„Берое“ изпусна „Славия“ в края на мача под Аязмото

*
„Берое“ не успя да победи „Славия“ в мач от XXXI кръг на „А“ група. „Зелените“ водиха до самия край на мача, но допуснаха изравняване. Георги Божилов бе точен за „зелените“ в 21-та минута след майсторска атака на Том и прекрасна асистенция на Станислав Костов. В 89-та минута Борислав Балджийски изравни за „белите“. Ивелин Илиев дебютира с фланелката на „Берое“ в мач от „А“ група 10 минути преди края на мача. В последните 4 минути на срещата и Ивайло Ангелов записа своите първи игрови минути в елита.

ИЗХОДНА ПОЗИЦИЯ

Срещата бе битка между третия в класирането „Берое“ с актив от 43 точки и четвъртия „Славия“, които имаха четири по-малко – 39.

СЪСТАВИТЕ

Поради различни причини – наказания и контузии – цели 5 футболисти на „Берое“ нямаше как да вземат участие в мача. Това наложи Пламен Липенски да прекрои отбраната, пращайки Георги Динков по левия фланг, а Зафиров и Василев в средата. Станислав Костов започна по лявото крило, Георги Божилов зад нападателя, а Атанас Зехиров в дясно. Напред като титуляр излезе Исмаил Иса.

ФУТБОЛ ЗА ПРИЯТЕЛСТВОТО

Детската формация на „Берое“ родени 2002 година ще представлява България в международния турнир „Футбол за приятелство“, който е под егидата на Франц Бекенбауер. От 26 до 28 май ще премерят сили с отбори на „Уест Хем“, „Атлетико“ (Мадрид) и „Бока Хуниорс“ в Милано и ще изгледат тазгодишния финал на Шампионската лига. Преди мача децата от отбора на Атанас Рибарски вързаха на всички футболисти гривнички като символ на социалната инициатива за приятелство, която представлява турнира.

ДВЕ НЕОТСЪДЕНИ ДУЗПИ ДО 20-та МИНУТА

В 3-та минута Атанас Зехиров изпълни пряк свободен удар от 22 метра, но топката срещна стената от играчи.

Минута след това Исмаил Иса проби отляво, но бранител в черен спортен екип успя да блокира нападателя, преди той да центрира топката в наказателното поле.

В 6-та минута Том проби отлично по левия фланг, навързвайки цели четирима играчи на „Славия“ след себе си и последва центриране в наказателното поле, при което играч на гостите игра с ръка, но главният рефер Ивайло Стоянов подмина ситуацията.

Исмаил Иса получи топката на скорост пред наказателното поле на гостите в 8-та минута и направи опит да потърси останалия непокрит Станислав Костов, но играч на „Славия“ изчисти в ъглов удар.

В 19-та минута Георги Божилов открадна топката в половината на „Славия“, нахлу в наказателното поле и стреля отблизо, а Стефан Велковски игра с ръка, но арбитърът Ивайло Стоянов отново подмина ситуацията.

ПРЕКРАСНА АТАКА И ГОЛ НА БОЖИЛОВ

Попадение като по учебник вкараха „беройци“ в 21-та минута. Изключително креативният днес Том навърза цели трима бранители след себе си, след което се освободи от кълбото, подавайки го към Станислав Костов. „Деветката“ не задържа топката дълго и я предостави на оставения непокрит Георги Божилов, който с техничен удар изпрати кълбото в мрежата на Георги Петков за 1:0.

В 32-та минута Борислав Балджийски стреля от пряк свободен удар, заложен на 23 метра, но бе крайно неточен.

Том центрира от пряк свободен удар, заложен на 25 метра диагонално от вратата в 35-та минута, а Георги Божилов бе над всички, за да засече топката с глава, но Георги Петков спаси.

Три минути след това Венцислав Василев засече с глава центрирана в наказателното поле топка, но Георги Петков успя да избие.

В последната минута на първата част от грешка на Владимир Зафиров в половината на „Берое“ се възползва Ивайло Димитров, който излезе очи в очи срещу Благой Макенджиев, но Зафиров бързо се върна в малкото наказателно поле и заедно със своя съотборник Венцислав Василев предотврати опасността, поправяйки допуснатата неточност в първоначалното отиграване на топката.

СЛЕД ПОЧИВКАТА

Няколко секунди след подновяването на играта Атанас Зехиров центрира топката, която бе продължена с глава от Георги Божилов към Исмаил Иса, а последният също игра с глава, но кълбото премина на сантиметри встрани от целта.

В 51-та минута Том проби от дясно и центрира в малкото наказателно поле, но Георги Петков улови без проблеми.

Минута след това Емин Ахмед центрира в наказателното поле, но топката бе прекалено висока и напуска пределите на терена в аут.

В 63-та минута Георги Динков проби отлично по левия фланг и навлезе в наказателното поле, но последвалият удар от негова страна бе блокиран в ъглов удар.

В 84-та минута Абуд Омар центрира в наказателното поле на „Берое“, където Калоян Кръстев же добре пласиран, за да засече топката с глава, но я изпрати покрай целта.

ИЗРАВНЯВАНЕ В КРАЯ

В 89-та минута Борислав Балджийски изравни, след като засече с глава центрирана в малкото наказателно поле топка.

СЛЕДВАЩИЯТ МАЧ

В следващият кръг, на 6 май, петък, от 15:30 часа „Берое“ гостува на „Черно море“ във Варна.