Балканска купа за баскетболния “Берое” – златен дубъл след Купата на България

*
Баскетболистите на Берое написаха нова златна страница в историята на клуба! Два месеца след като спечелиха първата си Купа на България, „зелено-белите“ записаха златен дубъл, спечелвайки и Балканската лига, съобщи beroebasket.com. Във втория мач от финалите на турнира срещу КК Куманово старозагорци се наложиха със 77:73. Така с две победи от двата мача “Берое” спечели първата си Балканска купа в историята!

„Зелено-белите“ са третият български тим, който печели турнира след “Рилски спортист” и “Левски”. Столичани обаче триумфираха на два пъти в надпреварата.

Старозагорци демонстрираха превъзходството си още в началото на двубоя, като не трепнаха дори от 30-минутното закъснение на срещата. Забавянето бе породено от угасването на електричеството в залата. Въпреки това “Берое” спечели първата част с убедителното 22:9.

Във втората четвърт домакините се мобилизираха, но със силни финални минути “Берое” удържа двуцифрения си аванс и се оттегли на почивката при 42:26. Напрежение по трибуните пък създадоха действията на местните фенове, които опитаха да откраднат едно от знамената на привържениците на “Берое”, пропътували разстоянието от Стара Загора до Куманово. След бързата намеса на полицията обаче знамето бе върнато на българската група.

След почивката домакините започнаха убедително със серия от 14:2, благодарение на добрата си стрелба от зоната за три точки. Четирите поредни тройки смъкнаха разликата до едва 4 точки при 44:40. Домакините обаче не спряха до тук и осъществиха пълен обрат, повеждайки с 56:53 след третата част.

„Зелено-белите“ обаче не се отказаха и в последната част от своя страна осъществиха обрат още в първите минути на тази четвърт. До края на двубоя старозагорци не допуснаха друга изненада и спечелиха втория си трофей през този сезон.