VII Национален фолклорен танцов фестивал „В сърцето на Тракия” завладява старозагорци с магията на българските ритми
- вторник, септември 17, 2024, 12:29
- Община
- Добавете коментар
РАЗПИСАНИЕ - ГРАДСКИ ТРАНСПОРТ >>>>..................................;
ЧЕТЕТЕ ПУБЛИКАЦИИТЕ В САЙТА ПРЕЗ МОБИЛЕН ТЕЛЕФОН ТУК >>>>
*
ВЕРСИЯ ЗА СМАРТФОНИ >>> Организаторите канят желаещи за записване до 24 септември 2024 г., фестивалът е без такса за участие и няма конкурсен характер
Фолклорният фестивал „В сърцето на Тракия“ за седми път ще зарадва любителите на танцовото народно творчество. Гостите и жителите на Стара Загора имат удоволствието да се насладят на български народни ритми на 28 септември 2024 г. (събота) от 13 часа в Парк „Артилерийски“.
Фолклорното събиране дава среща на любителски танцови клубове и формации от цялата страна, като целта му е съхраняване на нематериалното културно наследство и популяризиране и запазване на българския фолклор.
Програмата на VII Национален фолклорен танцов фестивал стартира с „Учебен час на открито“. Посетителите ще имат възможност да се включат в разучаване на хора от различни фолклорни области, като за това ще им съдейства ас. Светлана Станева от Катедра „Хореография“ в Академията за музикално, танцово и изобразително изкуство „Проф. Асен Диамандиев“, Пловдив.
Организаторите – Община Стара Загора и НЧ „Родина-1860“ – канят любителските танцови групи, ансамбли, клубове и непрофесионални формации от цялата страна да вземат участие във фестивала. Крайният срок за записване е 24 септември 2024 г. на и-мейл sartce_trakia@abv.bg, на място в НЧ „Родина-1860“, както и на следните телефони: 0888 29 68 36 – Николай Апостолов и 0885 67 60 40 – Диляна Апостолова.
Фестивалът е без такса за участие и няма конкурсен характер.
Представянето на всяка група е с продължителност до 15 мин. и включва хора и/или танци по избор на участващата група.
Участниците следва задължително да сe подготвят за общото представяне на групите в началото на фестивала с три хора от тракийска фолклорна област – Тракийска ръченица на хоро, Щеркольовата и Боалийско. Всяка формация има свободата да ги изпълнява по автентичния им или обработен вариант.
Снимката е от архива на Народно читалище „Родина-1860“, Стара Загора.