Казанлък: 25 отбора мериха сили в ученическо първенство по волейбол

Част от участвалите отбори. Снимка Георги Стоянов

25 отбора от 11 училища – ОУ „Кулата”, ОУ „Никола Вапцаров”, ОУ „Георги Кирков”, ОУ „Мати България”, ОУ „Христо Ботев” – с. Енина, ХГ „Св.св. Кирил и Методий”, ПМГ „Никола Обрешков”, СОУ „Екзарх Антим І”, ПГ „Иван Хаджиенов”, ПГ по лека промишленост и туризъм, ПГ по транспорт и транспортен мениджмънт, взеха участие в Общинското първенство по волейбол в Казанлък. То се проведе в три възрастови групи 5-7 клас, 8-10 клас и 11-12 клас, за момичета и момчета, юноши и девойки.

Първенството бе изцяло организирано и финансирано от Община Казанлък. Залата за провеждане на състезанията бе предоставена от ВК „Казанлък”, чийто председател Васил Аргиров участва в тържественото награждаване на призьорите.

При момичетата 5-7 клас първи е отборът на ОУ „Никола Вапцаров”, следван от отборите на ОУ „Мати Болгария” и ОУ „Кулата”, а при момчетата първи са състезателите на ОУ „Георги Кирков”, следвани от волейболистите на ОУ „Кулата” и ОУ „Никола Вапцаров”.

При девойките 8-10 клас в класирането номер едно е отборът на ХГ „Св.св. Кирил и Методий”, ПМГ „Никола Обрешков” заема второ място, и трето място за ОУ „Никола Вапцаров”. При юношите в тази възрастова група победител е тимът на ПМГ „Никола Обрешков”, следван от ПГ по транспорт и транспортен мениджъмнт и СОУ „Екзарх Антим І”.

В най-голямата възрастова група 11-12 клас волейболистките на ПМГ „Никола Обрешков” се класираха първи, съответно втори и трети са ХГ „Св.св. Кирил и Методий” и СОУ „Екзарх Антим І”. При юношите призово място спечелиха младежите от ХГ „Св.св. Кирил и Методий”, втори са ПМГ „Никола Обрешков” и трети – ПГ „Иван Хаджиенов”.

6 купи, общо 36 волейболни топки за класиралите се на първите три места отбори и грамоти за участниците бяха подаръците, които раздаде Община Казанлък. Заместник-кметът Лилия Цонкова връчи наградите и сподели, че Общинското първенство по волейбол е преминало при изключително спортсменство, висок дух и борбеност, за което принос има всеки един състезател, всеки учител по физическо възпитание и всеки съученик на състезателите, който е поддържал отбора си. Лилия Цонкова пожела успех в следващите етапи наученическите игри – областни, зонални и финални състезания.
Снимки: Георги Стоянов