“Берое” и “Пирин” (ГД) с нулево реми във втората лятна контрола

“Берое” завърши наравно 0:0 във втората си проверка от лятната подготовка. Заралии и “Пирин” (Гоце Делчев) не успяха да си отбележат гол в среща играна на стадион “Септември” в Смолян, където беройци провеждат подготвителния си лагер, съобщи beroe.bg. В мача “Берое” за първи път презентира новия си резервен екип, който ще се състои от бяла фланелка, зелени гащета и бели чорапи. Изработен е от испанската фирма за спортна екипировка Joma.

Двата отбора изиграха скучно първо полувреме. В него Петър Хубчев заложи на вратата на Иван Караджов, а пред него играха Здравко Илиев, Борислав Стойчев, Иво Иванов и Веселин Пенев в защита. Игор Джоман и Елиаш като опорни халфове. В средата на терена Педро Еуженио и Дончо Атанасов действаха по крилата, а Джери Ситое зад изнесеният напред Емил Ангелов.

В 12-ата минута Елиаш центрира в наказателното поле, където двама играчи на “Берое” се разминаха, топката попадна в Джери Ситое, но той бе блокиран добре.

В 14-ата минута Емил Ангелов получава топката на добра позиция от Игор Джоман и стреля, но Абдиков се намесва добре.

Здравко Илиев попадна на добра стрелкова позиция в 18-ата минута, но съдията видя засада.

В 26-ата минута Игор Джоман си открадна една топка и стреля от около 30-ина метра, ударът му бе доста силен, но и доста неточен.

В 31-ата минута Дончо Атанасов стреля добре, но топката мина далеч от целта.

След центриране в наказателното поле в 37-ата минута Иво Иванов засече с глава, но Абди Абдиков бе на мястото си и блокира добре удара на защитника на “Берое”.

През второто полувреме Хубчев и щаба му вкараха в игра десет нови футболисти. Единствено Иван Караджов запази мястото си под рамката, а пред него заигра нов отбор. В него Пламен Крумов играеше в дясната зона на защитата, а Георги Динков – в лявата. Централни защитници бяха Игнат Дишлив и Владимир Зафиров, а Атанас Зехиров и Мартин Райнов играха като дефанзивни полузащитници. В дясната зона на халфовата линия заигра играчът на проби Фарез Брахмиа, а в ляво – Давид Каядо. Амир Саюд пое поста на офанзивен халф, а Венцислав Христов бе изнесеният напред нападател.

В 48-ата минута Давид Каядо подаде с пета към Фарез Брахмиа, който отправи удар, но покрай вратата.

В 51-ата минута Фарез Брахмиа центрира добре към Венцислав Христов след бърза атака. Нападателят засече с глава, но топката мина на сантиметри от вратата. Страничният съдия обаче бе вдигнал флага за засада.

Минута по-късно дойде първия точен удар за “Пирин”. Любомир Витанов стреля от около 30-ина метра, но кълбото попадна в ръцете на Иван Караджов.

В 58-ата минута Венцислав Христов бе изведен добре от Пламен Крумов, но съдията отново отсъди засада.

В 60-ата минута Петър Лазаров получи добър пас от дълбочина, напредна и стреля, но прекалено слабо.

Най-сериозната опасност в мача до този момент дойде в 63-ата минута когато Игнат Дишлиев прати отличен извеждащ пас през почти целия терен за Давид Каядо, който се озова очи в очи с Абдиков и пробва да го прехвърли, но с това прехвърли и рамката.

Последваха минути, в които играта се водеше предимно в половината на “Пирин”, но добри изяви на Николай Николов в защита предотвратиха опасни удари по посока на вратата на Абдиков.

В 81-ата минута Пламен Крумов пое в половината на “Берое”, напредна и подаде към Венцислав Христов, който изведе Фарез Брахмиа, но от чиста позиция прати кълбото в ръцете на Абдиков.

В 85-ата минута Игнат Дишлиев и Георги Динков не се разбраха и Петър Лазаров им отне топката и шутира от границата на наказателното поле, но Иван Караджов предотврати гол в своята врата с отлична намеса.

Пламен Крумов отправи диагонален шут от 30 метра в 87-ата минута, но Абди Абдиков боксира добре.

Това бе и последната опасност в мача. Следващата контрола на “Берое” е в сряда, 3 юли, срещу “Банско”.

“Берое” (Стара Загора) – “Пирин” (Гоце Делчев) 0:0.

“Берое” (Страра Загора): 73. Иван Караджов – 2. Здравко Илиев (46′ – 17. Пламен Крумов), 5. Борислав Стойчев (46′ – 14. Игнат Дишлиев), 6. Иво Иванов (46′ – 3. Владимир Зафиров), 28. Веселин Пенев (46′ – 15. Георги Динков) – 27. Игор Джоман (46′ – 18. Атанас Зехиров), 21. Елиаш (46′ – 19. Мартин Райнов) – 77. Педро Еуженио (46′ – 29. Фарез Брахмиа), 70. Джери Ситое (46′ – 71. Амир Саюд), 11. Дончо Атанасов (46′ – 88. Давид Каядо) – 80. Емил Ангелов (46′ – 10. Венцислав Христов); старши-треньор: Петър Хубчев.

“Пирин” (Гоце Делчев): 83. Абди Абдиков, 16. Румен Лапантов, 5. Любомир Гуцев (73′ – 23. Илиян Марчев), 30. Николай Николов, 22. Антон Киров, 14. Любомир Витанов (70′ – 17. Мартин Газиев), 8. Петър Лазаров, 21. Васил Панайотов (87′ – 11. Иван Стоянов), 77. Марио Близнаков (60′ – 28. Георги Петров), 9. Борислав Хазуров (60′ – 20. Драги Коцев), 10. Веселин Марчев (80′ – 16. Свилен Щерев); старши-треньор: Тенчо Тенев.

Стадион: “Септември”, Смолян.