“Берое” се справи с лекота с “Любимец” – 4:1 под Аязмото

„Берое“ победи с 4:1 „Любимец“ в мач от XXXVIII кръг на „А“ група. Заралии бяха по-добрият отбор на терена в целия мач и усилията им бяха подплатени с голове на Георги Андонов на два пъти, Жуниор Мапуку и Стефан Спировски. За гостите точен бе Георги Вълчев.

Срещата започна в по-спокойно темпо и в първите десетина минути и двата отбора не се престрашаваха да създадават опасности пред двете врати. Това се промени в хода на първото полувреме когато „Берое“ овладя инициативата и притежанието на топката и резултатът последва.

В 8-та минута Никола Яначков центрира от пряк свободен удар на 25 метра от вратата на „Берое“, но Благой Макенджиев се извиси над всички и улавя.

Пет минути след това след изпълнение на ъглов удар вляво от вратата на Радослав Рашков топката попадна в Стефан Спировски, който стреля от 20 метра, но кълбото срещна тялото на бранител в бял спортен екип.

Отново Спировски стреля в 19-та минута от 20 метра, но топката премина на метър вдясно от вратата на „Любимец“.

„Берое“ излезе напред в резултата в 22-та минута когато Самир Аясс овладя топката пред наказателното поле и пусна към капитана Георги Андонов, който с плътен изстрел в долния ляв ъгъл откри резултата.

В 28-та минута Жуниор Мапуку центрира отдясно, но право в ръцете на Радослав Рашков.

В същата минута Стефан Спировски центрира в наказателното поле, като кълбото прехвърли всички играчи в пеналта, включително и стража Рашков, който обаче изчисти с крак в ъглов удар.

Първата по-сериозна опасност за гостите дойде в 35-та минута, когато Георги Вълчев стреля по земя от 24 метра, но кълбото премина встрани от рамката на вратата.

Две минути по-късно Салим Керкар центрира от ъглов удар вдясно от вратата на „Любимец“, но Радослав Рашков боксира.

В 38-та минута Салим Керкар проби от ляво и пусна пас, успореден на голлинията, към Георги Аднонов, който засече от непосредствена близост, но топката не намери целта.

Минута по-късно Майкъл Тевия центрира, но топката попадна право в ръцете на Благой Макенджиев.

В 40-та минута след отличен удар на Георги Андонов от пряк свободен удар, заложен на 23 метра диагонално от вратата, Радослав Рашков прояви добър рефлекс и изби.

Салим Керкар нахлу отляво в наказателното поле в 45-та минута и премина между двама бранители в бяло преди да центрира към Георги Андонов, който засече с глава, но защитник на гостите изчисти от голлинията.

В добавеното време на първата част Георги Андонов предостави кълбото на Жуниор Мапуку, който стреля от границата на наказателното поле в далечния ъгъл на Радослав Рашков, за да покачи на 2:0.

След почивката резултатът стана 3:0 за „Берое“. В 55-та минута Стефан Спировски подаде към Самир Аясс, който пусна пас вляво, предназначен за Георги Андонов. Капитанът стреля от границата на наказателното поле, топката рикошира в Емил Грозев и влезе във вратата на Рашков за трети път.

В 66-та минтуа Стефан Спировски стреля от пряк свободен удар, но топката срещна тялото на стража на „Любимец“.

Седем минути по-късно Пламен Тенев центрира отдясно, като топката премина през куп от играчи и попадна директно в Жуниор Мапуку, който без подготовка стреля от точката за изпълнение на 11-метров наказателен удар, но Рашков съумя да изчисти.

Четвъртият гол за „Берое“ падна в 74-та минута, когато Стефан Спировски изпълни по перфектен начин пряк свободен удар на 25 метра от вратата и прати безкомпромисно кълбото в рамката за 4:0 за „Берое“.

В 77-та минута Георги Костадинов върна топката към двойката централни защитници на „Берое“, които бяха изпреварени от Георги Вълчев, който напредна и залъга пресрещащия го Благой Макенджиев и с удар по земя върна едно попадение.

В 82-та минута Пламен Тенев получи топката по дясното крило и потърси с пас, успореден на голлинията, Станислав Костов, но нападателят бе хванат в крачка и топката рикошира в крака му и стражът на „Любимец“ улови безпроблемно.

Три минути по-късно Виктор Митев стреля от далечна дистанция, но право в обсега на Макенджиев.

В 88-та минута Георги Андонов засече центрирана топка от Георги Динков, но кълбото не намери целта.

Следващият мач на „Берое“ е на 12 май, понеделник, от 18 часа в Гоце Делчев срещу местния „Пирин“.

„Берое“ (Стара Загора) – „Любимец 2007″ (Любимец) 4:1

Голмайстори: 1:0 Георги Андонов 22?, 2:0 Жуниор Мапуку 45?+1?, 3:0 Георги Андонов 55?, 4:0 Стефан Спировски 74?, 4:1 Георги Вълчев 77?

„Берое“ (Стара Загора): 22. Благой Макенджиев – 2. Илия Мунин (46′ – 19. Пламен Тенев), 21. Елиаш, 3. Владимир Зафиров, 15. Георги Динков – 70. Георги Костадинов, 92. Стефан Спировски – 7. Георги Андонов (к), 8. Самир Аясс (76′ – 6. Венцислав Иванов), 17. Салим Керкар (73′ – 9. Станислав Костов) – 30. Жуниор Мапуку; неизползвани резерви: 12. Иван Караджов, 14. Игнат Дишлиев, 28. Веселин Пенев, 27. Игор Джоман; старши треньор: Петър Хубчев

„Любимец 2007″ (Любимец): 12. Радослав Рашков, 77. Николай Колев, 3. Емил Грозев (65′ – 5. Неманя Иванов), 14. Георги Радев, 11. Виктор Митев, 13. Никола Яначков, 7. Георги Вълчев, 8. Майкъл Тевия (к) (76′ – 15. Емил Аргиров), 10. Георги Стефанов (58′ – 28. Милен Кикарин), 19. Албин Одза, 9. Стефан Христов; неизползвани резерви: 1. Здравко Чавдаров, 17. Иван Вълчанов, 4. Петър Петров; старши треньор: Войн Войнов

Жълти картони: Самир Аясс (43′ – груб фаул), Пламен Тенев (69′ – груб фаул), Венцислав Иванов (88′ – груб фаул) ["Берое"]; Георги Радев (65′ – груб фаул), Албин Одза (70′ – груб фаул) ["Любимец"]

Главен съдия: Мартин Александров (София)
Асистент съдии: Мартин Маргаритов (Пловдив), Николай Ангелов (Самоков)
Допълнителни асистент съдии: Георги Кабаков (Пловдив), Боян Славков (Пловдив)
Четвърти съдия: Ивайло Атанасов (Велико Търново)
Дежурен делегат: Васил Василев (София)
Съдийски наблюдател: Йордан Иванов (София)