Областният управител върна за ново обсъждане решение на ОбС
- четвъртък, октомври 10, 2013, 13:30
- България
- Добавете коментар
STZAGORA.NET
Областният управител Живка Аладжова върна Решение №895/26.09.2013 на Общински съвет – Стара Загора за ново обсъждане. Това сочи Заповед на Областния управител № АК-01-ЗД-386/9.10.2013. Решението касае учредяване за срок от 5 години на безвъзмездно право на ползване върху имот публична общинска собственост за сдружението с нестопанска цел „Екстрийм клуб – Стара Загора”. Решението задължава сдружението да изгради нови съоръжения към вече съществуващи.
Общинският съвет приема Решението в противоречие с разпоредба от Закона за физическото възпитание и спорта – чл. 50 а, ал. 1, според който спортните обекти – публична общинска собственост, могат да бъдат отдавани под наем при условията на чл.14, ал.7 от Закона за общинската собственост, а именно след провеждане на публичен търг и публично оповестен конкурс.
Върнатият акт на Общински съвет е въз основа на осъществявания от Областния управител контрол върху актовете на общинските съвети в област Стара Загора. Местният законодателен орган в 14-дневен срок трябва отново да обсъди върнатото решение.
#










