“Берое” победи “Черно море” Варна с 1:0

“Берое” победи с 1:0 “Черно море в мач от XXIII кръг на News7 футболно първенство. Единственото попадение падна в 3-ата минута на срещата, а негов автор бе Георги Андонов. Съдията Таско Тасков спести чиста дузпа за “Берое” три минути по-късно. До края на мача беройци бяха по-добрия тим и създадоха още редица голови възможности, които обаче не реализираха. Срещата бе предавана на живо по beroe.tv в официалния сайт на “Берое”.

“Берое” изигра много добри първи 20 минути от срещата. Още в 3-ата минута Пламен Крумов центрира от корнер към Георги Андонов, който с глава откри за 1:0 в полза на домакините. В 6-ата минута Амир Саюд навърза цялата защита на “Черно море” и бе повален в наказателното поле от Слави Сталев, но Тасков подмина ситуацията. След това Дончо Атанасов стреля, но покрай вратата. Пламен Крумов напредна от ляво в 11-ата минута, но бе изблъскан от Комел и не успя да отправи удар. Последваха минути на равностойна игра с повече владение на топката от страна на беройци, но без опасности пред двете врати. В 32-ата минута Дончо Атанасов напредна добре през центъра на терена, но ударът му от дъгата пред наказателното поле бе блокиран от Александър Александров. В 42-ата минута Камадзола стреля от далеч, но Караджов бе на мястото си и изби топката добре. Така завърши първото полувреме.

В 50-ата минута от втората част Пламен Крумов центрира от пряк свободен удар, но Мартинс бе изпреварен от защитник в синьо. След центрирането от корнера Мартинс отново засече с глава, но топката му бе избита. В 57-ата минута топката бе центрирана за Георги Божилов, който игра с глава от наказателното поле, но прати кълбото встрани от вратата. В 62-ата минута Давид Каядо стреля към вратата, но Георги Китанов улови. В 74-ата минута Давид Каядо напредна сам от дясно при бърза контраатака и стреля от границата на наказателното поле, но над вратата. В 87-ата минута Георги Андонов центрира от пряк свободен удар в дясно по атаката на “Берое”, но Иво Иванов бе извършил фаул в атака.

След изиграните вече 23 мача от News7 футболното ни първенство “Берое” е в средата на таблицата за класиране – на 8-мо място, с 31 точки и голова разлика 29:34. Водач е “Лудогорец 1947″ Разград с 54 точки, следван от “Левски”, ЦСКА, “Ботев” Пд и “Литекс”, съответно с 52, 48, 47 и 43 точки. В дъното са “Миньор” Пк, “Етър” и “Монтана” съответно със 17, 16 и 13 точки.

В четвъртък, 25 април, от 17:30 часа “Берое” приема “Славия” в полуфинал от турнира за Купата на България по футбол.

“Берое” (Стара Загора) – “Черно море” (Варна) 1:0

Голмайстори: 1:0 Георги Андонов 3′

“Берое” (Стара Загора): 73. Иван Караджов – 17. Пламен Крумов, 5. Борислав Стойчев, 3. Владимир Зафиров, 28. Веселин Пенев – 27. Игор Джоман – 11. Дончо Атанасов (72′ – 10. Венцислав Христов), 71. Амир Саюд (68′ – 21. Елиаш), 29. Елио Мартинс (85′ – 6. Иво Иванов), 88. Давид Каядо – 7. Георги Андонов; неизползвани резерви: 1. Теодор Скорчев, 2. Здравко Илиев, 15. Георги Андонов, 70. Джери Ситое; старши-треньор: Петър Хубчев

“Черно море” (Варна): 33. Георги Китанов, 16. Слави Сталев (82′ – 9. Ермес Паломино), 15. Александър Александров, 91. Живко Атанасов, 18. Себастиан Комел (69′ – 73. Тодор Колев), 6. Единилсон, 5. Самоел Камадзола (46′ – 19. Брус Инканго), 21. Георги Илиев (к), 83. Кристиан Идалго, 14. Георги Божилов, 11. Симеон Райков; неизползвани резерви: 1. Емил Михайлов, 55. Росен Колев, 23. Симеон Симеонов, 29. Илиян Капитанов; старши-треньор: Георги Иванов

Жълти картони: Борислав Стойчев (45′ – груб фаул), Амир Саюд (65′ – груб фаул) ["Берое"]; Единилсон (49′ – груб фаул), Кристиан Идалго (63′ – реплика), Слави Сталев (76′ – опасна игра) ["Черно море"]

Главен съдия: Таско Тасков (София)
Помощник-съдии: Георги Славов (Плевен), Николай Стайков (Плевен)
Четвърти съдия: Димитър Андреев (Кърджали)
Дежурен делегат: Красимир Кръстев (Сливен)
Съдийски наблюдател: Йордан Гулев (Пловдив)