“Берое” отстъпи 1:0 на “Амкар” (Перм) в последната си контрола

“Берое” загуби с 0:1 последната си контролна среща от зимната подготовка. Заралии стояха по-добре на терена и създадоха доста голови положения, но не реализираха нито едно от тях. Символичните гости от “Амкар” (Перм) пък реализираха в 51-ата минута чрез Алекандър Каламейцев. Мачът се игра на кампуса на “Черноморец” гнездо на акули в бургаския квартал Сарафово.

Двата отбора си разделиха по едно полувреме, като през първото Берое диктуваше събитията на терена, а през втората част повечето опасности бяха дело на гостите от Перм.

Срещата започна равностойно, като топката се владееше главно в центъра на терена.

В 13-ата минута след добра атака от страна на заралии топката бе центрирана в наказателното поле за Педро Еуженио, но вратарят на “Амкар” (Перм) Нарубин излезе и изчисти.

Минута по-късно Дончо Атанасов пробва удар от 25-6 метра, но стражът на гостите бе отново на мястото си и изби в ъглов удар. При последвалото центриране Венци Христов засече с глава, но топката мина встрани от вратата.

В 17-ата минута Венци Христов намери добре Дончо Атанасов, който стреля, но топката отново бе изчистена в ъглов удар.

Пет минути по-късно Дончо Атанасов пусна извеждащ пас към Пламен Крумов, който центрира към Борислав Стойчев, но последният не успя да насочи топката към вратата.

В 25-ата минута Дончо Атанасов получи топката в средата на терена, след което напредна и пробва удар от дъгата на наказателното поле, но кълбото премина на метър вдясно от вратата.

Последваха минути на повече владеене на топката далеч от двете врати.

В 37-ата минута Георги Андонов пусна извеждащ пас към Венцислав Христов, който стреля с левия си крак, но топката срещна напречната греда на вратата, пазена от Нарубин.

Пет минути по-късно Георги Андонов стреля слабо от пряк свободен удар от 23-4 метра, но стражът на гостите изби.

До края на полувремето липсваха положения пред двете врати и двата тима се оттеглиха на почивки при нулев резултат.

Шест минути след подновяването на срещата резултатът бе открит от Александър Каламейцев. Благой Георгиев надпредна в средата на терена и пусна към Георги Пеев, който от своя страна центрира към Каламейцев, като руснакът отбеляза отблизо за 1:0.

В 53-ата минута Благой Георгиев подаде от пряк свободен удар по земя на сънародника си Георги Пеев, който пусна към Каноников. Последният пробва удар, но Борислав Стойчев изчиства, а при добавката Волков прати топката встрани от вратата.

Две минути по-късно Георги Пеев пробва удара си от дъгата на наказателното поле, но топката премина над вратата, пазена от Иван Караджов.

В 59-ата минута Педро Еуженио стреля слабо по земя и Герус улови без проблем.

Три минути по-късно Георги Андонов бе изведен добре отдясно и центрира по земя към Педро Еуженио, но португалецът бе изпреварен от Захари Сираков, който изчисти в ъглов удар.

В 76-ата минута Георги Андонов бе съборен в наказателното поле, но съдията не видя нарушение. Топката попадна в Педро Еуженио, който пробва удар от движение на ъгъла на наказателното поле, но право в ръцете на вратаря.

Пет минути преди изтичането на редовното време Дончо Атанасов стреля от пряк свободен удар от 25 метра фронтално на вратата. Топката бе насочена точно към горния десен ъгъл на вратата, но Роман Герус се справя и лови.

Берое (Стара Загора) – Амкар (Перм, Русия) 0:1
Голмайстори: 0:1 Алекандър Каламейцев 51′
Берое (Стара Загора): 33. Иван Караджов – 27. Пламен Крумов, 5. Борислав Стойчев, 3. Владимир Зафиров (до 81′ – к) (81′ – 6. Иво Иванов (от 81′ – к)), 28. Веселин Пенев (82′ – 15. Георги Динков) – 21. Елиаш Алвеш да Силва (85′ – 25. Пауло Жорже), 8. Алберто Лоузейро – 77. Педро Еуженио (81′ – 9. Иван Горанов), 7. Георги Андонов, 11. Дончо Атанасов – 20. Венцислав Христов; треньор: Левон Апкарян
Амкар (Перм, Русия): 42. Сергей Нарубин (46′ – 1. Роман Герус), 14. Захари Сираков, 23. Иван Черенчиков, 24. Алексей Попов, 5. Виталий Гришин, 19. Александър Каламейцев (63′ – 66. Артур Рябкобленко), 9. Благой Георгиев, 8. Сергей Волков, 99. Максим Кануников, 83. Игор Пикущак (46′ – 13. Митар Новакович), 7. Георги Пеев