„Берое” разгроми „Ботев” Враца с 4:0

Героят на мача Георги Андонов започна сезона с хеттрик срещу врачани.

„Берое” победи „Ботев” Враца с 4:0 пред около 4000 верни фенове на обновения градски стадион в Стара Загора в първия кръг от първенството на „А” футболна група, съобщи официалният сайт на клуба beroe1916.com.

Още в 5-тата минута Тодор Христов центрира към Елио Мартинс, той засече топката, но вратарят на „Ботев” Христо Митов спаси. В 18-тата минута Педро Еуженио центрира и Георги Андонов с глава заби първия си гол. В 25-тата минута Давид Каядо стреля, но вратарят на гостите отби. При добавката Георги Андонов покачи на 2:0. В следващата минута Андонов оформи своя хеттрик в двубоя и резултатът стана класически 3:0 за зелено-белите. До края на първото полувреме последваха още няколко опасни атаки, но резултатът се запази.

В началото на второто полувреме Антонио Ливраменто изстреля топката от 30 метра, но тя срещна напречната греда. В 59-тата минута Мартинс проби защитата на „Ботев”, стреля и топката се оплете за четвърти път в мрежата на врачани. Последната по-сериозна атака за беройци дойде 10 минути преди края на срещата, когато Тодор Христов от непосредствена близост пропусна да отбележи.

„Не подценихме „Ботев”, но миналия сезон отборът бе по-корав съперник. Можехме да отбележим още голове. На всяка цена искахме победата и надявам се зарадвахме нашите многобройни фенове“, заяви след края на срещата старши-треньорът на „Берое” Ивко Ганчев.