„Берое“ победи ПФК „Етър 1924“ с 4:1

STZAGORA.NET
ПФК “Берое – Стара Загора” победи водача в Източната „Б” група ПФК „Етър 1924“ Велико Търново с 4:1 в контролна среща, проведена на стадион „Берое” в града на липите. Двубоят се игра в нетрадиционните четири части от по 30 минути.

Старши треньорът на зелено-белите Илиан Илиев заложи на два различни състава, които бяха на терена по 60 минути. В първата единайсеторка попаднаха последното попълнение на старозагорци: Ивайло Иванов, Мирослав Енчев, Ваня Дзаферович, Владимир Зафиров, Владислав Ямуков, Стефан Велев, Слави Жеков, Петър Димитров, Иван Горанов и Рангел Абушев.

Футболистите на ПФК „Берое – Стара Загора“ започнаха много активно срещата и резултатът бе открит още в 5-та минута, когато пробив на Иван Горанов отляво завърши с пас към Петър Димитров и крилото не сбърка за 1:0. В 17-та минута Ваня Дзаферович засече с глава центриране от фаул на капитана Слави Жеков и удвои преднината на беройци. Зелено-белите бяха по-активният отбор и през втората част, но успяха да отбележат само още едно попадение в 50-та минута. Петър Димитров проби от дясно и пусна остър пас по земя към Рангел Абушев и нападателят не сгреши за 3:0.

През вторите 60 минути на терена излязоха: Мартин Теменлиев, Виктор Софрониев, Станислав Бачев, Здравко Илиев, Веселин Пенев, Петър Костадинов, Милен Танев, Атанас Чепилов, Владислав Златинов, Евгени Йорданов и Георги Божанов, който се завърна на терена след дълга контузия.

Десет минути по-късно Здравко Илиев бе заменен принудително от Мирослав Енчев. Гостите отбелязаха почетното си попадение чрез Александър Русков в 78-та минута. Крайният резултат бе оформен от Влади Златинов, който в 93-та минута отбеляза с глава след центриране на Божанов.

След двубоя наставникът на „Берое” Илиан Илиев сподели, че е доволен от представянето на отбора през първите 60 минути. „Това бе една добра контрола, в която за нас бе важно да отбележим тези голове, за да подобрим самочувствието си. Още от утре започваме своята подготовка за домакинския мач с „Видима-Раковски”, с който се надяваме да постигнем първа победа в първенството“, каза още старши-треньорът.