ПФК “Берое” с убедителна победа на старта на контролите

Beroe1916.com

“Берое” победи с 4:0 “Ботев” (Гълъбово) в първата си контрола от зимната подготовка. Заралии бяха далеч по-активни на терена през целия мач. Елио Мартинс откри головата сметка в 24-ата минута, Борислав Стойчев покачи на 2:0 в 54-ата минута. Новите попълнения Дончо Атанасов в 77-ата и Венцислав Христов в 87-ата минута на мача оформиха крайния резултат.
* * *
В 3-ата минута Иван Горанов напредна от ляво и намери Елио Мартинс, който центрира, но Мирослав Радев боксира добре и предотврати опасността.

Две минути по-късно и гостите имаха своя шанс. Топката бе центрирана далеч напред, Здравко Илиев обаче гардира добре и играч на гостите не можа да стигне до нея.

В 11-ата минута Мартин Райнов подаде към Тодор Христов, който стреля по земя, но слабо и без това да представлява проблем за Радев.

Минута по-късно Здравко Илиев намери Елио Мартинс по десния фланг. Португалецът стреля добре, но Мирослав Радев, който преди време бе и в “Берое” спаси добре.

В 23-ата минута Елио Мартинс се озова на добра позиция, но реши да не стреля от далеч, а да потърси Тодор Христов, който бе до него. Крилото стреля от дистанция, но топката мина над вратата.

Резултатът стана 1:0 в полза на “Берое” в 24-ата минута когато Мартин Райнов намери Здравко Илиев по крилото. Бекът напредна и от линията на аута подаде към Елио Мартинс, който от близко се разписа за 1:0.

В 32-ата минута Елио Мартинс напредна добре от ляво и потърси Георги Андонов, но той извърши нарушение в атака преди да успее да насочи топката към вратата.

Мартин Райнов подаде за Здравко Илиев в 34-ата минута, той потърси Тодор Христов, който пое топката на тъч линията, навлезе няколко метра навътре в терена и насочи топката към вратата. Тя обаче мина на сантиметри над целта.

В 40-ата минута Мартин Жеков от гостите си изпроси за минута два жълти картона. Първо получи такъв за неправилно построена стена, а след това репликира съдията, за което се наложи да напусне терена. През втората част той все пак се върна в игра след разбирателство между двата щаба.

Георги Андонов стреля отлично от прекия свободен удар в тази ситуация към сглобката на вратата, но Мирослав Радев се намеси много сигурно и изби в корнер. След него Елио Мартинс насочи топката към вратата, но не успя да отбележи.

След подновяването на играта “Берое” излезе с почти изцяло обновен състав.

В 49-ата минута Педро Еуженио напредна от лично по десния фланг и центрира за Венцислав Христов, който стреля от близка дистанция, но над вратата.

В 52-ата минута Елиаш изведе добре Венци Христов, който стреля добре от границата на наказателното поле, но след удара му топката мина покрай Радев.

В 54-ата минута при една наглед безопасна ситуация Вълев стреля, Скорчев бе излязъл напред, но Динков от гол линията изчисти след грешка в отбрана.

Резултатът стана 2:0 още в ответната атака. Дончо Атанасов центрира от корнер, защитата на домакините изби. Топката попадна в Давид Каядо, който стреля слабо, а Борислав Стойчев довкара кълбото в мрежата.

В 67-ата минута Георги Динков намери добре Дончо Атанасов, който стреля добре от около 30 метра, но топката прелетя над вратата.

Педро Еуженио центрира като по учебник за Венцислав Христов в наказателното поле в 73-ата минута. Нападателят засече с глава, но кълбото мина на сантиметри над рамката.

В 77-ата минута Симеон Мечев намери добре Дончо Атанасов в наказателното поле с извеждащо подаване и новото старо попълнение на “Берое” направи резултата 3:0.

Гостите не успяха да отбележат при най-добрата си ситуация в 81-ата минута когато Славов се озова сам срещу Скорчев, но след удара му вратарят на “Берое” реагира отлично и улови.

В 83-ата минута Елиаш подаде късо към Венцислав Христов, който овладя, напредна няколко метра и стреля към вратата от границата на наказателното поле. Стражът на “Ботев” първо изпусна топката, но след това я овладя.

Симеон Мечев подаде към Педро Еуженио по десния фланг, който центрира отлично и от границата на малкия пеналт Венци Христов направи резултата 4:0 в 87-ата минута.

Така “Берое” победи убедително в първата си проверка от зимната подготовка.
* * *
Берое (Стара Загора) – Ботев (Гълъбово) 4:0
голмайстори: 1:0 Елио Мартинс 42′, 2:0 Борислав Стойчев 54′, 3:0 Симеон Мечев 76′, 4:0 Венцислав Христов 87′

Берое (Стара Загора): 12. Кирил Акалски (46′ – 33. Теодор Скорчев) – 2. Здравко Илиев (46′ – 77. Педро Еуженио), 3. Владимир Зафиров (к) (76′ – 24. Пламен Тенев), 25. Мирослав Енчев (46′ – 5. Борислав Стойчев), 28. Веселин Пенев (46′ – 15. Георги Динков) – 19. Мартин Райнов (46′ – 21. Елиаш Алвеш да Силва), 31. Атанас Зехиров (46′ – 8. Алберто Лоузейро), 23. Тодор Христов (46′ – 27. Сандер Пури), 9. Иван Горанов (46′ – 88. Давид Каядо (75′ – 30. Симеон Мечев)) – 29. Елио Мартинс (46′ – 11. Дончо Атанасов), 7. Георги Андонов (46′ – 20. Венцислав Христов); старши-треньор: Петър Хубчев

Ботев (Гълъбово): 85. Мирослав Радев, 44. Димитър Вакавлиев (46′ – 24. Койчо Иванов (65′ – 44. Димитър Вакавлиев)), 14. Станислав Катранков, 19. Добромир Димитров, 8. Иван Канев (46′ – 32. Мартин Жеков), 32. Мартин Жеков (43′ – 22. Пламен Коларов), 10. Георги Вълев (46′ – 7. Иван Винков), 18. Валентин Кьосев (46′ – 99. Иван Иванов), 15. Пламен Димитров (34′ – 17. Йосиф Бахчевански), 21. Георги Кирилов, 11. Стоян Диков (к) (46′ – 23. Калоян Славов); старши-треньор: Койчо Иванов

Жълти картони: Иван Горанов (20′ – груб фаул), Алберто Лоузейро (65′ – груб фаул) [Берое]; Мартин Жеков (40′ – неправилно построена стена), Мартин Жеков (41′ – реплика), Пламен Коларов (80′ – груб фаул) [Ботев]
Червени картони: Мартин Жеков (41′ – червен картон) [Ботев]
Главен съдия: Динко Терзиев
Странични съдии: Димо Димов, Красимир Енев
Стадион: “Берое” – Изкуствен терен, Стара Загора