“Берое” отстъпи на “Локомотив” Пловдив в днешната контрола под тепетата

“Берое” загуби с 2:1 от “Локомотив” (Пловдив) в контрола, играна на ст. “Пловдив” днес. Диего Фераресо бе точен в 19-та минута, Рангел Абушев покачи на 2:0 в 24-та. “Берое” стоя по-добре през второто полувреме, но вкара един гол, а негов автор беше Георги Андонов от дузпа.

В 11-та минута беройци организираха отлична контраатака. Алберто Лоузейро намери Здравко Илиев по десния фланг, който напредвн бързо и стреля към вратата, но Йордан Господинов спаси, а след това защитата се справи преди Венцислав Христов да стреля.

В 16-та минута топката бе центрира от корнер в дясно на Господинов. Топката е насочена добре, но Зафиров играе с ръка, съдията го вижда и отменя голът, който след това отбелязва Борислав Стойчев.

При първата си опасност по посока вратата на “Берое” домакините стигнаха за гол. Топката бе пусната извеждащо за Диего Фераресо. Здравко Илиев и Кирил Акалски подцениха ситуацията и Фераресо прехвърли вратаря за 1:0.

В 21-та минута Иван Горанов центрира от ляво към наказателното поле, където Венцислав Христов бе изпреварен от защитник. Топката попадна в Алберто Лоузейро, който стреля добре, но над вратата.

Резултатът стана 2:0 в 24-та минута когато Борислав Стойчев греши и позволи на Станислав Маламов да му отнеме топката. Маламов върна към Рангел Абушев, който с удар от границата на наказателното поле се разписа за 2:0.

В 29-та минута Иван Горанов центрира от корнер. Топката попадна във Венцислав Христов, който в първия момент не можа да стреля, а при втория опит прати топката встрани от вратата.

В 37-та минута Здравко Илиев пое много добре топката по десния фланг, намери Борислав Стойчев, който се опита да центрира, но топката се отби в защитник на Локомотив и попадна във Венцислав Христов. Той без подготовка пробва удар, но топката мина на сантиметри покрай вратата.

В 51-та минута добър пробив направи Здравко Илиев от дясно и центрира към малкия пеналт, от където Венцислав Христов пробва удар притиснат от защитник на Локомотив, но топката мина над вратата.

В следващата атака Андонов се пребори за една топка, напредна няколко метра и пусна за Алберто Лоузейро, който пробва удар от 20 метра, но топката мина над вратата.

В 57-та минута Георги Андонов центрира за Венцислав Христов. Топката му дойде обаче малко висока и нападатекят пробва да я продължи за Лоузейро, но Йордан Господинов се справи със ситуацията.

Георги Андонов стреля от пряк свободен удар на 22-23 метра от вратата в 61-та минута, но прати топката високо над целта.

Елиаш пробва удар по земя от дъгата пред наказателното поле в 63-та минута, но Минко Жилков улови.

В 74-та минута Георги Андонов намери Венцислав Христов в наказаелното поле, където Мартин Кавдански го фаулира и съдията отсъди дузпа. Георги Андонов се разписа от бялата точка.

До края на мача бяха извършени редица смени. Беройци владееха повече топката, но така и не успяха да отбележат втори гол.

Локомотив 1926 (Пловдив) – Берое (Стара Загора) 2:1 голмайстори: 1:0 Диего Фераресо 16′, 2:0 Рангел Абушев 24′, 2:1 Георги Андонов 74′(д)

Локомотив 1926 (Пловдив): 12. Йордан Господинов (58′ – 30. Минко Жилков), 3. Валери Георгиев (46′ – 88. Георги Стефанов), 5. Павел Ковачев, 55. Мартин Кавдански, 21. Атанас Атанасов, 24. Даниел Георгиев, 16. Христо Златински (78′ – 7. Николай Станков), 14. Станислав Маламов (78′ – 11. Серафим Михайлов), 26. Рангел Абушев (86′ – 29. Николай Николов), 77. Диего Фераресо, 9. Владислав Мирчев (46′ – 22. Йордан Юруков); старши-треньор: Стефан Генов

Берое (Стара Загора): 12. Кирил Акалски – 2. Здравко Илиев, 5. Борислав Стойчев, 3. Владимир Зафиров, 28. Веселин Пенев – 8. Алберто Лоузейро (70′ – 8. Алберто Лоузейро), 6. Иво Иванов (80′ – 14. Игнат Дишлиев) – 7. Георги Андонов, 21. Елиаш Алвеш да Силва (87′ – 30. Атанас Зехиров), 9. Иван Горанов – 20. Венцислав Христов (81′ – 27. Ангел Костов); старши-треньор: Петър Хубчев

жълти картони: Георги Стефанов (90′ – симулация) [Локомотив]; Венцислав Христов (32′ – груб фаул), Георги Андонов (79′ – груб фаул) [Берое]

главен съдия: Владимир Вълков помощник-съдии: Атанас Бозев, Тони Пендарски

стадион: “Пловдив”, Пловдив