Два екипа от Стара Загора участват тази година в престижното „Premium rally“

STZAGORA.NET
*
За втора поредна година има старозагорско участие в престижното „Premium rally“. Участие от Стара Загора в него ще вземе Янко Янков със сина си Георги Янков. Миналата година от над 20 отбора той успя да влезе в десятката. И тази година двамата старозагорци ще участват с „Шевролет Камаро супер спорт“ – 6,2 л, V8 двигател с близо 500 конски сили.

Вторият отбор от Стара Загора е в състав Аделин Донев – собственик на „Стара Загора Проект“ и Пейчо Киров – бивш рали състезател. Те ще управляват последен модел „Мерцедес S 63 AMG“.

Тази година състезанието е от 35 отбора от цяла България и ще бъде един малък парад на луксозни и бързи коли, като „Порше Турбо S“, „Бентли“, „Ламборджини“, „Нисан GT-R“, „Ферари 599“, „Ферари 458“, „Ауди RS6“ и други спортни автомобили.

В състезанието, което се провежда за четвърта поредна година, ще вземат участие и братя Диневи, тунинг майсторът на скъпи коли Бат Чаво и много други известни личности от България. Състезанието ще започне в петък, 10 юни, от яхтеното пристанище „Марина Диневи“ на Свети Влас, ще мине през Банско, писта Серес в Гърция и ще завърши пред хотел „Маринела“ в София. Участниците ще бъдат съпровождани и оценявани от европейските и балкански рали шампиони Владимир и Димитър Илиеви.

„Миналата година нямах опит в такива състезания и успях да вляза в десятката, тази година петицата ще е моята цел, надявам се да я постигна“ – каза преди ралито Янко Янков.

#

бутони към социални мрежи


echo
Copyright © 2026 Стара Загора. Всички права запазени. ЗА КОНТАКТИ: E-mail: awers@abv.bg
Powered by LinkBuilding.bg