Иван Лишев спечели Купата на кмета на “Писта Стара Загора” 2021г.

СТАРА ЗАГОРА ДНЕС – STZAGORA.NET
*
Версия за смартфони >>>

IMG_3160IMG_3614Купата на кмета от автомобилното състезание „Писта Стара Загора“, която традиционно се присъжда на най-добре представилия се старозагорски пилот, тази година е за състезателя Иван Лишев. Той е част от Автомобилен спортен клуб „Стара Загора“ и завърши първи в клас „Лада“. Другата специална награда от емблематичния автомобилен шампионат – приз „Fairplay пилот“, давана в памет на Станимира Петрова-Ганева, дъщеря на многократния шампион на България Георги Петров, заслужи Димитър Кондев.

„Писта Стара Загора“ тази година събра рекорден брой заявки за участие, като в неделния ден умения зад волана премериха 64 екипа. Оспорваното състезание е четвърти кръг от Националния шампионат по затворен маршрут. По добре познатото 2.8 км трасе, пилотите бяха разделени в четири групи – „Лада“, „Спорт“, „Тунинг“ и „Макси“.

“Изключително ми е приятно да ви приветствам с „добре дошли“ по повод поредния кръг от Националния шампионат по затворен маршрут „Писта Стара Загора“ 2021. Радвам се, че тази година има рекорден брой участници. Благодаря ви, че сте тук” – каза при откриването Красимира Чахова, зам.-кмет на Община Стара Загора.

В серия „Лада” победител стана Иван Лишев от АСК Стара Загора, следван от Дончо Дончев от Green Fox Motorsport 2 и Огнян Патенов от АСК ЛВ-Авто рейсинг тийм.

Йордан Методиев от АСК „Дианел Рейсинг” бе безапелационен в серия „Спорт”. На второ място се класира Деян Куманов от АСК Стара Загора, а трети Александър Димитров от КА-2 Рейсинг тийм

В серия „Туринг” се наложи Иван Влъчков от КА – 2 Рейсинг тийм, следван от Искрен Веселинов от АСК Дианел Рейсинг и съотборникът му Станислав Паришков .

В последната серия „Макси” при оспорвана надпревара първото място грабна Константин Маршавелов от КА – 2 Рейсинг тийм, на секунди след него остана Пламен Камбуров от АСК ЛВ-Авто рейсинг тийм, трети е Румен Киров от АСК Старт – М Криводол.

Отборният победител е беше КА – 2 Рейсинг тийм.

Между сериите зрителите се насладиха на специално подготвено дрифт шоу.

Организатори са Община Стара Загора, АСК – Стара Загора и Автомобилната федерация България.