката за Тракия”, като се наложи с 1:0 над “Ботев” (Пловдив), съобщава официалният сайт на клуба Beroe.bg. Заралии имаха по-чистите голови положения в мача и напълно заслужено зарадваха невероятната си и в този мач публика. Давид Каядо вкара гола за зелените в 21-та минута на мача, а беройци имаха и по-чистите голови опасности, които можеха да направят резултата и по-изразителен.

Първите минути на мача бяха равностойни, с лек териториален превес за беройци. Добрата игра в защита обаче не позволяваше да бъдат отправени опасни удари към двете врати.

Голът стана, след като 21-та минута Евандро Ронкато проби добре от дясно, подаде за Венцислав Христов, който прехвърли добре защитник на “Ботев”, пращайки топката към Давид Каядо, който от близка дистанция се разписа за 1:0.

Срещата завърши след дадено от съдията Цветан Кръстев триминутно продължение.

0 (0) Червени картони 0 (0)

След победата си “Берое” е на 8-мо място в класирането с 12 точки, непосредствено след “Левски” (също 12 точки) и пред ЦСКА (11 т.). Временен водач е “Лудогорец 1945″ Разград с 21 т., пред “Ботев” (17 т.) и “Литекс” (16 т.)

Следващият мач на “Берое” е в сряда, 25 септември, от 17:00 часа като гост на “Пирин” в Гоце Делчев.

“Берое” (Стара Загора) – “Ботев” (Пловдив) 1:0

Голмайстори: 1:0 Давид Каядо 21′
“Берое” (Стара Загора): 12. Иван Караджов – 17. Пламен Крумов, 5. Борислав Стойчев, 6. Иво Иванов (от 90′+2′ – к), 28. Веселин Пенев – 21. Елиаш, 27. Игор Джоман – 13. Евандро Ронкато, 7. Георги Андонов (к – до 90′+1′) (90′+2′ – 3. Владимир Зафиров, 88. Давид Каядо (89′ – 2. Здравко Илиев) – 10. Венцислав Христов (81′ – 18. Атанас Зехиров); неизползвани резерви: 22. Благой Макенджиев, 14. Игнат Дишлиев, 15. Георги Динков, 92. Иван Горанов.
Старши треньор: Петър Хубчев

“Ботев” (Пловдив): 1. Адам Страховяк, 11. Йордан Христов, 83. Сивард Спрокел, 5. Бобан Грънчаров, 14. Веселин Минев (к), 16. Томаш Иршак, 71. Борис Галчев (75′ – 88. Георги Сърмов), 17. Абел Анисе, 6. Костадин Дяков (46′ – 10. Вандер), 9. Луис Педро (64′ – 18. Станислав Костов), 22. Ромарио Кортзорг; неизползвани резерви: 33. Росен Андонов, 3. Елвендин Джинич, 26. Артур Енрике, 28. Филип Филипов.
Старши треньор: Станимир Стоилов

Жълти картони: Пламен Крумов (39′ – тактически фаул), Игор Джоман (63′ – груб фаул), Елиаш (64′ – реплика) ["Берое"]; Сивард Спрокел (56?’ – груб фаул), Веселин Минев (64′ – реплика) ["Ботев"].
Червени картони: няма.