“Берое” победи “Литекс” като гост в мач от първенството

STZAGORA.NET

“Берое” продължи със силните си изяви в първенството, като продължава да има само една загуба от началото на пролетния дял. Днес “заралии” победиха с 2:1 “Литекс” в Ловеч, съобщи официалният сайт на клуба www.beroe.bg. Амир Саюд откри за “Берое” в 41-ата минута от дузпа, а Исмаил Иса вкара за домакините малко след началото на второто полувреме също от дузпа. В продължението на мача Дончо Атанасов наказа домакините директно от пряк свободен удар.

Хронологията на срещата бе следната:

Във 2-ата минута Джери Ситое открадна топката и подаде на Саюд. Алжирецът изведе сам срещу вратаря на границата на наказателното поле Ситое, но след съприкосновение с Васил Божиков топката му бе отнета. Исмаил Иса проби отдясно в 9-ата минута, центрира към Ваюши, но Мартин Райнов го изпреварва и изчисти в корнер. След изпълнението му Ваюши Ванжер засече с глава, но в аут. Минута по-късно топката бе центрирана в наказателното поле от пряк свободен удар. Дончо Атанасов засече с глава, но топката мина над вратата. В 7-ата минута Георги Динков загуби топката и тя попадна в Момчил Цветанов, който стреля по посока на вратата, но на метър над рамката. Исмаил Иса проби отдясно в 9-ата минута, центрира към Ваюши, но Мартин Райнов го изпреварва и изчисти в корнер. След изпълнението му Ваюши Ванжер засече с глава, но в аут. В 11-ата минута Момчил Цветанов стреля от наказателното поле към долния ляв ъгъл на вратата на Иван Караджов, но стражът улови.

В 23-ата минута Мартин Райнов изведе Джери Ситое отдясно. Нападателят от Мозамбик навлезе в наказателното поле и стреля с диагонален удар, но топката се оплете във външната страна на мрежата. Добра атака организира “Берое” в 33-ата минута. Борислав Стойчев пресече топката в половината на “Берое” и подаде за Иван Горанов, който напредна добре и центрира, но Джери Ситое не успя да засече за малко топката с глава. В 41-ата минута Дончо Атанасов тръгна по левия фланг и изведе Саюд, който премина през Страхил Попов, финтира играч на “Литекс” и бе съборен от Илия Миланов. Реферът отсъди дузпа. Зад топката застана Амир Саюд, който стреля в долния ляв ъгъл на вратата, пазена от Илко Пиргов, който скочи към верния ъгъл, но топката летеше неспасяемо към вратата за 0:1. Веднага след почивката реферът отсъди дузпа за “Литекс”. Исмаил Иса навлезе в наказателното поле и се сблъска с Иван Караджов и Зафиров. Реферът отсъди дузпа. Зад топката застана Исмаил Иса, който се разписа, пращайки топката в долния десен ъгъл на Иван Караджов. В 54-ата минута Армандо Ваюши получи топката по левия фланг, центрира към Кирил Десподов, който бе непокрит в наказателното поле и стреля, но на сантиметри над рамката. Игор Джоман навлезе в половината на “Литекс” в 65-ата минута и подаде към Педро Еуженио, който центрира отдясно на точката за изпълнение на дузпа, където Давид Каядо, оставен непокрит, прати с глава топката на метър над вратата.

В 71-ата минута Ванжер стреля от 25-26 метра. Караджов изби обаче със сетни усилия в корнер. Три минути по-късно Педро Еуженио центрира остро от пряк свободен удар близо до тъчлинията. Дончо Атанасов засече с тяло и кълбото излезе в аут. В 76-ата минута Дончо Атанасов стреля от границата на наказателното поле – топката обаче мина далеч-далеч от целта. В 82-ата минута Исмаил Иса бе изведен сам срещу вратаря в коридор в наказателното поле и стреля. С крак Караджов изби. Ваюши навлезе в наказателното поле, но Динков изчисти в корнер. След изпълнението и при разбъркване в крайна сметка защитата овладя. В 84-ата минута Жуниор се измъкна сам през центъра на терена срещу Караджов и стреля, но слабо и покрай рамката. При ответната атака Джери Ситое се възползва от грешка в отбрана на домакините и се измъкна сам срещу Пиргов, пробва да го прехвърли, вратарят обаче успя избие, но отново в нападателя от Мозамбик, който обаче бе крайно неточен при добавката. В 88-ата минута с хубав пас Илия Миланов намери Жуниор, който центрира по земя за Исмаил Иса. Последният от границата на наказателното поле не намери целта. В двеминутното продължение Дончо Атанасов изпълни пряк свободен удар от малък ъгъл и прати топката в близкия ъгъл, като така изненадва Пиргов за 1:2.

Следващият мач на “Берое” е идната сряда, 15 май, от 17:30 часа срещу “Левски” във финала за купата на същия стадион. Вече са продадени почти всички билети от квотата на “Берое” за тази среща. Днес в Стара Загора бяха пласирани близо 2800 ценни хартийки за мача. Купата е наша!

“Литекс” (Ловеч) – “Берое” (Стара Загора) 1:2

Голмайстори: 0:1 Амир Саюд 41?(д), 1:1 Исмаил Иса 47?(д), 1:2 Дончо Атанасов 90?+2?

“Литекс” (Ловеч): 1. Илко Пиргов (к), 3. Антон Недялков, 4. Васил Божиков, 6. Едон Хасани, 7. Ванжер, 9. Исмаил Иса, 14. Армандо Ваюши, 15. Томи Костадинов (72? – 10. Жуниор), 16. Страхил Попов, 18. Илия Миланов, 27. Момчил Цветанов; неизползвани резерви: 30. Евегни Алаксандров, 2. Кирил Динчев, 5. Емил Грозев, 11. Кирил Десподов, 17. Георги Миланов, 20. Красимир Станоев; старши-треньор: Христо Стоичков

“Берое” (Стара Загора): 73. Иван Караджов – 77. Педро Еуженио, 5. Борислав Стойчев (46? – 3. Владимир Зафиров), 6. Иво Иванов, 15. Георги Динков – 19. Мартин Райнов, 27. Игор Джоман – 9. Иван Горанов, 71. Амир Саюд (49? – 10. Венцислав Христов (58? – 88. Давид Каядо)), 11. Дончо Атанасов (к) – 70. Джери Ситое; неизползвани резерви: 1. Теодор Скорчев, 2. Здравко Илиев, 18. Атанас Зехиров, 80. Емил Ангелов; старши-треньор: Петър Хубчев

Жълти картони: Илия Миланов (90?+1? – груб фаул) ["Литекс"]; Амир Саюд (34? – разкарване на топката), Иван Караджов (46? – груб фаул), Игор Джоман (77? – груб фаул) ["Берое"]

Главен съдия: Владимир Вълков (Пловдив)
Помощник-съдии: Мартин Маргаритов (Пловдив), Александър Атанасов (Варна)
Четвърти съдия: Драгомир Драганов (Варна)
Дежурен делегат: Николай Колев (Пловдив)
Съдийски наблюдател: Ичко Лочев (Велико Търново)