Предизборната кампания на ГЕРБ-СДС в 27-и МИР ще премине под знака на битка за съхраняване на “Марица-изток”
- неделя, февруари 26, 2023, 13:47
- Избори за НС април 2023
- Добавете коментар
СТАРА ЗАГОРА ДНЕС – STZAGORA.NET
*
Версия за смартфони >>>
Без промени във водачите на листата на ГЕРБ-СДС, две нови лица в първата петица
Символично в 11.11 часа днес първата политическа сила в България – коалиция ГЕРБ-СДС, регистрира в Районната избирателна комисия листата си в 27-и Старозагорски избирателен район. Както и досега, списъкат от 22-ма кандидати за народни представители се води от Красимир Вълчев, Маноил Манев и Илиана Жекова. Новото е, че на четвърта и пета позиция са две нови лица – Бояна Танева-Манова и Младен Желев, IT-специалист от Казанлък.
“В листата ни са познати и нови лица, хора от различни общини и различни професионални групи, разпознаваеми в местните и професионалните си общности. Надяваме се да разширим подкрепата от нашите съграждани и нашите избиратели” – каза след извършената регистрация Красимир Вълчев.
“Много са темите, които ще бъдат обсъждани по време на тази предизборна кампания, но най-важната, не само за региона, е “Марица-изток”. Комплексът все още не е спасен – допълни водачът на листата. – Трябва да продължим да убеждаваме всички, включително Европейската комисия, че не можем без “Марица-изток”. Без комплекса днес щяхме да имаме стотици затворени предприятия, дори изнесли дейността си от България чуждестранни инвеститори. Щяхме да имаме десетки хиляди освободени работни места, защото благодарение на “Марица-изток” ние плащахме компенсации на бизнеса. Поскъпването на електрическата енергия беше шоково, нито една бизнес или публична система не можеше да издържи на него, ако не бяха тези компенсации. Без тях щяхме да фалираме българската икономика. Четирите централи и трите рудника в “Марица-изток” формираха 3,9-процентния ръст на брутния вътрешен продукт на България за 2022 г. Без тях щяхме да имаме дори спад, защото това щеше да има косвено отражение върху всички останали бизнеси. Затова всички днес сме с тези тениски. Разбира се, ние ще работим и за цялостната трансформация на региона, защото към или след 2040 г. ще редуцираме до мининум производството на енергия от въглища. Междувременно трябва да се случат инвестиции в крайни технологии, да се направи “водородната долина”, но и инвестициите за удължаване на живота на комплекса. Защото 2026 г. е абсолютно нереалистичен срок. Ние не вярваме в искреността на нашите опоненти от т.нар. “Батерийна коалиция” – хората, които спазариха “Марица-изток” срещу проекта за батериите. Въпреки, че се солидаризираха с решението на Народното събрание, направиха го, защото щяха да останат малцинство и трябваше да обясняват, че упорито си защитават батериите” – отбеляза Красимир Вълчев.
“Време е за каузи – общи, важни, истински – и сега, и в парламента. Затова ние, кандидатите за народни представители от ГЕРБ-СДС, сме с тези фланелки, за да напомним на цяла България, че проблемът “Марица-изток” стига до всеки дом, до всяко село и град, до всеки апартамент – допълни Маноил Манев. – Ако се случи нещо с “Марица-изток”, всички ще го усетим по джоба си. За да запазим комплекса, трябват две неща: първо, да осъзнаем, че това е проблем за България и той трябва да бъде защитаван, и второ, че предоговарянето на завещаните ни планове и анекси от Киро и Асен може да стане само от правителство, което има силата да го направи. Затова днис не е време разделно. По време на цялата кампания нашите кандидати във всички официални мероприятия ще бъдат с тези тениски. Те са само външната страна на нещата. Ние направихме всичко, което можахме, в 48-то Народно събрание – написахме и гласувахме текстовете, които дават възможност да се предоговори Планът за възстановяване и устойчивост и Анексът към него с датите за затваряне на ТЕЦ-овете” – припомни той и подчерта: “Сега остава да продължим борбата.”
В заключение Красимир Вълчев обобщи: “Не можем да се развиваме без инфраструктура. Само магистрала “Хемус” ще доведе до 5% ръст на БВП за цяла България, отделно над 15% за Северна България. Спряха тунела под Шипка, спряха “Хемус”, миналата година строителството на пътища и ремонтите им бяха едва 1/4 от средното през предходните години. Искат да спрат и 1/2 от въглищните централи. Спряха развитието ни. Това е, което се случи. Как така при “лошия” ГЕРБ имаше средства за всичко, а сега 30% от спестяванията се изпариха, няма пари за пътища и харчим за сметка на бъдещето”.
