“Берое” загуби предпоследната си контрола от “Верея” с 3:2

“Берое” загуби с 3:2 от “Верея” предпоследната си контрола от лятната подготовка при представянето на третодивизионният тим за новия сезон. Ангел Костов откри резултата за “Берое” в 14-ата минута. Янко Вълканов, който само поддържа форма с “Верея” докато си търси отбор изравни в 28-ата минута. Жельо Желев покачи на 2:1 за “Верея” в 76-ата минута, Педро Еуженио пък направи резултата 2:2 в 78-ата минута, а Милчо Танев се възполза от груба грешка в отбраната на “Берое”, за да оформи крайното 3:2 в 82-ата минута.

“Берое” излезе с Иван Караджов на вратата. От дясно играеше Пламен Крумов, а от ляво Георги Динко в отбрана. В средата на защитата се подвизаваха Иво Иванов и Пламен Тенев. Пауло Жорже и Атанас Зехиров започнаха като опорни халфове. Като дясно крило игра Симеон Мечев, а от ляво Иван Горанов. В центъра на терена – Мартин Райнов, а напред Ангел Костов. Само трима футболисти влязоха като смени през втората част – Теодор Скорчев замени Иван Караджов, Педро Еуженио влезе на мястото на Пауло Жорже, а Исус Ангелов заигра вместо Ангел Костов в атака.

Резултатът бе открит в 14-ата минута. Иван Горанов проби от ляво, финтира Милчо Танев и центрира в наказателното поле, където Ангел Костов засече с глава и откри резулатата в полза на “зелените”.

В 20-ата минута Людмил Киров стреля от 27 метра от пряк свободен удар и прати топката в долния ляв ъгъл на вратата. Иван Караджов първо изпусна топка, но след това сигурно улови.

Резултатът стана 1:1 в 28-ата минута. Людмил Киров центрира от корнер от ляво към близката греда, където Янко Вълканов успя да изпревари Караджов и с глава да насочи топката в мрежата за 1:1.

В 34-ата минута Мартин Райнов опита удар от 23 метра по земя, но топката мина на метър в дясно от вратата.

В 37-ата минута Емил Рачев опита удар, но не намери целта.

Мартин Райнов овладява на гърди в 42-ата минута топката в наказателното поле. Опита удар от 14 метра, но крака му се среща с този на Марсел Еламе и топката излезе в корнер.

В 44-ата минута Симеон Мечев стреля от пряк свободен удар, но топката попадна право в ръцете на вратаря.

След почивката играта бе сравнително равностойна и без кой знае какви голови положения в първите минути.

В 62-ата минута Иван Горанов отне добре от Янко Вълканов и центрира в наказателното поле за Симеон Мечев, който стреля, но перфектно се намеси Пламен Петров, който изчисти в корнер.

Людмил Киров стреля от 22-23 метра в 72-ата минута, но топката мина покрай вратата.

В 74-ата минута Иван Горанов центрира в наказателното поле, където Исус Ангелов насочи топката към вратата, но неточно.

Джихат Кямил пое добре топката в 75-ата минута и намери добре Жельо Желев, който насочи топката във вратата за 2:1.

В 78-ата минута Педро Еуженио стреля от границата на наказателното поле, Пламен Петров изгледа как топката мина покрай него, но тя мина и покрай вратата.

Минута по-късно Мартин Райнов комбинира добре в наказателното поле след като получи топката от Иван Горанов към Педро Еуженио, който с хубав удар в долния ляв ъгъл на Пламен Петров изравни резултата за 2:2.

В 80-ата минута топката бе отнета добре от играч на “Берое” от Слави Жеков и центрирана за Иван Горанов, който стреля добре, но Пламен Петров улови.

Милчо Танев се възползва от грешка на Георги Динков в 82-ата минута и направи резултата 3:2.

В 90-ата минита Иван Горанов намери с къс пас Пламен Крумов, който центрира в наказателното поле където Исус Ангелов засече с глава, но топката мина покрай вратата.

Следващата контрола на “Берое” е идният петък от 14:30 часа в Бургас на ст. “Лазур” срещу “Амкар” (Перм, Русия).

Верея (Стара Загора) – Берое (Стара Загора) 3:2

Голмайстори: 0:1 Ангел Костов 14′, 1:1 Янко Вълканов 28′, 2:1 Жельо Желев 76′, 2:2 Педро Еуженио 78′, 3:2 Милчо Танев 82′

Верея (Стара Загора): 22. Пламен Колев (53′ – 1. Пламен Петров), 18. Николай Янков, 3. Янко Вълканов (64′ – 13. Тодор Тодоров), 5. Марсел Еламе (77′ – 4. Иван Михов), 14. Тодор Динчев, 20. Якоб Идризов (77′ – 16. Милен Митев (82′ – 20. Якоб Идризов)), 15. Джихат Кямил, 8. Милчо Танев, 99. Емил Рачев (61′ – 77. Слави Жеков), 11. Людмил Киров (76′ – 28. Стоян Мурадов), 90. Захари Димитров (72′ – 7. Жельо Желев); старши-треньор: Кольо Христов

Берое (Стара Загора): 33. Иван Караджов (46′ – 1. Теодор Скорчев) – 15. Георги Динков, 6. Иво Иванов (к), 23. Пламен Тенев, 17. Пламен Крумов – 19. Мартин Райнов, 25. Пауло Жорже (46′ – 77. Педро Еуженио) – 32. Симеон Мечев, 31. Атанас Зехиров, 9. Иван Горанов – 28. Ангел Костов (46′ – 10. Исус Ангелов); треньор: Левон Апкарян

Стадион: “Арена Трейс”, Стара Загора