Кметът на Стара Загора даде старт на мачовете за Световната купа по канадска борба, финалите са днес от 18
- четвъртък, юни 7, 2012, 10:34
- Акцент на деня
- Добавете коментар
STZAGORA.NET
Късно снощи завършиха първите два кръга от шампионата за финалите за Световната купа по канадска борба, които се провеждат в Общинска спортна зала „Стара Загора”. Най-силните ръце в света си дават среща в Града на липите.
По време на официалната церемония по откриването, която се излъчваше и на живо онлайн, старт на мачовете даде кметът Живко Тодоров.
Състезателните двойки в първия кръг бяха следните:
1. Арсен Лилиев (Русия) – Теренс Оперман (РЮА)
2. Джон Брезенк (САЩ) – Дмитрий Трубин (Казахстан)
3. Тод Хътчингс (САЩ) – Игор Мирошник (Украйна)
4. Красимир Костадинов (България) – Васили Дауташвили (Грузия)
За всеобща изненада на присъстващите в залата живата легенда в този спорт, 47-годишният американец Джон Брезенк, загуби първия си мач срещу Дмитрий Трубин (24 г.) от Казахстан, с резултат 0:6. За радост на публиката най-титулованият състезател в армфайта, известен и като учителя на Силвестър Сталоун от „Over the top”, обаче успя да победи във втория си мач срещу противника от Република Южна Африка Теренс Оперман и днес ще се състезава за 5-то място. Брезенк се възстановява едва от три месеца след операция на дясното рамо от миналия май.
Българският състезател Красимир Костадинов спечели първата си схватка срещу грузинеца Васили Дауташвили с резултат 6:0, но загуби втория мач срещу другия американец – Тод Хътчингс, и днес ще се бори за третото място срещу състезателя от Казахастан Дмитрий Трубин.
Тази вечер ще стане ясно кой е мъжът с най-силни ръце в света в момента. За първо и второ място ще спорят Арсен Лилиев от Русия и Тод Хътчингс от САЩ. Финалите и награждаването започват от 18.00 ч. в Общинска спортна зала „Стара Загора” (ДЗУ). Входът е свободен. Схватките се излъчват на живо онлайн.
*