КАНДИДАТИТЕ ЗА НАРОДНИ ПРЕДСТАВИТЕЛИ НА КОАЛИЦИЯ ГЕРБ – СДС ОТ 27-И МИР – СТАРА ЗАГОРА:
1. Красимир Георгиев Вълчев е завършил „Финанси” в Икономически университет – Варна. Министър на образованието и науката по време на 44-ото Народно събрание. В периода 2002 – 2009 г. работи на различни длъжности в Министерството на финансите. От септември 2009 г. до февруари 2017 г. е главен секретар на Министерството на образованието и науката. Народен представител в 46-ото и 47-ото и 48-ото Народно събрание на Република България.
2. Маноил Минчев Манев е докторант по „Национална сигурност“ в Академия на МВР, магистър по история от Великотърновски университет „Св. св. Кирил и Методий“, бакалавър по „Национална сигурност“ от Академия на МВР. 13 години е бил служител в Криминална полиция в МВР. Създател и директор на Частен професионален колеж по охрана и сигурност „Св. Георги Победоносец“ – Стара Загора. Бил е заместник областен управител на област Стара Загора. Народен представител в 43-ото, 44-ото, 45-ото, 46-ото и 47-ото и 48-ото Народно събрание на Република България.
3. Илиана Петкова Жекова е магистър по „Социални дейности“ и по „Психология“ от Великотърновски университет „Св. св. Кирил и Методий“. Била е социален работник в Дирекция „Социално подпомагане“ – Казанлък, след това директор на дирекция „Бюро по труда“ – Казанлък към Агенция по заетостта. Народен представител в 45-ото, 46-ото и 47-ото и 48-ото Народно събрание на Република България.
4. Бояна Тихомирова Танева-Манова е бакалавър по „Европейско право“ от университета „Абъристуйт“, Англия и магистър по „Европейско и международно бизнес право“ от Виенски университет, Австрия. Била е зам.-председател на най-голямата младежка организация към ЕНП – „Европейските студенти демократи“. Настоящ общински съветник от групата на ГЕРБ в Стара Загора, заместник-председател на ПК „Оперативни програми и международно сътрудничество“. Областен организационен секретар на МГЕРБ – Стара Загора. Мениджър е в търговска фирма.
5. Младен Димитров Желев е магистър по „Туризъм“ от Университет по хранителни технологии – Пловдив. Работил е като мениджър на частни дружества. Към момента е управител на фирма в областта на проектирането, изграждането и внедряването на цялостни софтуерни решения в Казанлък.
6. Иван Станчев Станчев е завършил специалност „Изчислителна техника“ във ВМЕИ – Варна и „Финанси“ в УНСС – София. Заемал е различни ръководни длъжности в частния сектор. Председател е на Общинския съвет на Чирпан и общински ръководител на ГЕРБ в Чирпан.
7. Методи Михайлов Марков е магистър по „Педагогика“ и „Публична администрация“ от Академията на МВР. Работил е в Националната служба за сигурност. Бил е началник на звено „Инспекторат“ в Община Стара Загора и два мандата заместник-кмет на Община Мъглиж. Кметски наместник е на село Шаново за мандат (2019 – 2023 г.). Председател е на Стрелкови клуб „Ронин“ – Стара Загора, Многократен държавен шампион е по динамична стрелба в различните категории оръжия.
8. Анастасия Христова Гидикова е магистър по „Маркетинг и мениджмънт“. Завършила е Академия за управление „Серго Орджоникидзе“, Москва, със специалност „Икономика и управление на производството“, Стопанска академия „Проф. Д. Ценов“, Свищов с квалификация „Здравен мениджмънт“ и Великотърновски университет „Св. св. Кирил и Методий“ със специалност „Учител по икономика“. Докторант и хоноруван преподавател в Стопански факултет на „Тракийски университет“ – Стара Загора. Има дълъг управленски и административен опит в различни сфери на стопанския живот, общинската и държавна администрация. Регионален председател за Южна България към една от най-големите международни благотворителни организации.
9. Живко Бончев Желев е магистър по „Технология и управление в транспорта“ и бакалавър „Инженер в транспорта“ от Висшето транспортно училище „Тодор Каблешков“ – София. 30 години е работил всферата на енергетиката в „Мини Марица-изток“ ЕАД. Управител на рудник „Трояново-север“ от октомври 2018 до април 2022 г. Председател на секция „Енергетика“ към ГЕРБ – Стара Загора. Общински съветник от ГЕРБ – Стара Загора, мандат 2015-2019 г. Член на Управителния съвет на Аматьорската футболна лига към Българския футболен съюз.
