“Берое” победи “Хасково” с 3:2 в контролна среща

„Берое“ победи с 3:2 „Хасково“ в контрола, играна на ст. „Локомотив“ в Стара Загора днес. Аласан Н’Диайе откри в 11-та минута, бившият играч на „Берое“ Емил Ангелов изравни от дузпа в 19-та минута. Крис Гади обаче изведе беройци отново напред две минути по-късно. След почивката Венцислав Христов покачи на 3:1 в 56-та минута. Джихат Кямил оформи крайното 3:2.

„Хасково“ получиха право да изпълнят пряк свободен удар, заложен на дъгата на наказателното поле в самото начало на двубоя, но изстрелът премина над целта.

Клубният сайт beroe.bg проследи подробно развоя на срещата:

В 6-та минута Димо Бакалов бе изведен хитро зад защитата на гостите и стреля, останал сам срещу стража на „Хасково“, топката се отби в гредата, но попадна отново в краката на Бакалов, който от метър не успя да нацели опразнената врата и кълбото напусна в аут.

Пет минути след това Иво Иванов получи удобна топка по левия фланг на атаката и намери хитро Аласан Н’Диайе, който от границата на малкия пеналт прати топката в мрежата, вкарвайки своето първо попадение със зелената фланелка.

В 19-та минута Деян Лозев от гостите нахлу отляво в големия пеналт, но бе фаулиран от Аласан Н’Диайе и главният арбитър Иван Пенчев посочи точката за изпълнение на 11-метров наказателен удар. С изпълнението се нагърби бившият играч на „Берое“ Емил Ангелов, който технично прати кълбото в долния десен ъгъл на вратата – 1:1.

В ответната атака беройци получиха право да изпълнят пряк свободен удар, заложен на дъгата на наказателното поле. Салим Керкар стреля, но право в стената от играчи и кълбото попадна в Игор Джоман, който опита повторен удар, но отново срещна тялото на играч в червено. След кратко разбъркване Самир Аясс получи топката по левия фланг и стреля, но стражът Емил Данчев изчисти с върха на пръстите си, а кълбото се озова в краката на Крис Гади, който от непосредствена близост разстреля вратата на гостите – 2:1.

След половин час игра Димо Бакалов бе изведен отлично в коридор, но подвел си прекалено дълго топката, новото попълнение на зелено-белите не успя да нанесе добър удар към вратата, а кълбото срикошира в крак на защитник и напусна терена в ъглов удар.

Беройци започнаха гръмко и втората част, след като в 51-та минута Венцислав Христов покачи на 3:1. Десетката на „Берое“ получи кълбото по десния фланг и завърши атаката с техничен удар по земя в далечния ъгъл на Боян Пейков.

Пет минути по-късно отново той получи кълбото, този път по левия фланг, финтира няколко бранители в червено и стреля от ъгъла на големия пеналт, но топката не намери рамката на вратата.

В 60-та минута Салим Керкар центрира страхотно в наказателното поле където Станислав Костов обаче бе блокиран преди да успее да отправи удар.

Джихат Кямил имаше възможност в 63-та минута, когато проби отляво и центрира в наказателното поле, където негов съотборник засече с глава, но право в обсега на Иван Караджов, който улови.

В 73-та минута Елиаш отне топката в центъра на терена, премина двама играчи на „Хасково“ и изведе Венцислав Христов пред наказателното поле, но Боян Пейков внимаваше, излезе напред и в последния момент преди да фаулира Христов успя да избие топката. Тя попадна в Стефан Спировски, който стреля от далеч, но неточно.

Десет минути преди края на редовното време Станислав Костов направи прекрасен пробив през центъра на отбраната, разменяйки двойни подавания с Венцислав Христов и пробва центриране отново за Христов от малък ъгъл. Нападателят игра с глава, но при това положение си бе помогнал с ръка и извърши фаул в атака.

В 82-та минута гостите стигнаха до гол за 3:2. Топката бе изпратена отлично извеждащо към Джихат Кямил от „Хасково“ зад защитата на „Берое“. Останал очи в очи с Караджов, той го финтира и прати топката в мрежата за 3:2.

Последната опасност в мача дойде в 86-та минута, когато Венцислав Христов намери добре Пламен Тенев по десния фланг, той проби оттам и центрира за Христов, който стреля. Боян Пейков в първия момент изпусна топката, но след това я улови.

На 1 юли „Берое“ заминава на лагер в Тетевен, а на 2 юли е следващата проверка – срещу „Монтана“.

„Берое“ (Стара Загора) – „Хасково 2009″ (Хасково) 3:1

Голмайстори: 1:0 Аласан Н’Дайе 11′, 1:1 Емил Ангелов 19′(д), 2:1 Крис Гади 21′, 3:1 Венцислав Христов 56′, 3:2 Джихат Кямил 82′

„Берое“ (I полувреме): 12. Иван Караджов – 18. Атанас Зехиров, 6. Иво Иванов, 4. Аласан Н’Диайе, 28. Веселин Пенев – 27. Игор Джоман, 70. Георги Костадинов – 91. Крис Гади, 8. Самир Аясс, 17. Салим Керкар – 88. Димо Бакалов;

„Берое“ (II полувреме): 12. Иван Караджов – 7. Пламен Тенев, 2. Илия Мунин, 5. Танко Дяков, 15. Георги Динков – 21. Елиаш да Силва, 92. Стефан Спировски – 9. Станислав Костов, 8. Самир Аясс, 17. Салим Керкар – 10. Венцислав Христов; старши треньор: Петър Хубчев

„Хасково 2009″: Емил Данчев, Костадин Личев, Петър Альошев, Николай Димитров, Атанас Кръстев, Мартин Райнов, Васил Велев, Владислав Узунов, Емил Ангелов, Вълчан Чанев, Деян Лозев (Боян Пейков, Кирчо Крумов, Бейсим Бейсим, Иван Скарлев, Милен Тодоров, Митко Плахов, Джихат Кямил, Галин Димов, Недялко Хубенов, Димитър Алексиев, Мариус Найденов); старши треньор: Димчо Ненов

Жълти картони: Димо Бакалов (42′ – разкарване на топката) ["Берое"]; Костадин Ничев (38′ – груб фаул) ["Хасково 2009"]
Стадион: „Локомотив“, Стара Загора