Старозагорски ученици станаха шампиони по шахмат

СТАРА ЗАГОРА ДНЕС – STZAGORA.NET
*
Версия за смартфони >>>

173492575_3739230719460061_2980174223400289134_nДвама старозагорски ученици станаха шампиони по шахмат на проведените през миналата седмица в Казанлък – Държавни индивидуални първенства по шахмат за момчета, момичета и юноши.

Николай Радулов, който е ученик в 8 клас в старозагорската ППМГ „Гео Милев“, завоюва купата при юношите до 15 години. Той се класира за eвропейското първенство.

Пореден медал завоюва и Фабиана Костадинова, която триумфира при момичетата до 11 години.

Двамата поведоха в групите си от самото начало и с убедителна игра до края не изтърваха водачеството, като още преди последния кръг бяха недостижими за конкурентите си.
Шампионите са състезатели на старозагорския шахматен клуб “Траяна 2011″ под ръководството на Боян Тонков.

С отличия се върнаха и още двама представители на клуба. След оспорвани битки и победи в последния кръг бронзови медали завоюваха и юношите Крум-Петър Кисьов в категория до 15 години и Никола Нешев до 17 години.