10. Веселин Росенов Сираков е бакалавър по „Музикална педагогика“ от Академията за музикално, танцово и изобразително изкуство – Пловдив. Магистър е по „Счетоводство на нефинансовите предприятия“ от Стопанска академия „Димитър Ценов“ – Свищов и магистър по „Право“ от Великотърновски университет „Св. св. Кирил и Методий“. Собственик е счетоводна кантора в Казанлък.
11. Светозар Тодоров Ялъмов е завършил специалност „Публична администрация“ в Технически университет – Габрово. Работи в сферата на строителния бизнес.
12. Десита Динкова Петкова е бакалавър по „Български език и турски език“ от Пловдивски университет „Паисий Хилендарски“. Има професионална квалификация „Организатор туристическо обслужване“ от същото висше училище и „Приложна психология и психотерапия“ от Медицински университет – Пловдив. Работила е като младши експерт в Община Братя Даскалови и екскурзовод в Къща музей „Пейо Яворов“ в Чирпан. Младши експерт е в Община Чирпан.
13. Тихомир Грудев Динев е ветеринарен лекар. Завършил е Ветеринарномедицинския факултет на Тракийски университет – Стара Загора и семестриално специалност „Агрономство“. Има богат професионален опит в различни животновъдни ферми. Бил е кмет на село Княжевско за мандат (2007 – 2011 г.). Работи в най голямата кравеферма в България.
14. Деян Стратев Стратев е магистър по „Ветеринарна медицина“ от Тракийски университет – Стара Загора. Има множество допълнителни обучения в Истанбулски университет, Университет по ветеринарна медицина и фармация в Кошице, Словакия, Пизански университет, Пиза, Италия и др. Доцент е по специалност „Ветеринарно-санитарна експертиза“ в Тракийски университет.
15. Михаил Петров Колимечков е бакалавър по „Компютърни системи и технологии“ от Университета по хранителни технологии – Пловдив. Работи като програмист и разработване на софтуер. Управител е на частно дружество в областта на проектирането и изграждането на системи за капково напояване в Казанлък.
16. Дарина Атанасова Василева е магистър по „Агроинженерство“ от Висшия селскостопански институт в Пловдив. Завършила е специалност „Преподавател по английски език“ в Тракийски университет – Стара Загора. От 2013 г. до момента е старши учител по английски език в Професионалната гимназия по енергетика и електротехника в Гълъбово.
17. Надя Трендафилова Карбанова е магистър по „Медицина“ от Тракийски университет – Стара Загора, бакалавър по специалност „Обща психология“ от Югозападен университет – Благоевград, магистър по „Здравен мениджмънт“ от Стопанска академия „Димитър Ценов“ – Свищов, магистър по специалност „Политическа психология“ във Великотърновски университет „Св. св. Кирил и Методий“. Работила е като офис мениджър, лекар ординатор в Инфекциозно отделение в Стара Загора, директор на Дом за пълнолетни лица с физически увреждания. Управител е на Социална услуга „Асистентска подкрепа“ в Стара Загора. Директор на комплекс за социални услуги – Хасково. Председател е на Дружеството на психолозите в България – клон Стара Загора, хоноруван преподавател в катедра „Социални дейности“ в Тракийски университет.
18. Марияна Христова Тодорова-Каменова е бакалавър по „Счетоводство и контрол“ от Великотърновски университет „Св. св. Кирил и Методий“. Завършила е специалност „Начална педагогика“ в Тракийски университет – Стара Загора. Управител е на частно дружество в Казанлък.
19. Мартин Николаев Мартинов е бакалавър по „Финанси“ от УНСС – София и магистър по „Финанси и банки“ от Тракийски университет – Стара Загора. Има над 25 завършени курса и обучения в сферата на банкирането. Над 13 години е заемал различни позиции в банкови институции в Стара Загора. Управител и финансов директор е на частна компания в областта на фармацията.
20. Димитър Маринов Стаматов е инженер от Технически университет – Варна и магистър по „Международни икономически отношения“ от Университет по национално и световно стопанство – София. Трудовият му опит включва позициите ръководител на ТП „Мерки и измервателни уреди“, управител на дружество с ограничена отговорност. Председател е на Общинското ръководство на СДС – Стара Загора.
21. Стоян Василев Григоров е бакалавър по „Агроинженерство“ и магистър по „Управление на системи за безопасност и качество на храните“ от Тракийски университет – Стара Загора. Към момента работи в компания в сферата на хранително-вкусовата промишленост.
22. Ростислав Здравков Попов е бакалавър по „Електроенергетика“ от Технически университет – Габрово. Заемал е различни позиции в частни компании. Работи в ТЕЦ „Марица изток 2“.
#