“Берое” с крехък, но заслужен и ценен аванс в 1/4 финала за Купата на България

Елио Мартинс стреля за 1:0.

“Берое” взе крехък, но напълно заслужен аванс в четвъртфинала от турнира за Купата на България по футбол, като победи с 1:0 “Пирин” (Гоце Делчев). Единственият гол в мача вкара Елио Мартинс в 25-ата минута. Португалецът даде заявка с играта си за титулярно място в отбора, след като създаде още редица голови опасности в мача.

В 12-ата минута Елио Мартинс стреля от дистанция. Топката обаче мина на два метра встрани от вратата.

Три минути по-късно отново Мартинс напредна добре по десния фланг и центрира в наказателното поле, където Георги Андонов и Венци Христов не се разбраха и пратиха топката в аут.

В 17-ата минита след центриране от корнер Елио Мартинс бе изпуснат непокрит на ъгъла на малкото наказателно поле, нагласи си топката и стреля, но Юсев излезе добре напред, скъси дистанцията и отби топката с тяло.

В 25-ата минута резултатът стана 1:0 за “Берое”. Елио Мартинс получи един пас назад на 24-25 метра фронтално на вратата и стреля страхотно, реализирайки за 1:0.

Голът в 25-тата минута.

Радост след чудесното попадение...

Пак Мартинс получи топката от Дончо Атанасов в 30-ата минута и стреля добре, но кълбото мина над вратата.

В 33-ата минута след центрирана топка за Венцислав Христов той пробва триков удар, но кълбото мина на метър встрани от рамката пазена от Юсев.

До почивката гостите се позатвориха и играта продължи да се води изцяло в тяхната половина.

След полувремето не се промени почти нищо в играта на терена, въпреки че гостите извършиха две смени.

В 48-ата минута Венцислав Христов напредна отляво и пусна по земя към дъгата пред наказателното поле за Георги Андонов, който обаче хитро пропусна за стоящия зад него непокрит Дончо Атанасов. Крилото стреля без подготовка изключително точно и силно, но Юсев прояви перфектна реакция.

Георги Андонов получи добър далечен извеждащ пас от Алберто Лоузейро в 63-ата минута и стреля от 15-16 метра, но топката мина на сантиметри над вратата.

Последваха минути на тотален териториален превес за беройци, но гостите бяха защитили добре вратата си и не поставяха много възможности пред беройци.

В 77-ата минута Елио Мартинс стреля много добре от дъгата пред наказателното поле при една отбита топка, но кълбото мина на метър встрани от вратата.

Така “Берое” взе крехка преднина преди гостуването в Гоце Делчев на 3 април в реванша. В събота “Берое” играе с “Етър” в Сливен в мач от News7 футболното първенство.

“Берое” (Стара Загора) – “Пирин” (Гоце Делчев) 1:0
Голмайстори: 1:0 Елио Мартинс 25′

“Берое” (Стара Загора): 73. Иван Караджов – 17. Пламен Крумов, 5. Борислав Стойчев, 3. Владимир Зафиров (от 60′ – к), 28. Веселин Пенев – 21. Елиаш Алвеш да Силва, 8. Алберто Лоузейро – 29. Елио Мартинс (86′ – 18. Атанас Зехиров), 7. Георги Андонов (76′ – 9. Иван Горанов), 11. Дончо Атанасов (к – до 59′) (60′ – 71. Амир Саюд) – 10. Венцислав Христов;
Неизползвани резерви: 1. Теодор Скорчев, 2. Здравко Илиев, 6. Иво Иванов, 27. Игор Джоман; старши-треньор: Петър Хубчев

“Пирин” (Гоце Делчев): 88. Ангел Юсев, 4. Атанас Дреновички, 5. Любомир Гуцев (до 46′ – к) (46′ – 22. Антон Киров (от 46′ – к)), 3. Димитър Пиргов, 6. Атанас Фиданин, 21. Васил Панайотов, 16. Свилен Щерев (46′ – 85. Петър Лазарев), 18. Румен Лапантов, 7. Албин Одза (69′ – 11. Виктор Шишков), 10. Веселин Марчев, 9. Борислав Хазуров;
Неизползвани резерви: 83. Абди Абдиков, 28. Георги Петров, 30. Иван Стоянов, 77. Марио Близнаков; старши-треньор: Тенчо Тенев

Жълти картони: Елиаш Алвеш да Силва (56′ – груб фаул), Пламен Крумов (67′ – груб фаул), Иван Горанов (90′+2′ – груб фаул) ["Берое"]; Свилен Щерев (45′ – груб фаул), Антон Киров (59′ – груб фаул), Петър Лазарев (65′ – реплика), Албин Одза (69′ – бавене на времето) ["Пирин"]

Главен съдия: Николай Йорданов (София)
Помощник-съдии: Веселин Мишев (София), Валентин Добрев (Сливен)
Четвърти съдия: Атанас Димитров (Сливен)