Пръскат за втори път против кърлежи зелените площи в Стара Загора и селата от 19 август

STZAGORA.NET
*

На 19-ти август, петък, от 20.00 ч. по предварително изготвен график започва второто пръскане срещу кърлежи на територията на община Стара Загора.

Дезакаризацията на над 730 000 декара тревни площи започва с обработката на детските и кучешките площадки в кварталите на града. На 22.08.2016 г. в 8.30 часа ще започне пръскането и на 332 000 дка площи в селата. То ще се извършва вечер след 20.00 часа и трябва да приключи по график до края на месеца.

Обработката на тревните площи срещу кърлежи в града ще се извършва едновременно от 3 екипа, а на детските и социалните заведения в града – от два екипа. Два екипа ще извършват обработката на тревните площи в селата от общината.

Община Стара Загора си запазва правото за промени в графика, при наличие на неподходящи климатични условия.

Със заповед на кмета Живко Тодоров са определени длъжностни лица, които да следят за изпълнението на дейностите и да присъстват при извършването и приемането на работата за съответните обекти. Копие от сключения договор с фирмата изпълнител „Д.Д.Д.-1″ ЕООД, София, графикът за обработка и информация за препарата “Бандит-10 ЕВ”, с който ще се извършва обработката, са изпратени за информация и контрол до РЗИ Стара Загора.

Г Р А Ф И К

ЗА ДЕЗАКАРИЗАЦИЯ М. АВГУСТ 2016 г.

ПЕТЪК, 19.08.2016г.

І-ВИ екип

От 20.00 часа

АБ кв.”Железник”

1. Детска площадка /каре/ ул.”Венера” № 2-4

2. Детска площадка /каре/ ул.”Арх.Хр.Димов” № 30-32

3. Детска площадка /каре/ ул.”Загорка” № 35-37

4. Детска площадка /каре/ ул.”Загорка” № 31-33

5. Детска площадка /каре/ ул.”Ген.Иван Пашинов” № 29-31

6. Детска площадка между улиците „Арх. Хр. Димов” № 38 и ул.”Младост” № 27

7. Детска площадка  ул. „Арх. Хр. Димов” бл. 10-12

8. Детска площадка  ул. „Арх. Хр. Димов” бл. 16-18

9. Детска площадка ул.”Загорка” бл. 9-11

10. Детска площадка ул.”Ген. Ив. Пашинов” № 22

11. Детска площадка ул.”Арх. Хр. Димов” № 15-17

12. Кучешка площадка , ул.”Венера” срещу бл. 2

13. Кучешка площадка ул.”Ген. Ив. Пашинов” срещу бл. 18

 

 

От 23.00 часа

АБ Център – детски площадки

1. Детска площадка на ул.”Хан Аспарух” и ул.”Ген. Ст. Тошев” североизток от горското

2. Детска площадка на ул.”Хан Аспарух”, северно от бл. 27

3. Детска площадка на ул.”Хан Аспарух”, северно от бл. 21

4. Детска площадка на ул.”Г. С. Раковски”, западно от бл. 146

5. Детска площадка между ул.”Г. С. Раковски”, ул.”К. Ганчев” и ул.”Ст. Планина”

6. Детска площадка на малък военен терен

7. Детска площадка пред стадион Берое

8. Детска площадка на ул. ”Света Троица” под ул. ”Августа Траяна”

9. Детска площадка на ул. ”Света Троица” под ул. ”В. Левски”

10. Детска площадка между ул.”М-р Кавалджиев” и ул.”Св. Княз Борис”, северно от № 37

11. Детска площадка на ул.”Отец Паисий” източно от бл. № 107, южно от Аскент

12. Детска площадка на бул.”Славянски”, северно от бл. № 3

13. Детска площадка на ул.”Бяло море” под бул.”Славянски”, бл. 8

14. Детска площадка на детска площадка на ул.”Гео Милев”, западно от бл. 1, под ул.”Бр.Жекови“

15. Детска площадка на ул.”Парчевич” и ул.”Ген. Гурко” североизток

16. Детска площадка на ул.”Х. Д. Асенов” и ул.”Боруйград” югозапад

17. Детска площадка на ул.”Граф Игнатиев” под плувния басейн

18. Детска площадка на ул.“А. Тошева“ зад бл. 59 на ул. „Св. Отец Паисий“

19. Детска площадка на ул. „Цар Иван Шишман“ и ул. „Д. Наумов“ – под ул.“Братя Жекови“

 

 

ІІ-РИ екип

 

От 20.00 часа

АБ кв.”К.Ганчев”

1. Детска площадка пред читалище „К. Ганчев”

