Кметът на община Казанлък Галина Стоянова се отчете за 100-те дни управление
- вторник, февруари 7, 2012, 16:40
- Казанлък
- Добавете коментар
STZAGORA.NET
Стоте дни на управление на кмета на община Казанлък Галина Стоянова се навършват на 14 февруари. Пресконференцията бе дадена на 7 февруари, като идеята е чрез медиите всички жители на община Казанлък да бъдат запознати със свършеното от общинското ръководство в навечерието на самото отбелязване на 100-те дни.
Заедно със своите заместници Петър Косев, Даниела Коева и главния архитект на общината Ивелин Недялков кметът Галина Стоянова запозна медиите в всички дейности, извършени за времето от официалното й встъпване в длъжност на 7 ноември 2011 г. до днес.
В своя отчет тя подчерта, че новото ръководство е обхванало всяка една дейност в общината. Въпреки трудностите и наследените огромни финансови задължения от предходното управление, с разбирането на ОбС, на гражданите и в партньорство с медиите ще бъде реализирана инвестиционната политика на общината, както и дейностите, заложени в Годишната програма в културния, спортния и младежкия календари. Тя акцентира върху развитието на публично-частното партньорство и взаимодействието с бизнеса, като подчерта, че от работата на общинска администрация зависи привличането на инвеститорския интерес към община Казанлък. Акцент в дейността е работата по проекти по всички програми с финансиране от ЕС, активизиране взаимодействието с младите хора, разгръщане потенциала на Казанлък в сферата на културния туризъм, превръщането на Празника на розата във Фестивал с продължителност повече от един месец и др.
Галина Стоянова благодари на своя екип, наречен от нея перфектен, повечето от участниците в който са оставили своя бизнес, за да работят за развитието на общината. Кметът Стоянова изказа благодарност и към медиите за коректната работа и партньорство.
Пълният отчет е публикуван на сайта на община Казанлък www.kazanlak.bg
* * *
Галина Стоянова започна пресконференцията с актуална информация от днешния ден – 7 февруари 2012 г., във връзка с тежките зимни условия.
Информация за язовир „Копринка” (собственост на НЕК, предприятие „Язовири и каскади”):
Според информация на ръководителя на язовирен район „Копринка” към НЕК, предприятие „Язовири и каскади” – Стоян Георгиев, дадена тази сутрин, в язовира има 36 млн. куб.м вода, докато пълният обем е 142 млн. куб.м вода. Това означава, че има свободен обем от 106 млн. куб.м, т.е. той е на практика празен. Обикновено яз.”Копринка” се пълни през месеците май и юни.
Движението на водата, температурата и влажността се следят ежедневно от дежурни на съоръжението, където работят общо 27 души, които освен язовира поддържат и деривацията (канала) към Стара Загора. Дежурства се дават и в почивните дни.
Два пъти годишно се прави технически преглед на язовирното съоръжение – пролет и есен, като последният преглед е бил през октомври 2011 г.
Останалите микроязовири в община Казанлък не са пряко свързани с реки и не създават опасност за наводнения. От река се пълни само микроязовирът, известен като “Синята река” край Средногорово, който също не създава проблеми.
За снегопочистването и транспорта в общината:
Последни данни за 7 февруари:
- Проходът Шипка е отворен, почиства се непрекъснато; затворен е за товарни автомобили
- Пътят Шейново-Шипка е затворен поради силни ветрове и снегонавявания
- Пътят Горно Черковище-Средногорово – отворен
- Пътят Долно Изворово–Горно Изворово – отворен
- Пътят Гурково-Конаре е затворен и автобусите се движат само до гр. Мъглиж
- По пътя към с. Ръжена е започнало по-интензивно да навява сняг
- Автобус № 6 се движи на 30 минути само до с. Шейново поради затваряне на пътя Шейново-Шипка
- Автобусите до останалите населени места се движат, ученици и работници са дошли навреме на училище и на работа тази сутрин
- Градският транспорт се движи по разписание, досега няма неизпълнени курсове
- ССТТБО има ангажимент за снегопочистване на улиците в град Казанлък и обществените места с интензивно движение на граждани.
Тази нощ е започнало почистване и опесъчаване на улиците в град Казанлък в 01.00 часа с четирима дежурни от звеното с 2 коли-опесъчители и 1 фадрома.
Хвърлени са 45 тона пясък и луга, като основно се опесъчават основните пътни артерии, където се движат автобуси, надлези – „Кремона” и към „Арсенал”, ж.к. „Изток” – стръмните улици.
- Досега са закупени 243 тона пясък и 101 тона луга на обща стойност 13 хил. лв.
- В град Казанлък работят 2 опесъчителя и 3 трактора с гребла. 110 км е общата дължина на всички улици в град Казанлък.
- Тротоарите, пространствата пред детски заведения, училища, здравни заведения, спирки, около пощата, стълбите към парк „Тюлбто” и др. обществени места се почистват от 78 души към звено ССТТБО. Площад „Севтополис” и предгаровото пространство се почистват с мотометачка. Почистването на улиците в града започва още през нощта.
- Четвъртокласната пътна мрежа се почиства от PSI – фирмата почиства пътищата до населените места на територията на община Казанлък, като работи с 5 машини – 2 гребла, 2 опесъчителя и 1 фадрома. Пътищата от общинската пътна мрежа се почистват и опесъчават два пъти на ден от PSI. Досега по представените протоколи от фирмата са направи разходи на стойност 37 хил. лв.
- В самите населени места кметовете имат сключени договори с фирми или кооперациите за снегопочистване на вътрешната улична мрежа, но звено ССТТБО подпомага снегопочистването в населените места, където е необходима повече техника.
От община Казанлък напомнят отново, че със Заповед № 132 от 26.01.2012 г. на кмета на община Казанлък, на основание чл. 44 ал.2 от ЗМСМА и чл. 8, 12, 44, 45 и 46 от Наредба № 1 и чл. 15 т.1, т.5, т.6 и т.7 от Наредба № 2 на ОбС – Казанлък, е разпоредено собствениците, арендаторите и наемателите на сгради и помещения, пригодени за търговски цели, да извършват почистване на снега на прилежащите към обектите тротоари и общи части. Със същата заповед се задължават ръководителите на държавни и общински учреждания, домоуправителите и гражданите да почистват снега към прилежащите тротоари, общите части и междублоковите пространства.
Забранява се неизгасената жарава да се изхвърля в контейнерите за битови отпадъци.
Собствениците и управителите на хижи и хотели в Стара планина на територията на община Казанлък да осигурят резерв от стоки от първа необходимостза 10 дни за персонала и за почиващите. Те са длъжни да осигурят техника и подръчни средства за снегопочистване до основните общински пътища в планината.
Упълномощените лица по контрола на снегопочистването и чистотата се зъдалжават да санкционират с глоби при всеки случай на нарушаване на заповедта съгласно чл.46 от Наредба №1 и чл.19 и чл. 20 от Наредба № 2 на ОбС.
Ежедневното почистване и изпразване на съдовете за смет, както и почистването и опясъчаването на основните улици и площадки на града при снеговалеж се осъществява от звено ССТТБО и се органиизра от неговия ръководител.
-