Очаквана победа за баскетболния “Берое” при старта на пролетния полусезон

STZAGORA.NET/beroebasket.com
Баскетболистите на “Берое” записаха десета поредна победа от мъжкия шампионат в “А” група при старта на пролетния му полусезон. Зелено-белите спечелиха срещу симпатичния отбор на “Чавдар” Троян с 94:63 пред над 400 свои почитатели в общинската спортна зала “Стара Загора”. Срещата нямаше статут на дерби, като фаворитът в нея очаквано и безпроблемно наложи волята си.

Беройци започнаха мача мобилизирано, без подценяване на противника и методично трупаха аванс през първите 2 части, който на полувремето достигна 16 точки при 48:32. Разликата не престана да се вдига и през цялото второ полувреме, а Георги Младенов имаше възможност да използва равномерно всички свои баскетболисти.

Макар и позагубили игровия ритъм след едномесечната пауза, през цялата среща заралии се забавляваха и демонстрираха атрактивна игра за своите фенове. Като цяло Сергей Цветков и Милен Димитров се отличиха със зрелищни забивки, Наско Радев показа, че връща формата си с няколко гросмайсторски отигравания, а Мартин Раднев и Илия Георгиев спечелиха симпатии със самоотвержената си игра в определени моменти. Гостите от Троян не бяха дошли на разходка и се опитаха да противодействат най-вече чрез Балев и Христов, но трябваше да преклонят глава пред по-стойностния отбор на домакините.

Така след поредната разгромна победа беройци са убедително начело в “А” група без загубена среща от началото на шампионата. В следващият кръг “Берое” гостува другата неделя на “Балкан 2″ Ботевград в крайно любопитен двубой.