2. Детска площадка от южна страна на бл. 48, ул.”Мадара” – АПК ІІ–ри район

3. Детска площадка на ул. ”Ст. Михйловски” – зад Поща

4. Детска площадка на ул. ”Русалка” № 10 – АПК ІІ–ри район  

5. Кучешка градина на бул. ”Св. П. Евтимий” № 7 – пред Военен блок  

 

От 21.00 часа

АБ кв.”Зора”

1. Детска площадка на ул. ”Волна песен” № 1

2. Спортна площадка в бившата детска градина  

3. Детска  площадка между църквата и бензиностанцията  

4. Кучешка градина  

5. Стадиона  

От 22.00 часа

АБ Запад

І. Площадки

Кв.”Три чучура – център”

1. Детски площадки № 1 и № 2 източно от ДЯ№ 9

2. Детска площадка пред р-т „Кокона и Корсар – северно от подлеза на „Три чучура“  

 

Кв.”Три чучура – юг”

1. Детска площадка от източна страна на ХІ ОУ  

2. Детска площадка от западна страна на ХІ ОУ мужду бл. 18 и 19

3. Детска площадка от западна страна на ЦДГ № 25

4. Детска площадка до бърза закуска „Ванеса“ –

5. Кучешка площадка – източно от ВЕЦ

6. Детска площадка между бл. 40 и бл. 42 в кв. „Три чучура– юг“  

7. Детска площадка северно от „Дневен център“  

 

Кв.”Три чучура – север”

1. Детска площадка – южно от бл. 82

2. Кучешка площадка – каре бл. 63, 64, 65 и източно от бл. 77  

3. Детска площадка северно от бл. 77  

4. Детска площадка до бл. 78  

5. Детска площадка южно от бл. 80  

 

Кв.”Казански – запад”

1. Детска площадка западно от бл. № 29  

2. Детска площадка между бл. № 14 и бл. №19  

3. Кучешка площадка каре бл. 32 и бл. 33  

 

Кв.”Казански – изток”

1. Детска площадка западно от бл. №10  

 

ІІ. Паркове

1. кв. Три чучура–център  – южно от ДЯ № 9  

2. бул.”Цар Симеон Велики” № 2   

3. Тревна площ между „Руски пазар” и дерето  ляв бряг  

4. Тревна площ между  бл. 2  и м-н „Прима” и дерето – десен бряг  

5. Тревна площ в парка „Бивши артилерийски казарми“  

 

III-ТИ екип

 

От 20.00 часа

АБ „Изток” – Паркове

1. Парк „Христина Морфова”

2. Парк „Бедечка” от двете страни на алеите  

3. Езеро „Загорка”  

4. Парк „Бранителите”  

5. Градина „Подполковник Калитин”  

6. Парк „Тополите” /баня Пиперка/  

 

АБ Изток – детски площадки

1. Детска площадка на ул.”Гурко” № 104  

2. Детска площадка на ул „ Христо Ботев“ № 124 – юг  

3. Детска площадка на ул.” Ген. Столетов“ № 90 – юг

4. Детска площадка на изток от „Подп.Калитин” № 28  

5. Детска площадка в кв.”Самара” до бл. 9  

6. Детска площадка в кв.”Самара” до бл. 3  

7. Детска площадка на бул. „Н. Петков“ № 43-45  

8. Детска площадка на ул.“Хан Тервел“ и ул.“Хр. Морфова“ – югозапад  

9. Детска площадка на ул.“Ген. Гурко“ № 137 – север  

10. Детска площадка на ул. „Ст. Караджа“ № 26 – юг  

 

От 22.30 часа

АБ „Център” – Паркове

1. Парк „Пети октомври”  

2. Парк „Аязмото” около спортните площадки  

3. Парк „Алана”  

4. Парк „Тракия”  

5. Парк „Станционна градина”  

6. Зоопарк  

7. Градина „Берое”  

8. Тревни площи „Жабките”  

9. Аязмото източно от алея „Панкратий”  

10. Аязмото западно от алея „Панкратий”  

11. Разсадника „Върха”  

12. Района около НАП Ст.Загора  

 

От 01.00 часа

АБ кв.”Лозонец” – Улици

1. ”Мургаш”                                     15. пл. ”Победа”

2. ”Кармен”                                      16. „Мусала“

3. ”Бузлуджа”                                   17. „Богдан“

4. ”Бенковски”                                 18. „Ком“

5. ”Вихрен”                                       19. „Знание“

6. ”М. Войвода”                               20. „Сакар“

7. ”Витоша”                                      21. „Околчица“

8. ”Гьоновец”                                   22. „ Братан“

9. ”Планинец”

10. ”Белмекен”

11. ”Беласица”

12. ”Ивайло”

13. ”Вяра”

14. ”Спартак”

 

 

 СЪБОТА, 20.08.2016 г.

