“Берое” надделя над “Славия” с 2:1 под Аязмото

С хубава победа над “Славия” с 2:1 “Берое” продължи серията си без загуба в News7 футболно първенство. Георги Андонов в 15-та минута и страхотна индивидуална акция на Венцислав Христов в 63-та минута донесоха победата за “Берое”. “Славия” върнаха едно попадение в 83-та минута на срещата чрез влезлият като резерва Павле Попара.

“Берое” започна активно мача, но няколко извеждащи паса в първите минути не стигнаха до завършващ удар. Най-напред във втората митуга Дончо Атанасов бе изпреварен от защитата, минута след това Георги Петков изпревари Георги Андонов, а в 7-та минута Елио Мартинс центрира за Венцислав Христов, но в малкото наказателно поле възстановеният специално за мача вратар на “Славия” улови.

В 8-та минута Елиаш стреля добре от ъгъла на наказателното поле вдясно по атаката на “Берое”, но топката мина над рамката.

Пет минути по-късно Ливраменто центрира в наказателното поле на “Берое” от фаул, но защитата се справи. При последвалата атака за “Славия” Радослав Василев се озова очи в очи с Караджов и стреля, но вратарят на “Берое” бе сигурен и улови.

Беройци организираха бърза контраатака. Дончо Атанасов стреля от границата на наказателното поле леко вдясно по атаката на “Берое”. Георги Петков успя да парира, но прати топката в тялото на Георги Андонов, който от близко я вкара във вратата за 1:0.

Янко Сандански се опита да направи изненадващ удар от 35 метра в 19-та минута, но прати топката далеч встрани от вратата, след като не я уцели по най-добрия начин.

В 29-та минута топката бе изнесена с отличен извеждащ пас към Венцислав Христов, който се измъкна перфектно зад защитата на “Славия”. Георги Петков обаче скъси дистанцията към нападателя и опитът на Христов да го прехвърли бе неуспешен – топката мина покрай вратата.

Три минути след това Петър Димитров отправи удар към вратата на Караджов, стражът улови, но бе отсъдена и засада при паса към бившето крило на “Берое”.

В 35-та минута Галин Иванов получи добър извеждащ пас зад защитата на “Берое” в наказателното поле и пробва удар от малък ъгъл, но бе крайно неточен и кълбото излезе в тъч.

В 43-та минута отново Галин Иванов центрира от корнер вдясно на вратата на Иван Караджов. След разбъркване топката бе избита към Филип Филипов, който пробва удар от дистанция, който обаче беше изключително неточен.

Минута след това Антонио Ливраменто центрира от пряк свободен удар на метър от дясната тъч линия в наказателното поле, където Живко Желев се извиси над всички и засече с глава, но топката мина над вратата.

Второто полувреме започна скучновато. “Берое” играеше добре – компактно и прибрано, а славистите трудно намираха пролуки да осъществят каквито и да е атаки.

В 61-та минута “Берое” можеше да реши мача. Венцислав Христов напредна на скорост отдясно, измъкна се от защитата и от малък ъгъл центрира по земя за Георги Андонов, който бе непокрит на границата на малкото наказателно поле. Андонов обаче се размина с топката. Тя бе изчистена за Елиаш, който пробва удар, но прати топката в гърба на Мартинс. Кълбото отново попадна в бероец. Дончо Атанасов стреля, но Петков улови.

Две минути по-късно резултатът стана 2:0 след страхотна индивидуална акция на Венцислав Христов. Иван Караджов го намери непокрит с далечен пас в лявата зона на вратата. Христов тръгна изключително бързо, успя да се справи с единствения славист срещу него Радослав Димитров, финтира и Петков, и вкара в опразнената рамка.

В 68-та минута резултатът можеше да стане и 3:0 след хубав удар на Елио Мартинс от границата на наказателното поле. Топката обаче мина малко над вратата.

В 72-та минута Елио Мартинс пробва нещо средно между центриране и удар на метър от лявата странична линия на терена, но топката мина малко над вратата.

Борислав Стойчев се включи в атаката на “Берое” в 74-та минута, като напредна добре по десния фланг и върна на дъгата пред наказателното поле, откъдето Георги Андонов стреля, но над вратата.

В 75-та минута Филип Филипов пробва удар отдалеч, но бе крайно неточен.

Защитата на “Берое” не прояви концентрираност в 83-та минута и изпусна Павле Попара, който с премерен удар намали преднината на “зелено-белите” до 2:1.

В третата минута на даденото продължение Антонио Ливраменто пробва удар по земя от границата на наказателното поле, но Иван Караджов успя да улови.

Следващият мач на “Берое” е идната седмица, на 7 април, неделя, от 16:00 часа срещу “Левски” в София на стадион “Георги Аспарухов”.

“Берое” (Стара Загора) – “Славия” (София) 2:1

Голмайстори: 1:0 Георги Андонов 15′, 2:0 Венцислав Христов 63′, 2:1 Павле Попара 83′

“Берое” (Стара Загора): 73. Иван Караджов – 17. Пламен Крумов, 5. Борислав Стойчев, 3. Владимир Зафиров (от 88′ – к), 28. Веселин Пенев – 21. Елиаш Алвеш да Силва, 8. Алберто Лоузейро – 29. Елио Мартинс, 7. Георги Андонов (от 84′ до 87′ – к) (88′ – 6. Иво Иванов), 11. Дончо Атанасов (к – до 83′) (84′ – 2. Здравко Илиев) – 10. Венцислав Христов (90′+2′ – 27. Игор Джоман).
Hеизползвани резерви: 12. Кирил Акалски, 71. Амир Саюд, 19. Мартин Райнов, 70. Джери Ситое; Старши-треньор: Петър Хубчев

“Славия” (София): 1. Георги Петков (к), 20. Радослав Димитров, 3. Живко Желев, 6. Даниел Златков, 18. Филип Филипов, 14. Янко Сандански, 5. Тодор Янчев (58′– 10. Павле Попара), 88. Петър Димитров (58′ – 77. Здравко Лазаров), 35. Антонио Ливраменто, 33. Галин Иванов (74′ – 19. Мирослав Антонов), 11. Радослав Василев.
Hеизползвани резерви: 12. Ивайло Иванов, 17. Димо Атанасов, 22. Виктор Генев, 71. Даниел Васев; Старши-треньор: Велислав Вуцов

Жълти картони: Венцислав Христов (90′+2′ – бавене на играта) ["Берое"]; Даниел Златков (61′ – груб фаул), Георги Петков (85′ – бавене на играта) ["Славия"]

Главен съдия: Георги Игнатов (София)
Помощник-съдии: Петър Стойчевски (София), Мартин Ангелов (София)
Четвърти съдия: Георги Кабаков (Пловдив)