“Берое” победи “Монтана” с 3:1 като гост

“Берое” победи с 3:1 като гост “Монтана” в мач от XXII кръг на News7 футболно първенство. Още до 15-та минута гостите поведоха с 2:0 с попадения на Амир Саюд и Дончо Атанасов. Давид Каядо покачи на 3:0 с индивидуална акция в 52-та минута. С ювелирно изпълнение на пряк свободен удар в 61-та минута бившият играч на “Берое” Владислав Златинов вкара почетното попадение за домакините от “Монтана”.

В 9-та минута Давид Каядо намери Венцислав Христов вляво по атаката на “Берое”. Христов навлезе в дълбочина и подаде назад към Амир Саюд в наказателното поле. Алжирецът бе точен и отбеляза за 1:0 в полза на “Берое”.

Шест минути по-късно Амир Саюд пусна за Венцислав Христов през средата на атаката на “Берое”. Нападателят бе изпреварен от защитник, който изчисти в корнер. След центрирането в наказателното поле с глава Дончо Атанасов се разписа за 2:0 в полза на “зелено-белите”.

В 18-та минута Ковачев стреля от пряк свободен удар, но право в стената. Мартин Дечев пробва добавка, но топката мина далеч встрани.

В 29-та минута след далечно центриране напред за Дончо Атанасов, крилото се пребори с Михов, но преди да стреля бе изпреварен от Мартин Ковачев.

Амир Саюд получи перфектно извеждащо подаване в 32-та минута, успя да се справи с излезлия напред Христо Иванов и стреля към опразнената рамка, но от голлинията Мартин Дечев изчисти.

В 44-та минута Димитър Илиев напредна добре и стреля към вратата на Караджов, но той се намеси перфектно.

След почивката “Монтана” започна силно. В 51-та минута Даниел Младенов центрира в наказателното поле от пряк свободен удар вдясно по атаката на “Монтана”, в близост до наказателното поле. Последва меле и претенции на домакините за игра с ръка, но съдията не видя такава. След изпълнението на тъча Младенов пробва удар отдалеч, но Караджов изби отлично.

В 52-та минута, точно когато от “Монтана” опитваха да направят домакински натиск, Амир Саюд пое топката в центъра на терена, изведе Давид Каядо вляво по атаката на “Берое”. Португалецът се справи с Дечев и Ковачев и от границата на наказателното поле се разписа за 0:3.

Домакините стигнаха до гол в 61-та минута. Владислав Златинов стреля от пряк свободен удар и се разписа в горния десен ъгъл на вратата на Иван Караджов с изключително точен шут в майсторската му дисциплина.

Дончо Атанасов пробва шут по земя от дистанция в 80-та минута, но той бе прекалено слаб и неточен.

В 88-та минута Елиаш отне добре топката в центъра и подаде за Ситое. Той от своя страна изведе добре влезлия като резерва Георги Динков вляво. Младокът навлезе в наказателното поле, но Христо Иванов излезе и успя да му избие топката преди Динков да стреля.

Следващият мач на “Берое” е в четвъртък, 18 април, от 15:30 часа за Купата срещу “Славия” в София. На 21 април, неделя, от 19:00 часа пък е мачът от XXIII кръг на News7 футболно първенство срещу “Черно море”.

“Монтана” 1921 (Монтана) – “Берое” (Стара Загора) 1:3

Голмайстори: 0:1 Амир Саюд 9′, 0:2 Дончо Атанасов 15′, 0:3 Давид Каядо 52′, 1:3 Владислав Златинов 61′.

“Монтана” 1921 (Монтана): 1. Христо Иванов, 25. Мартин Дечев, 3. Иван Михов, 20. Мартин Ковачев, 14. Антон Личков, 8. Димитър Илиев (к), 22. Антон Костадинов (46′ – 10. Атанас Чепилов), 21. Фарез Брахими, 9. Владислав Златинов, 7. Йордан Георгиев (46′ – 18. Славчо Шоколоров), 11. Даниел Младенов; неизползвани резерви: 12. Веселин Цветковски, 19. Венцислав Иванов, 5. Мартин Сечков, 16. Владимир Мичев, 17. Георги Пашов; старши-треньор: Стойчо Стоев.

“Берое” (Стара Загора): 73. Иван Караджов – 17. Пламен Крумов, 6. Иво Иванов, 5. Борислав Стойчев, 28. Веселин Пенев – 21. Елиаш, 27. Игор Джоман – 88. Давид Каядо (85′ – 15. Георги Динков), 71. Амир Саюд (63′ – 19. Мартин Райнов), 11. Дончо Атанасов (к) – 10. Венцислав Христов (56′ – 70. Джери Ситое); неизползвани резерви: 1. Теодор Скорчев, 2. Здравко Илиев, 17. Атанас Зехиров, 9. Иван Горанов; старши-треньор: Петър Хубчев.

Жълти картони: Иво Иванов (55′ – груб фаул) ["Берое"]

Главен съдия: Георги Йорданов (Габрово)

Помощник-съдии: Петко Павлов (Велико Търново), Пламен Хинков (Ловеч)
Четвърти съдия: Ангел Баялцалиев (София)
Дежурен делегат: Николай Колев (София)
Съдийски наблюдател: Георги Кордев (Благоевград)