 

I-ви екип – СОЦИАЛНИ И ДЕТСКИ ЗАВЕДЕНИЯ

 

 

След 9.00 часа

 

  1. 1.      ЦДГ № 33 „Люляк”, кв. Зора  
  2. 2.      ЦНСТДМУ кв. Зора, ул. Освобождение № 13
  3. 3.      ЦНСТДМБУ кв. Зора, ул. Малина № 4 

      4.   ЦДГ № 68 „Патиланско царство”, бул.”Цар Симеон Велики”№ 289  

      5.  ДЯ № 3 „Маргаритка”, бул.”Цар Симеон Велики”№ 248  

      6. ОДЗ № 34 „Р.Княгиня”, кв.”Самара”, ул.”Хр. Морфова” № 43  

      7. ЦДГ № 5 „Мечо Пух“, ул.“подп. Калитин“ № 28  

      8. ЦДГ № 7 „Светулка”, ул.”Л. Каравелов” № 26  

      9. ДЯ № 8 „Кокиче”, ул.”Г. С. Раковски” № 54  

    10. ЦДГ № 6 „Камбанка“, ул.“Г. С. Раковски“ № 74  

    11. ЦДГ № 3 „Ян Бибиян”, ул.”Цар Шишман” № 50  

    12. ЦДГ № 8 „Българче”, ул.”Гурко” № 49  

    13. ЦДГ № 31 „Слънце”, ул.”Отец Паисий” № 2  

    14. ЦДГ № 20 „Мир”, кв.”Казански”, ул.”Тича” № 1   

   15. ДЯ № 5 „Първи юни”, ул.”Хр.Ботев” № 8  

   16. ЦДГ № 4 „Бреза”, кв.”Казански”запад  

   17. ДЦДМУИ , кв.”Три чучура юг”  

   18. ЦДГ № 25 „Ален Мак”, кв.”Три чучура юг”  

   19. ОДЗ № 58 „Звездица”, кв. Железник”  

   20. ДЯ № 9 „Роза”, кв.”Три чучура”  

   21. ОДЗ № 1 „Звънче”, кв.”Три чучура север”  

   22. ЦНСТДМ , кв. Три чучура –север, ул. Никола Икономов № 34 

   23. ДДЛРГ „Българка” , ул.”Мусала” № 32  

 

 

 

ІІ-ри екип  - СОЦИАЛНИ И ДЕТСКИ ЗАВЕДЕНИЯ

 

От 09.00 часа

 

1. ЦДГ №11 „Загоре”, АПК Загоре  

2. ДЯ № 13 „Росица”, кв.”К. Ганчев”, ул.”Копринка”  

3. ЦНСТДМ, кв. К.Ганчев, ул.“Детелина“№ 8 

4. ЦНСТДМ, кв. АПК, ул.“Ален Мак“№ 6 

5. ДДЛРГ „Т.Попова”, бул.”П.Евтимий” №  169

6. ЦНСТДМ, кв. Македонски, ул.“Чавдар войвода“ № 5 

7. ЦНСТДМ, кв. Македонски, ул.“Чавдар войвода“ № 7 

8. СДГ № 24 „Радост”, ул.”Г. Столетов”№ 1  

9. ДЯ № 7 „Еделвайс”, ул.”А. Батенберг” № 30  

10. ЦДГ № 2 „Зорница”, ул.”Ст. Стамболов” № 35  

11. ДЯ № 12 „Боровец”, ул.”Каменец” № 13  

12. СДГ № 10 „Светлина”, ул.”Проф. П. Гогошев” № 37  

13.ЦДГ№ 23 „Кипарис”, ул.”Цар Асен” № 172  

14. ЦДГ №13 „Пролет”, бул.”М. Кусев” № 50  

15. ЦДГ № 17 „Знаме на мира”, ул.”Г. Кюмюрев” № 22  

16. СДГ № 35 „Свобода”, ул.”Хан Аспарух”№ 15  

17. ДВФУ с ОР , ул.”Хан Аспарух” № 47  

18. ДДЛРГ „М. Терезия” ,  ул.” Димитър Караджов ” № 2  

19. ДЯ № 1, ул.”Д. Караджов” № 10  

20. ЦДГ № 66 „Детски рай”, ул.”Авг.Траяна” № 59  

21. ДЯ № 6 „Щастие”, ул.”Д. Подвързвачов” №9 А  

22. ЦДГ № 29 „Славейче”, ул.”Г. Столетов” № 76

23. ДЯ № 2 „Синчец“, ул. „Отец Паисий“ № 155

 

 

ПОНЕДЕЛНИК, 22.08.2016 г.

