С 10 на терена “Берое” не се даде на “Левски” насред София – 0:0

BEROE.BG

Отборите на “Берое” и “Левски” не се победиха в предпоследна среща от 4-и кръг на “А” професионална футболна група, играна в неделя на стадион “Георги Аспарухов” в София. Близо час “заралии” играха с човек по-малко след грешно отсъждане на главния арбитър, който прецени, че Пламен Крумов е играл с ръка при ситуацията, при която бранителят пое топката на гърди. Дебют със зелената фланелка направиха и новите попълнения Костадин Стоянов и Евандро Ронкато, като първият влезе като резерва в 71-ата минута на мястото на Веселин Пенев, а бразилецът започна като титуляр, но не успя да се отличи и бе заменен в 58-ата минута от Иван Горанов. Двата отбора изиграха динамично първо полувреме, изпълнено с множество положения пред двете врати. През второто “Берое” имаше няколко опасни положения, но не успя да отбележи гол. Стабилна група фенове от Стара Загора подкрепи любимците си днес.

Домакините от София започнаха по-силно срещата, като още в 4-ата минута успяха да отправят първия си по-силен удар. Гари Родригес проби от ляво, преодолявайки Пламен Крумов, след което навлезе в наказателното поле и след като се освободи и от Борислав Стойчев, стреля, но топката бе отразена от Иван Караджов в ъглов удар.

Пет минути по-късно Гари Родригес получи топката зад защитата на “Берое”, овладя топката и стреля силно от 8 метра, но десният страничен стълб на вратата, пазена от Иван Караджов, спаси “старозагорци”.

В 12-ата минута Нуно Пинто центрира топката към Стефан Велев, който стреля с глава от границата на малкия пеналт, но слабо и неточно.

Секунди по-късно Кевин Бру стреля от 20 метра, но встрани от целта.

Първите възможности за “беройци” се откриха едва след 18 минути игра. Първо Венцислав Христов преодоля Станислав Ангелов на границата на наказателното поле и стреля плътно от там, но Пламен Илиев изби в корнер, а секунди по-късно Амир Саюд се освободи от Димитър Везалов и останал очи в очи със стража на “Левски” стреля, но право в него.

Пет минути по-късно Цветан Генков проби по центъра на атаката и притесняван от Веселин Пенев се свлече на земята, претендирайки за 11-метров наказателен удар, но такъв нямаше и главният арбитър Георги Кабаков остави играта да продължи.

Минута след това новопривлеченият бразилец Евандро Ронкато центрира извеждащо отдясно към Амир Саюд, но топката бе твърде бърза за алжиреца, който не успя да играе с излизащото в аут кълбо.

В 29-ата минута Владимир Гаджев стреля от далечна дистанция, но право в ръцете на Караджов.

Две минути по-късно Георги Андонов получи топката в центъра на терена, преодоля защитник на “Левски”, но притесняван от Владимир Гаджев реши да не шутира, а да продължи към Евандро Ронкато, който стреля от малък ъгъл от границата на наказателното поле, но ударът му не затрудни Пламен Илиев.

Вратата на Иван Караджов бе застрашена на два пъти в 33-ата минута. Първо Кристовао Рамос напредна и стреля от дъгата на наказателното поле, но защитник на “старозагорци” изби топката право в краката на Гари Родригес, чийто удар попадна в ръцете на Иван Караджов.

Четири минути по-късно Пламен Крумов пресече с гърди подаване на Кевин Бру към Гари Родригес, но според главният арбитър Георги Кабаков десният бек на “Берое” бе играл с ръка и получи втори жълт картон в срещата, оставяйки беройци с играч по-малко.

В продължението на първото полувреме Кевин Бру пусна към намиращия се на границата на наказателното поле Гари Родригес, който намери Кристовао Рамос. Португалецът стреля от 18 метра, но Иван Караджов се пласира добре и улови.

Четири минути след подновяването на играта Нуно Пинто стреля от около 25 метра, но стражът на “беройци” Караджов изби в ъглов удар.

Нуно Пинто проби отляво в 57-ата минута, но вместо да търси човек в наказателното поле, върна към Владимир Гаджев, който стреля от около 25 метра, но Иван Караджов улови безпроблемно след рикошет в крака на Георги Андонов.

Шест минути по-късно Кевин Бру центрира от фаул в ляво от наказателното поле на гостите, но куп от играчи се разминаха с топката и тя излезе в аут.

В 65-ата минута Кристовао Рамос центрира меко към Цветан Генков, който засече с глава, но твърде слабият удар не успя да застраши вратата на Иван Караджов.

Седем минути по-късно Давид Каядо стреля от около 25 метра, но топката срещна десния страничен стълб на вратата, пазена от Пламен Илиев. Тя попадна във Венцислав Христов, но и неговият удар не успя да се озове в целта.

В 75-ата минута след контраакция от страна на “беройци” Венцислав Христов получи топката от Георги Андонов. Първият стреля между двама защитници на “Левски”, но не намери целта.

Четири минути преди изтичането на редовното време Антонио Вутов изведе хитро Гари Родригес зад защитата на “старозагорци”, но ударът на холандеца бе избит с крак от Иван Караджов.

В 89-ата минута Дъстли Мюлдер стреля от границата на наказателното поле. Топката рикошира в Георги Андонов, прехвърляйки стража на “Берое” Иван Караджов, но и този път невероятния рефлекс на вратаря не му изневери и той изчисти кълбото в ъглов удар.

В четириминутното продължение на срещата двата отбора не предложиха повече голови положения пред двете врати и се разделиха при нулево равенство.

Следващата седмица “Берое” приема “Черно море” в понеделник, 19-и август, от 21:00 часа.