“Берое” завърши наравно 0:0 с „Мерани“ (Мартвили, Грузия) на лагера в Алания

STZAGORA.NET

“Берое“ завърши днес наравно 0:0 с „Мерани“ (Мартвили, Грузия) в първата си контрола на турска земя. Мачът се игра при много добри условия и слънчето време в комплекса „Голд сити“ край Алания. През второто полувреме в игра влезе и Салим Керкар, който ще премине пробен период в тима от Стара Загора. С играта си той остави първоначално добро впечатление. Мачът бе предаван на живо от beroe.tv в официалният сайт на клуба.

Грузинският тим показа типичната за тамошния футбол доста груба игра, с множество нарушения. Мачът бе белязан и с два червени картона за „Мерани“. Изгонените футболисти обаче биваха заменени от техни съотборници, за да се доиграе срещата с пълни единадесеторки.

В 5-та минута Георги Андонов пусна топката към Мартин Райнов, който изведе с дълъг пас в дясно по атаката Станислав Костов. Новото попълнение на старозагорци навлезе в наказателното поле и стреля от 15 метра, но стражът на Мерани спаси. Четири минути по-късно Николай Чипев стреля от пряк свободен удар от 25 метра, но право в стената.

В 12-та минута Георги Андонов от 22 метра от пряк свободен удар, топката премина на сантиметри от десният страничен стълб.

Три минути след това Веселин Пенев и Игор Джоман направиха двойно подаване. Левият краен бранител центрира отляво, Мамаладзе игра на сигурно и боксира в корнер. След изпълнението на статичното положение от страна на Спировски, Иво Иванов засече на първа греда, но в аут.

В 18-та минута Игор Джоман стреля от 28 метра по земя, но встрани от целта. Последваха минути с повече владение на топката от страна на „Берое“, но без опасни завършващи удари.

В 34-та минута Бенашвили изпълни пряк свободен удар от 25 метра, след рикошет в стената топката обаче напусна очертанията на терена в корнер. Георги Андонов стреля от 23 метра по земя в 40-та минута, топката премина на два метра от левият страничен стълб в аут.

В самия край на първото полувреме Алекси Бенашвили получи директен червен картон за груб фаул последван от реплика. Въпреки червения картон негов съотборник зае мястото му на терена и играта продължи с 11 на 11 в двата отбора.

След почивката, в 48-та минута, Стефан Спировски стреля силно от 27 метра, но Мамаладзе успя да боксира.

Игамая бе изведен в наказателното поле в 55-та минута, но Благой Макенджиев успя да избие в корнер.

В 57-та минута Венцислав Христов пресече подаване пред наказателното поле на Мерани и стреля от 18 метра, но на метър над вратата.

Грузинците получиха и втори червен картон в 63-та минута, когато Пониава извърши втори груб фаул и получи втори жълт картон. И той бе заменен от свой съотборник, за да се доиграе мача при пълни състави.

След шут на Атанас Зехиров минута по-късно топката излезе в аут. Веселин Пенев центрира от фаул в наказателното поле в 68-та минута, Мамаладзе обаче се извиси над всички и улови.

В 71-та минута беройци организираха многоходова атака, която премина през Венцислав Христов, Атанас Зехиров, Станислав Костов и Салим Керкар. Последният пробва удар от 13 метра, но след рикошет топката напусна в корнер. Керкар центрира в наказателното поле, където Станислав Костов стреля с глава, но кълбото срещна гредата.

Десет минути преди края на редовното време Венцислав Христов открадна една топка пред наказателното поле и комбинира с Елиаш. Бразилецът намери Христов в наказателното поле, който стреля по земя право в ръцете на вратаря, но се оказа, че е бил в положение на засада.

В 87-та минута Шулая получи топката в наказателното поле, пробва удар от малък ъгъл, но кълбото излезе в аут.

Следващата проверка на „Берое“ в Турция ще е идната събота.

„Берое“ (Стара Загора) – „Мерани“ (Мартвили, Грузия) 0:0

„Берое“ (Стара Загора): 22. Благой Макенджиев – 2. Илия Мунин, 6. Иво Иванов (50′ – 15. Георги Динков), 5. Борислав Стойчев (50′ – 3. Владимир Зафиров), 28. Веселин Пенев (86′ – 14. Игнат Дишлиев) – 27. Игор Джоман (50′ – 18. Атанас Зехиров), 13. Николай Чипев (50′ – 70. Георги Костадинов) – 19. Мартин Райнов (50′ – 29. Салим Керкар), 92. Стефан Спировски (50′ – 8. Самир Аясс), 9. Станислав Костов (73′ – 21. Елиаш) – 7. Георги Андонов (к) (50′ – 10. Венцислав Христов); старши треньор: Петър Хубчев

„Мерани“ (Мартвили, Грузия): 29. Зураб Мамаладзе, 4. Йобашвили, 24. Габуниа, 23. Кичи Мелиава, 8. Шота Бабунашвили, 14. Бета Кубуа, 7. Папуна Пониава, 20. Владимер Йоюуа, 19. Алекси Бенашвили, 10. Лаша Кучукидзе, 18. Гага Кчхетиани (Гиорги Бегашвили, Игамайа, Леван Гегечкори, Гегиа, Бека Циколия, Имеда Ашортия, Акаки Шулая, Деканоидзе, Барбакадзе); старши треньор: Зураб Йонанидзе

Жълти картони: Иво Иванов (19′ – задържане на противников състезател) ["Берое"]; Йобашвили (12′ – груб фаул), Пониава (28′ – груб фаул), Пониава (63′ – груб фаул), Бека Циколия (65′ – груб фаул) ["Мерани"]

Червени картони: Алекси Бенашвили (43′ – реплика), Пониава (63′ – втори жълт картон) ["Мерани"]

Стадион: комплекс „Голд Сити“, Алания, Турция