От 8.30 часа

 

           I-ви екип

 

  1. Старозагорски минерални бани – 28 дка. – парк, парк около езерото
  2. ЦДГ, Старозагорски мин. бани  – 3,3 дка.
  3. ДСХ, Старозагорски мин. бани – 2,8 дка.
  4. Ново село – 5 дка. – парк, кметство
  5. Пряпорец – 3 дка. – кметство, център, парк
  6. Борилово – 6 дка. – парк, кметство
  7. Змейово – 3 дка. – кметство, читалище
  8. Люляк – 5 дка. – парк, кметство
  9. Колена – 5 дка. – парк, кметство
  10. Хрищени – 14 дка. – кметство, център, парк
  11. ОДЗ – 3,3 дка.
  12.  Дълбоки – 3 дка. – парк, кметство
  13.  Оряховица – 8 дка. – парк, кметство
  14.  Братя Кунчеви – 1 дка. – парк
  15.  Руманя – 4 дка. – кметство, център, читалище

 

          II-ри екип

 

  1. Самуилово – 10 дка. – парк, кметство, читалище
  2. Воденичарово – 10 дка. – паркове 2 бр., център
  3. Михайлово – 3 дка. – парк, кметство
  4. Борово – 10 дка. – парк, кметство
  5. Козаревец – 10 дка. – парк, кметство
  6. Ловец – 15 дка. – парк, кметство
  7. Калояновец – 10 дка. – парк
  8. Арнаутито – 2 дка. – кметство, читалище
  9. Християново – 8 дка. – парк, парк-кметство, център
  10.  Памукчии – 14 дка. – парк, кметство
  11.  Бъдеще – 5 дка. – парк, кметство
  12.  Загоре – 2 дка. – парк, кметство
  13.  Стрелец – 10 дка. – парк, кметство
  14.  Петрово – 15 дка. – парк, парк-център
  15.  Маджерито – 5 дка. – парк, кметство
  16.  Еленино – 3 дка. – парк, кметство

 

ПОНЕДЕЛНИК, 29.08.2016 г.

От 8.30 часа

 

          I-ви екип

 

  1. Калитиново – 5 дка. – парк
  2. Преславен – 5 дка. – парк, кметство
  3. Могила – 8 дка. – парк, кметство
  4. Малко кадиево – 4 дка. – парк, кметство, читалище
  5. Горно Ботево – 5 дка. – парк, кметство
  6. Плоска могила – 3 дка. – парк, кметство
  7. Пшеничево – 3 дка. – парк
  8. Хан Аспарухово – 6 дка. – парк, център
  9. ЦДГ, с. Хан Аспарухово – 0,7 дка.
  10. Подслон – 10 дка. – паркове
  11.  Бенковски – 4 дка. – кметство, читалище и алеи

 

II-ри екип

  

  1. Яворово – 8 дка. – парк
  2. Ракитница – 20 дка. – парк, парк-център, кметство
  3. Богомилово –  1 дка. – парк
  4. Малка Верея – 4 дка. – парк, кметство
  5. Лясково – 2 дка. – парк
  6. ДВХПР, с. Лясково – 2 дка.
  7. Кирилово – 2 дка. – парк
  8. Елхово – 1 дка. – кметство
  9. Сладък кладенец – 3 дка. – кметство, център, парк
  10. Пъстрово – 15 дка. – кметство, център, парк
  11.  Лозен – 1 дка. – парк
  12.  Казанка – 2 дка. – парк, кметство
  13.  Остра могила – 2 дка. – парк

 

 

Забележка: 1. Обработката на тревните площи в града ще се извършва едновременно от 3 екипа.

2. Обработката на тревните площи в детските и социалните заведения в града се извършва едновременно от два екипа.

3. Обработката на тревните площи в селата ще се извърши от два екипа

4. Община Стара Загора си запазва правото за промени в графика при наличие на неподходящи климатични условия, за което ще бъде подадена своевременно информация на сайта на общината.

Допълнителна информация:

1. Със заповед № 10-00-706/18.04.2016г. на Кмета на община Стара Загора са определени длъжностни лица, които да следят за изпълнението на дейностите и да присъстват при извършването и приемането на работата за съответните обекти.

2. Копие от сключения договор с фирмата изпълнител, графика за обработка и информация за препарата, с който ще се извършва обработката са изпратени за информация и контрол до РЗИ Стара Загора.

3. Създадена е организация за окосяване на площите, подлежащи на обработка от съответните АБ, Звено „Озеленяване“ и директорите на съответните детски и социални заведения.
#


сподели ме


echo
Copyright © 2020 Стара Загора днес. Всички права запазени. ЗА КОНТАКТИ: E-mail: epdobreva@abv.bg Собственик и издател: "Ерима Трейд" ЕООД, Евгения Добрева.
Powered by уеб дизайн